پایگاه خبری خانه فوتبال:

فوتبال آسیا با حضور رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، هشتمین نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به میزبانی منامه پایتخت بحرین برگزار شد.
شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این نشست حضور داشت و در بخشی از حرف هایش به موضوع مهم و کلیدی اصلاح قانون حضور بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت. در این نشست مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان به عنوان نائب رئیس AFC حضور داشت.

شیخ سلمان رئیس AFC در زمینه افزایش تعداد سهمیه باشگاه ها در لیست بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تغییراتی در قوانین بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا رخ داد. همچنین تغییراتی در تقویم مسابقات انجام شد. تمام این اقدامات در راستای بهبود وضعیت بازیکنان، باشگاه ها  و تیم های ملی انجام شده است.

eOZho3gYkag5

دو هفته پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد باشگاه های فوتبال می توانند از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بدون محدود بازیکنان خارجی به همراه خود بیاورند. ولی تنها حق استفاده از 4 بازیکن خارجی در ترکیب تیمشان دارند.

عربستان تنها کشوری است که در لیگش مجوز حضور 7 لژیونر خارجی به هر باشگاهش داده است. با تغییر این قانون بیشترین منفعت را سعودی ها می برند. چون می توانند با 7 بازیکن خارجی وارد رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شوند و به صورت چرخشی از بازیکنان خارجیشان استفاده کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: