پایگاه خبری خانه فوتبال:

شاگردان کارلوس کی‌روش موفق به کسب پیروزی در دیدار حساس برابر لیبی شدند.

تیم ملی فوتبال مصر در نخستین مسابقه با هدایت کارلوس کی‌روش سرمربی جدیدش، در چارچوب هفته سوم مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا، از ساعت ۲۲:۳۰ جمعه شب در ورزشگاه برج العرب اسکندریه مقابل تیم ملی لیبی، صدرنشین گروه F قرار گرفت.

تیم مصر در شرایطی با هدایت کی‌روش وارد این دیدار مهم شد که در دو مسابقه اخیرش در مرحله گروهی یک برد مقابل آنگولا و یک تساوی برابر گابُن داشت و در آن سوی میدان لیبی در هر دو مسابقه‌اش به پیروزی دست پیدا کرده و از شرایط خوبی برخوردار بود.

لیبی برخلاف دو بازی اخیرش که صاحب برد شده بود، در نیمه اول بازی با مصر تنها یک موقعیت گل به وجود آورد، اما در آن سوی میدان شاگردان کارلوس کی‌روش ۶ فرصت خلق کردند و دو شوت در چارچوب داشتند که البته هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد.

در شروع نیمه دوم تیم مصر نمایش بهتری ارائه کرد و موفق شد در دقیقه ۴۹ روی نفوذ از سمت راست زمین و ارسال رو به جلوی عمرو السولیه به پشت محوطه جریمه، با حرکت در عرض و شوت استثنایی عمر مرموش به زیر طاق دروازه لیبی به گل اول دست پیدا کند.

کی‌روش پس از باز شدن دروازه لیبی خوشحالی خاصی انجام نداد، اما برخلاف او عصام الحضری، دروازه‌بان سابق تیم ملی مصر که مُسن‌ترین بازیکن تاریخ جام‌های جهانی هم محسوب می‌شود، شادی گل زیادی داشت که سوژه رسانه‌های مصری هم شد

در ادامه مسابقه شاگردان کی‌روش کنترل بازی را در دست گرفتند و علاوه بر اینکه اجازه آمدن توپ به سمت دروازه خودی را ندادند، سه موقعیت گل جدی دیگر به وجود آوردند که تبدیل به گل نشد.

تیم ملی مصر که از امتیاز میزبانی در آخرین مسابقه دور رفت بهره می‌برد، موفق شد نخستین شکست لیبی را با نتیجه یک بر صفر رقم بزند تا ۷ امتیازی شود و با یک امتیاز بالاتر نسبت به حریف خود در صدر جدول گروه F قرار بگیرد.

شاگردان کی‌روش دوشنبه شب هفته جاری در هفته چهارم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ باید مسابقه برگشت را به میزبانی تیم لیبی برگزار کنند که برتری در آن مسابقه می‌تواند آنها را در آستانه صعود قرار بدهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: