پایگاه خبری خانه فوتبال:

کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص تیم‌های استقلال و پرسپولیس تهران صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، با اعلام کمیته انضباطی درباره تخلف انتسابی فرهاد مجیدی و روزبه چشمی، سرمربی و بازیکن تیم استقلال تهران مبنی بر نقض ماده 71 مقررات انضباطی از طریق انجام مصاحبه بعد از دیدار برابر تیم نساجی مازندران، از سری رقابتهای جام حذفی کشور و با توجه به محتویات پرونده و مطالب ابرازی در مصاحبه در خصوص فرهاد مجیدی، نظر به اینکه بر اساس ماده 71 مقررات انضباطی توهین و افترا نسبت به شخص حقیقی صراحتا مطالبی بیان نشده است، بر همین اساس حکم به برائت وی صادر می شود.

روزبه چشمی نیز به دلیل مصاحبه که بیانگر مطالب کذبی علیه داور مسابقه بود، به پرداخت 300 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

* کمیته انضباطی در خصوص شکایت باشگاه پرسپولیس تهران علیه اعضای کمیته داوران فدراسیون فوتبال و سید مهدی سید علی، داور دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال تهران در روز 26 اسفندماه 1400، مبنی بر تقصیر کمیته داوران در انتخاب سید علی به عنوان داور مسابقه و اشتباهات او در طول مسابقه اعلام کرد با توجه به مجموع محتویات پرونده و چیدمان و انتخاب داوران از اختیارات قانونی کمیته داوران بوده از طرفی تصمیمات اتخاذ شده توسط داوران در زمین مسابقه نهایی است و تنها آثار انضباطی این تصمیمات قابل بررسی در رکن قضایی است. نظر به اینکه از سوی شاکی دلیلی بر وقوع تخلف انضباطی وجود ندارد در نتیجه به لحاظ عدم احراز تخلف، مستند به ماده95 مقررات انضباطی مصوب 1397، حکم بر رد شکایت صادر می شود.

این رای ظرف مدت 7روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی نزد کمیته استیناف است.

*در خصوص شکایت باشگاه پرسپولیس تهران علیه بهزاد غلامپور و محمد دانشگر مبنی بر بدرفتاری مقابل بازیکن تیم مقابل و توهین از سوی نامبردگان در پایان نیمه اول و پایان دیدار دو تیم استقلال تهران و پرسپولیس در تاریخ  26 اسفندماه 1400، کمیته انضباطی اعلام کرد که با توجه به محتویات پرونده، نظر به اینکه تخلفات بهزاد غلامپور به موجب دادنامه شماره 1938 کمیته انضباطی تصمیم گیری شده و موضوع از اعتبار امر مختومه برخوردار است لذا موجبی جهت رسیدگی مجدد وجود ندارد و مستند به ماده 25 مقررات انضباطی، قرار توقف رسیدگی صادر می شود.

در خصوص محمد دانشگر نیز با توجه به اینکه اقدام وی خارج از مصادیق اعمال و رفتار توهین آمیز تشخیص داده می شود و در موارد مشابه قبلی نیز این اقدام رفتاری توهین آمیز تلقی نشده در نتیجه مستند به ماده 95 مقررات انضباطی، حکم به برائت او صادر می شود. این رای ظرف مدت 7روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی نزد کمیته استیناف است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: