پایگاه خبری خانه فوتبال:

نوید محمدزاده بازیگر ایرانی است. نوید محمدزاده تا به امروز جوایز متعددی را دریافت کرده است. نوید محمدزاده به تازگی با فرشته حسینی ازدواج کرده است. نوید محمدزاده با بازی در سریال قورباغه باز هم به اوج شهرت رسید. نوید محمدزاده سبک خاصی در پوشش دارد.

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده جشنواره را تحریم کرد

لیست اسامی فیلم های پذیرفته شده در هیأت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر، توسط مسعود نقاش زاده دبیر این دوره از جشنواره اعلام شد و نام تعدادی از سیمرغ داران سال های گذشته در لیست نبود.

بیست دو فیلم حاضر در بخش مسابقه ی جشنواره فیلم فجر مشخص شدند اما در این میان نام بزرگانی چون هومن سیدی،سعید روستایی وحید جلیلوند و مانی حقیقی که با فیلم های مهم شان می توانستند تنور جشنواره را گرم تر کنند به چشم نمی خورد.

"شب،داخلی،دیوار" «وحید جلیلوند» ، "برادران لیلا" ساخته ی «سعید روستایی» ، "جنگ جهانی سوم" به کارگردانی «هومن سیدی» و "تفریق" به کارگردانی «مانی حقیقی» در جشنواره به هر دلیلی که بعدا مشخص خواهد شد حضور ندارند تا چند اتفاق مهم در جشنواره ی چهلم فجر را تجربه کنند؛ 

نوید محمدزاده

1- ندیده قابل حدس است که هر کدام از این فیلم ها می توانست در بخش کارگردانی و بهترین فیلم نامزد روز آخر باشد.

2- در میان اسامی بازیگران این چهار فیلم شاهد نام هایی هستیم که معمولا رقبای اصلی سیمرغ های فجر هستند «امیر آقایی» و «نوید محمدزاده» در فیلم جلیلوند، «ترانه علیدوستی» ، «پیمان معادی» ، «نوید محمدزاده» ، «فرهاد اصلانی» در فیلم سعید روستایی، «ترانه عیلدوستی»، «نوید محمدزاده» برای فیلم مانی حقیقی، و «محسن تنابنده» برای فیلم هومن سیدی که قطعا دیگر بازیگران رقیب را نبودن این بازیگران خرسند خواهد کرد.

اینکه ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده از دو فیلم مهم که طبیعتا با سر و صدای بسیاری می توانستند در جشنواره باشند، حالا نیستند نه تنها یک بدشانسی حرفه ای است که می تواند روی گرید جشنواره به لحاظ وزن و ثقل بازیگری جشنواره تاثیر بگذارد. سال ها است که ترانه علیدوستی را در جشنواره های فجر نمی بینیم و این بازیگر کم حاشیه و دوست داشتنی که امسال می توانست دورخیزی برای سیمرغ بازیگری زن داشته باشد در جشنواره امسال وجود ندارد تا دیگر بازیگران زن شانس بیشتری برای این اقبال داشته باشند.

3- طبیعی است که بسیاری دیگر از عوامل این چهار فیلم هم می توانند جزء کاندید های سیمرغ باشند که قطعا جای خالیشان فرصت را برای لمس سیمرغ به دیگران می دهد.

نوید محمدزاده

حالا باید دید آیا تا روز آخر جا به جایی یا تغییری در لیست جشنواره به وجود خواهد آمد یا اینکه عدم حضور این چهار فیلم در جشنواره فیلم فجر قطعی است.

اسامی فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) چهلمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر اعلام شد:

1- 2888- کارگردان: کیوان علیمحمدی و علی‌اکبر حیدری به تهیه‌کنندگی کیوان علیمحمدی

2- بدون قرار قبلی- کارگردان: بهروز شعیبی، تهیه‌کننده: محمود بابایی

3- برف آخر- کارگردان: امیرحسین عسگری، تهیه‌کننده: حسن مصطفوی

4- بی‌رویا- کارگردان: آرین وزیردفتری، تهیه‌کننده: سعید سعدی و هومن سیدی

5- بی‌مادر- کارگردان: سیدمرتضی فاطمی، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح

6- بیرو- کارگردان: مرتضی‌علی عباس‌میرزایی- تهیه‌کننده: مجید برزگر

7- خائن‌کشی- کارگردان: مسعود کیمیایی- تهیه‌کننده: علی اوجی 

8- درب - کارگردان:  سید هادی محقق - تهیه‌کننده: سیدرضا محقق

نوید محمدزاده

9- دسته دختران - کارگردان:  منیر قیدی - تهیه‌کننده: محمدرضا منصوری

10- شادروان - کارگردان: حسین نمازی- تهیه‌کننده: عباس نادران

11- شب طلایی - کارگردان:  یوسف حاتمی‌کیا- تهیه‌کننده:ابراهیم حاتمی‌کیا

12- شهرک - کارگردان:  علی حضرتی - تهیه‌کننده: علی سرتیپی

13- صورت فلکی- کارگردان:  حسین دارابی - تهیه‌کننده:محمدرضا شفاه

14- ضد - کارگردان:  امیرعباس ربیعی  - تهیه‌کننده: محمدرضا شفیعی

15- علف‌زار - کارگردان:  کاظم دانشی - تهیه‌کننده: بهرام رادان

16- لایه‌های دروغ - کارگردان:  رامین سهراب   - تهیه‌کننده: محسن صرافی، رامین سهراب

17- ماهان- کارگردان:  حمید شاه‌حاتمی   - تهیه‌کننده: علی شاه‌حاتمی

18- مرد بازنده - کارگردان:  محمدحسین مهدویان - تهیه‌کننده: امیر بنان، کامران حجازی

نوید محمدزاده

19- ملاقات خصوصی - کارگردان:  امید شمس - تهیه‌کننده: امیر بنان

20-موقعیت مهدی (باکری)- کارگردان:  هادی حجازی‌فر - تهیه‌کننده: حبیب الله والی‌نژاد

21 - نگهبان شب - کارگردان: رضا میرکریمی  - تهیه‌کننده: رضا میرکریمی

22 - نمور - کارگردان: داوود بیدل- تهیه‌کننده: سید یاسر جعفری

گفتنی است در صورتی که هر یک از فیلم‌های منتخب فهرست فوق، موفق به اخذ پروانه نمایش جشنواره نشوند یا نسخه‌ی نهایی فیلم (Final DCP) را تا مهلت تعیین شده در گاهشمار جشنواره به دبیرخانه تحویل ندهند؛ فیلم‌های رزرو با نظر دبیر جایگزین خواهند شد.

هیأت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر متشکل از «بهروز افخمی»، «اسماعیل بنی‌اردلان»، «پوران درخشنده»، «حسین زندباف»، «مجید شاه‌حسینی»، «اسفندیار شهیدی» و «محمدحسین نیرومند» که کار بازبینی آثار متقاضی حضور در جشنواره را از دهم آذر آغاز کرده بودند و بر اساس گاهشمار جشنواره چهلم، امشب یکشنبه پنجم دی به کار خود پایان دادند.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از 12 تا 22 بهمن 1400 برگزار خواهد شد.

نوید محمدزاده

بیوگرافی کامل نوید محمدزاده

نوید محمدزاده در 17 فروردین 1365 در تهران متولد گردید، وی اصالتا کرد می باشد نوید محمدزاده همراه با خانواده تا دوسالگی در تهران سکونت داشتند و سپس بعد از آن به ایلام رفتند و تا پایان دوره راهنمایی در ایلام زندگی می کرد.

نوید محمدزاده بخاطر علاقه به بازیگری از سال 82 در مؤسسه ای در کرج دوره بازیگری را آغاز نمود  و در این موسسه زیر نظر هنرمندانی همچون محمد یعقوبی،‌ مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی و امیر قنبری آموزش دید. وی تا سال 86 فعالیت حرفه‌ای نداشت اما در سال 86 در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح‌الله حجازی در نقش مکمل مرد بازی کرد. وی در همان سال‌ها در جشنواره استانی تئاتر تهران جوایزی را دریافت کرد و پس از آن نیز در جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی جایزه بازیگری دوم مرد را دریافت کرده است.

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده در سال 87 با بازی در نمایش «ماه در آب» به تئاتر حرفه‌ای راه پیدا کرد و برای بازی در این نمایش جایزه بازیگری مرد را در جشنواره استانی تهران دریافت کرد. پس از آن در فیلم «آندو» به کارگردانی بهروز قبادی بازی کرد که این نمایش مجوز اکران نگرفت.

نوید محمدزاده سپس فعالیتش را با بازی در نمایش‌های «فاصله تاریک ستاره‌ها» (ایثار ابومحبوب)، «یک دقیقه سکوت» (آیدا کیخانی)، «دهانی پر از پرنده» (فارس باقری)، «آخرین نامه» (مهرداد کوروش‌نیا)، «بالاخره این زندگی مال کیه» (اشکان خیل‌نژاد)، «زمستان 66» (محمد یعقوبی)، «ورود آقایان ممنوع»(کتایون فیض مرندی)، «نورگیر» (اشکان خیل‌نژاد)، «ویران» (یوسف باپیری)، «عشق و عالیجناب» (حسین پاکدل)، «روایت ناتمام یک فصل معلق» (هومن سیدی)، «ایستاده‌ها سر سوراخ سوپ‌خوری» (علی ثقفی) و «پچ‌پچه‌های پشت خط نبرد» (اشکان خیل‌نژاد) ادامه داد. بازی او در این نمایش بسیار مورد توجه قرار گرفته بود.

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده با بازی در فیلم ناهید به کارگردانی آیدا کیخانی شناخته شد، در فیلم عصبانی نیستم بیشتر شناخته شد و با بازی در فیلم‌های "لانتوری"،" ابدویک روز" و "خشم و هیاهو" به اوج شهرت رسید.

نوید محمدزاده مدتها به دلیل پوشیدن لباسهای ست با فرشته حسینی، مورد توجه کاربران قرار گرفته بودند تا اینکه در 4 اردیبهشت 1400 با انتشار ویدئویی خبر از ازدواج خود با فرشته حسینی بازیگر کشرمان داد و در 29 تیرماه از حلقه ازدواج همسرش رونمایی کرد.نوید محمدزاده و فرشته حسینی در سریال قورباغه به کارگردانی هومن سیدی نقش خواهر و برادر را ایفا کردند.

نوید محمدزاده

حواشی در مورد پوشش نوید محمد زاده

درست زمانی که پژمان بازغی این عکس که خودش و نوید محمد زاده در آن حضور دارند را منتشر کرد، حاشیه هایی در شبکه های اجتماعی شروع شد. کاربران زیادی از پوشش نامناسب نوید محمد زاده در جشنواره کن سخن گفتند و معترض شدند که این پوشش اصلا مناسب نماینده ای که از طرف مردم ایران به جشنواره کن فرانسه رفته است، نیست.

کاربران در شبکه های اجتماعی از پوشش پژمان بازغی تعریف و تمجید کرده اند اما پوشش نامناسب نوید محمد زاده را انتقاد کرده اند و بسیاری گفتن:این پوشش اصلا مناسب فرهنگ اصیل ایرانی نیست و حتی خارجی ها هم با پوشش رسمی آمده اند اما تنها یک فرد با این پوشش در میان آنها حضور دارد که آن هم ایرانی است! سینمای ایران در جشنواره کن یک نماینده دارد، فیلم ” ناهید ” به کارگردانی آیدا پناهنده با حضور پژمان بازغی و نوید محمد زاده به عنوان نماینده ایران در فرانسه راهی جشنواره شدند اما پوشش ظاهری نامناسب نوید محمد زاده انتقاد و واکنش های مردم را در پی داشت.

نوید محمدزاده

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: