پایگاه خبری خانه فوتبال:

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران است. علیرضا بیرانوند به صورت قرضی از تیم رویال آنتورپ، برای بوآویشتا و تیم ملی ایران بازی می‌کند. علیرضا بیرانوند به عنوان مرد سال فوتبال ایران شناخته شده بود. علیرضا بیرانوند در ابتدا برای نفت تهران بازی کرد. علیرضا بیرانوند بازیکن تیم پرسپولیس است.

علیرضا بیرانوند

بیوگرافی علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند (زاده 30 شهریور 1371، سرابیاس) بازیکن فوتبال اهل ایران است ، که در باشگاه فوتبال پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران بازی می کند. بیرانوند برای نخستین بار با تیم پرسپولیس به قهرمانی لیگ دست پیدا کرد.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند در نفت تهران

علیرضا بیرانوند با نفت تهران از سال 2011 آغاز به کار کرد. او اولین بازی خود را در جام حذفی برابر داماش در 25 اکتبر سال 2011 انجام داد. در سال اول خود به عنوان دروازه بان اول تیمش انتخاب شد. نفت در پایان لیگ برتر به مکان سوم رسید و برای اولین بار در تاریخ این باشگاه به لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. در 23 مارس 2014، بیرانوند قرارداد خود را با نفت تا سال 2015 تمدید کرد.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند در پرسپولیس تهران

علیرضا بیرانوند در فصل 1395–1396 با قراردادی 2 ساله به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست.[4] وی در 27 اردیبهشت 95 قراردادی دو ساله با پرسپولیس بست و مدتی بعد این قرارداد را به مدت پنج سال یعنی تا سال 1400 تمدید کرد.

علیرضا بیرانوند

زندگی شخصی علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانود متاهل است و خیلی زود و در سن کم تشکیل خانواده داده است و میگوید که یکی از دلایل موفقیت من ازدواج زود هنگامم بود. او دو فرزند نیز دارد.

علیرضا بیرانوند

خانواده علیرضا بیرانوند

در خانواده ای به دنیا آمد که از نظر مالی خیلی ضعیف بود. او در 15 سالگی با قرض گرفتن پول به تهران امد تا بتواند به علاقه اش به فوتبال برسد. هم اکنون او دروازه بان اول تیم ملی و و تیم پرسپولیس است و شماره 1 را به تن میکند.
علیرضا بیرانوند درباره زندگی و خانواده خود بیان نموده است که وضعیت خانوادگی در زمان نوجوانی وی ضعیف بوده است و در سال 86 وی برای رفتن به تهران از خرم اباد از اقوام خود پول قرض گرفته تا با اتوبوس به تهران بیاید تا بتواند پیشرفت نماید.
علیرضا بیرانوند
 
شروع حرفه ای فوتبال علیرضا بیرانوند

وی بعد ورود به تهران به تیم وحدت تهران پیوسته در سنین نوجوانی و بعد ازن توسط اقای کمپانی به تیم نوجوان نفت تهران انتقال پیدا کرده است .

علیرضا بیرانوند درباره زندگی خود در تهران قبل از مشهور شدن میگوید که دز اغاز ورودش در تهران خانه عمه اش زندگی میکرده و در یک فست فود کار می نموده است و بعد از در یک کارواش به علت قد بلندش مسئول کار و نظافت ماشین های شاسی بلند بوده است.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند ابتدا در پست حمله بازی میکرده است که بعد از یکبار در دروازه ایستادن همه وی را تشویق کرده اند که به خاطر نترس بودن و قد و هیکل و دست های کشیده وی بیشتر توانست در این پست موفق شود.

وی بعد از حضور در تیم نوجوانان نفت به تیم بزرگسالان ورود پیدا نمود و در سال 2011 اولین بازی خود را برای این تیم آغاز نمود و خیلی زود خود را نشان داد.

 

علیرضا بیرانوند

افتخارات ملی علیرضا بیرانوند

صعود به جام جهانی فوتبال 2018

قهرمانی های بیرانوند با پرسپولیس

لیگ برتر

 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 96–1395
 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 97–1396
 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 98_1397
 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 99_1398

علیرضا بیرانوند

سوپر جام 

 • قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران 1398
 • قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران 1397
 • قهرمانی در سوپرجام فوتبال ایران 1398

افتخارات فردی علیرضا بیرانوند

 • دروازه بان برتر سال فوتبال ایران:3 بار

 • حضور در تیم فصل لیگ برتر فوتبال ایران:2 بار

 • بهترین دروازه بان فیفا نامزد شده 2017 (جایگاه نهم)

 • بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا سال 2018 

 • عضو تیم منتخب لیگ قهرمانان آسیا سال 2018 

 • عضو تیم منتخب مسابقات جام ملت های آسیا سال 2019

 • مرد سال فوتبال ایران در سال 1398

 • نامزد دریافت جایزه بازیکن سال آسیا

علیرضا بیرانوند

صحبت های علیرضا بیرانوند پس از دریافت جایزه بهترین دروازه بان

علیرضا بیرانوند بعد از انتخاب خود به عنوان بهترین دروازه بان گفت:این جایزه را مدیون کادر فنی و بازیکنان، مخصوصا آقای برانکو، آقای گرشاسبی مدیریت باشگاه و مخصوصا تماشاگران دوست داشتنی پرسپولیس هستم.

او ادامه داد:این جایزه را به تمام باشگاه پرسپولیس تقدیم می کنم؛ سه بار بهترین گلر شدم و یک بار هم فقط بخاطر شیطنت های خودم به این مهم نرسیدم.

دروازه بان پرسپولیس اضافه کرد:تندیس کفش و توپ طلا را داشتم و امسال تندیس دستکش را دریافت کردم.

علیرضا بیرانوندعلیرضا بیرانوندعلیرضا بیرانوند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: