پایگاه خبری خانه فوتبال:

در جریان هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم استقلال و گل‌گهر سیرجان ساعت ۱۶:۰۰ در ورزشگاه امام علی سیرجان به مصاف هم می‌روند.

در تمرین روز دوشنبه آبی‌پوشان پایتخت، روزبه چشمی و محمدحسین مرادمند به علت سرماخوردگی نمی‌توانند آبی‌ها را در بازی مقابل گل‌گهر همراهی کنند و باید خود را برای بازی هفته بعد استقلال آماده کنند.

مصدومیت ۲ مدافع استقلال برای بازی مقابل گل‌گهر، شرایط دفاعی آبی‌پوشان برای این بازی مقداری پیچیده کرده است. مجیدی تا اینجای کار در ترکیب‌های خود معمولا از ۳ مدافع استفاده می‌کرد که مرادمند یکی از مهره‌های اصلی این ترکیب ۳ مدافع استقلال بود و مصدومیت روزبه چشمی نیز که او هم از مدافعان استقلال است باعث شده به نظر برسد مجیدی و کادر فنی آبی‌ها تغییراتی نسبت به ترکیب خود ایجاد خواهند کرد.

با این وجود ۲ حالت را می‌توان برای ترکیب دفاعی استقلا‌ل در نظر گرفت. حضور عارف آقاسی در لیست استقلال در بازی این تیم برابر گل‌گهر، این احتمال را می‌دهد که مجیدی با ترکیب ۳ دفاعه، یعنی یزدانی، آغاسی و دانشگر به میدان برود و محمد جواد به آفرین، مدافع جوان استقلال هم می‌تواند یکی از گزینه‌های دیگر مجیدی برای این ترکیب باشد.

حالت دوم ترکیب دفاعی استقلا‌ل، استفاده از ۲ مدافع مرکزی خواهد بود و مجیدی با نبود مهره‌های تاثیرگذار تیمش، احتمال دارد با سیستم ۴ دفاعه به میدان برود و ریسک بازیکنان جدید را در ترکیب اصلی به جان نخرد.

با وجود اتفاقات و مصدومیت‌هایی که برای بازیکنان تیم استقلال و مشکلاتی که در خط دفاعی برای این تیم به وجود آمده است، باید دید مجیدی چه ترکیبی را برای این مصاف انتخاب خواهد کرد. سرمربی آبی‌ها تا اینجای کار در ترکیب خود معمولا تغییرات قابل توجهی را رقم زده است اما در خط دفاعی بیش‌تر از نفرات ثابتی استفاده کرده بود و این مساله شاید کار را برای مجیدی مقداری دشوار کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: