پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت خودرو طی روزهای گذشته با نوسان همراه بود. قیمت خودرو به دلیل نبود نظارت مناسب افزایشی شد. قیمت خودرو بعد از ناامیدی از برجام گران شد. قیمت خودرو به دلیل ممنوعیت وارد سر به گرانی گذاشت. قیمت خودرو امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز 20 فروردین 1401

قیمت خودرو صفر داخلی در روز ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت دیوار با تغیراتی همراه است.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در بازار ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ به نرخ ۱۹۰ میلیون تومان رسید.

پراید ۱۳۱ نیز به نرخ ۱۶۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل  ۱۴۰۰ هم‌اکنون در قیمت ۴۶۵ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است. اما دنا معمولی به ۳۵۱ میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به نرخ ۲۰۲ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۲۶۹ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج به ۳۲۶ میلیون تومان رسید.

خودرو پژو پارس اتوماتیک نیز به ۴۴۳ میلیون تومان رسید.

اما خودروی تارا اتوماتیک به قیمت ۵۳۶ میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز در این ورد گفت: عوامل خارجی مانند مذاکرات وین و واردات خودرو دیگر تاثیری بر قیمت خودرو نمی‌گذارند.

او توضیح داد: بحث مذاکرات اینقدر طولانی که اثر خود را در اقتصاد کشور از دست داده است. به همین دلیل این موضوع نمی‌تواند در بحث قیمتی تاثیر گذار باشد.

زاوه گفت: واردات خودرو می‌توانست بحث تاثیر گذاری باشد که در حال حاضر این موضوع نیز بلاتکلیف است. با توجه به این شرایط، قیمت‌ها می‌تواند نوسانی رو به بالا باشد. در بازه ماهیانه، قیمت‌ها رو به بالا خواهد بود.

تحلیل روزانه قیمت خودرو

متاسفانه سال گذشته بازار خودرو در نیمه دوم سال روزهای پر فراز و نشیبی به لحاظ قیمت پشت سر گذاشت. نوسانات دائمی نرخ ارز تنها یکی از عواملی بود که قیمت روز محصولات ایران خودرو را تحت تاثیر قرار می‌داد. سردرگمی از بابت نتیجه برجام و همچنین واردات خودروهای جدید چینی هم از دیگر دلایلی بود که مشتریان خرید و فروش خودرو را بلاتکلیف می‌کرد، همچنین مشتریان انتظار دارند با افزایش قیمت این محصولات، کیفیت اتاق داخلی و بدنه نیز افزایش یابد.

اما با توجه به خبر حذف مصوبه واردات خودرو، احتمالا بازار خودرو رنگ آرامش را به خود نخواهد دید. مجلس در اسفند ماه گذشته به دولت اجازه داده بود که 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات را در سال 1401 وارد  کند و سهم خودروهای سواری، 70 هزار خودرو در نظر گرفته شده بود.

مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در این باره توضیح داده است که کنار گذاشتن بند مربوط به 70 هزار خودروی سواری،‌ پیش از ابلاغ بودجه 1401 انجام شده و دولت در این میان مسئولیتی ندارد. او مدعی است که دلیل این کار را باید از مجلس، شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت پیگیری کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، بازار متلاطم خودرو در سال جدید نیز آرام نمی‌گیرد.

مالیات سبز خودرو چیست؟

نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، لایحه‌ای را به تصویب رساندند که براساس آن شماره‌گذاری انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت، براساس رتبه انرژی آن‌ها، که به تأیید سازمان ملی استاندارد ایران رسیده است، طبق نرخ‌هایی مشمول مالیات و عوارض سبز می‌شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: