پایگاه خبری خانه فوتبال:

در حالی که اکثر بازیکنان فوتبال در 36 سالگی بازنشسته می‌شوند یا کم‌کم در فکر بازنشستگی هستند، کریستیانو رونالدو تازه به تیم سابقش برگشته است تا افتخارات سابقش را در کنار آن تکرار کند. ستاره پرتغالی اما نه به عنوان یک بازیکن تمام شده بلکه به عنوان مهاجم نوک اصلی در ترکیب تیم جدیدش قرار گرفته است و در دو بازی‌اش برای این تیم تا الان 3 گل زده است. بنابراین تعجبی هم ندارد که باشگاه منچستریونایتد برای او حقوقی بالاتر از سایر بازیکنان تیم در نظر گرفته باشد.

بازگشت رونالدو به اولدترافورد پس از سه فصل حضور در یوونتوس در حالی رخ داد که او برای هموار شدن مسیر انتقالش به منچستریونایتد حاضر شد تخفیفی قابل توجه برای پرداخت حقوش به شیاطین سرخ بدهد. در بدو پیوستن رونالدو به تیم تحت هدایت اولگنار سولسشایر برخی منابع حقوق او را رقمی نزدیک به 480 هزار پوند در هفته اعلام کردند اما اکنون نشریه دیلی‌میل انگلیس اعلام کرده است که این رقم به 385 هزار پوند در هفته نزدیک‌تر است. با این حال این رقم رونالدو را به پردرآمدترین بازیکن تیم تبدیل کرده و داوید دخه‌آ دروازه‌بان اسپانیایی تیم را در رده دوم قرار می‌دهد.

ژرژ مندز مدیر برنامه پرتغالی رونالدو در مذاکرات خود تلاش کرده بود، حقوق رونالدو را 20 میلیون پوند در سال ببندد اما گویا خود رونالدو رضایت داده حقوق کمتری بگیرد تا مسیر انتقالش به اولدترافورد هموار شود.

منچستریونایتد با پرداخت 13 میلیون پوند به عنوان رقم پایه و 7 میلیون پوند پاداش حاضر شد رونالدو را از یوونتوس بخرد اما حقوق ستاره پرتغالی در تیم انگلیسی، 115 هزار پوند در هفته نسبت به آن دریافتی‌اش از یووه کمتر است.

در همین حال سایت گل میزان خالص دارایی‌ها رونالدو را هم نزدیک به 500 میلیون دلار (363 میلیون پوند) اعلام کرده است. همچنین تصور می‌شود که میزان دارایی‌های رونالدو از تمام منابع کمی بیش از درآمدهای رقیب آرژانتینی‌اش لیونل مسی باشد.

رونالدو در فهرست پردرآمدترین ورزشکاران سال 2021 جهان که توسط نشریه فوربس منتشر شد با درآمدی 120 میلیون دلاری که 50 میلیون دلار آن حقوقش برای بازی در زمین بازی بود، سومین نفر شد.

در حال حاضر در لیگ برتر انگلیس، رونالدو بیش از هر بازیکن دیگری حقوق می‌گیرد. پس از او کوین دی‌بروینه هافبک بلژیک تیم فوتبال منچسترسیتی با دریافتی 389 هزار پوند در هفته و داوید دخه‌آ سنکربان منچستریونایتد با حقوقی به اندازه 375 هزار پوند نفرات دوم و سوم لیست دریافت کننده بیشترین حقوق در لیگ برتر جزیره هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: