پایگاه خبری خانه فوتبال:

پایان طرح اینترنتی مجلس.طرح اینترنتی مجلس همان طرح صیانت از فضای مجازی است.طرح اینترنتی مجلس را کسی به درستی توضیح نداده است.طرح اینترنتی مجلس موافقان و مخالفان بسیاری داشت.طرح اینترنتی مجلس مردم را نگران کرده بود.

جدیدترین خبر از طرح اینترنتی مجلس

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهلت ۳ماهه کمیسیون صیانت به پایان رسیده و رای استمزاجی هم نشان داد که اکثریت مجلس با مسیر طی شده موافق نیستند.
مجتبی توانگر در حساب شخصی توئیترش نوشت: همان‌طور که مکرر گفته شده مهلت ۳ماهه کمیسیون صیانت به پایان رسیده و رای استمزاجی هم نشان داد که اکثریت مجلس با مسیر طی شده موافق نیستند و مجلس از طریق صحن علنی و باهمکاری شورای عالی مجازی،صنوف و نخبگان، تکلیف مدیریت فضا مجازی را مشخص خواهد کرد.

‎آنچه در جلسه غیرعلنی به رای استمزاجی نمایندگان گذاشته شد، گزارش کمیسیون مشترک بود. باید این گزارش برای ادامه بررسی در کمیسیون مشترک رای اکثریت را کسب می‌کرد اما فقط ۱۰۹ رای آورد و لذا نتوانست نمایندگان را برای ادامه کار قانع کند.

نکته مهم اینکه این رای گیری استمزاجی بود و در رای گیری استمزاجی ملاک رای بیشتر است و  درحالی که مخالفان ۱۲۰ رای و موافقان ۱۰۹ رای داشتند پس تکلیف مشخص شده و کار کمسیون ویژه پایان یافته است.

همانطور که از اظهارات آقای سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس مشخص است، با توجه به ماده ۱۶۵ آیین نامه داخلی مجلس، هیئت رییسه مجلس موضوع ادامه فعالیت کمیسیون مشترک را به موافقت اکثریت نمایندگان با رای استمزاجی مجلس منوط کرد و با توجه به اینکه گزارش کمیسیون رای نیاورد، بررسی طرح به صورت اصل ۸۵ منتفی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: