پایگاه خبری خانه فوتبال:

فرارو: وحیدی امیری بازیکن بی نظیری است، هم برای تیم ملی و هم برای پرسپولیس. شاید او در یکی دو سال اخیر فقط دروازه بان نبوده است؛ چه بسا اگر نیاز باشد احتمالا می‌تواند نمایش بی نظیری هم درون دروازه داشته باشد.

به گزارش فرارو، مدت‌ها است از وحید امیری به عنوان «آچار فرانسه» نام برده می‌شود، ولی واقعیت این است که ارزش او بیشتر از این آچار کاربردری است. وحید امیری دست کم در پرسپولیس در پست‌هایی بازی کرده که اگر سرخ‌ها می‌خواستند بازیکن برای آن پست بخرند باید کلی هزینه می‌کردند.

او کلا یک هافبک چپ است؛ به عنوان یک هافبک دونده به فوتبال ایران معرفی شده که کناره‌های خط را تا انتها برود و بیاید؛ ولی این موضوع قبل از کشف دیگر استعدادهایش است. او حالا مدافع میانی، مدافع چپ، هافبک تدافعی، هافبک چپ و مهاجم است. هرجا که مربی احساس نیاز کند خیالش راحت است مهره‌ای کاربردی دارد.

نکته جالب درباره وحید امیری اینکه او همین شب گذشته در دیدار برابر استقلال تاجیکستان در ۲ پست متفاوت بازی کرد. در ترکیب اولیه ۲-۴-۴ یحیی گل محمدی، او نیمه نخست را به عنوان مهاجم کنار مهدی عبدی بازی کرد و وظیفه داشت در کار‌های میانی تیمش هم شرکت کند. در نیمه دوم، اما اتفاق جالب تری رخ داد؛ جای او به عنوان یک بازیکن چپ پا با امید عالیشاه راست پا در خط میانی عوض شد؛ به این ترتیب که او هافبک راست (!) پرسپولیس شد و امید عالیشاه به خط حمله اضافه شد. جالب آنکه وحید در پست هافبک راست هم همان قدر ارزشمند و ارزنده برای پرسپولیس بازی کرد و موفق ظاهر شد. او نعمت کثیری برای پرسپولیس است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: