پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت گوشت امروز با نوسان همراه است. قیمت گوشت طی ماه های گذشته افزایش یافت. قیمت گوشت به دلیل افزایش دلالان در بازار در مدار گرانی قرار گرفت. قیمت گوشت به دلیل نبود نظارت گران تر شد. جزئیات قیمت گوشت امروز را در ادامه می خوانیم. 

قیمت گوشت

 قیمت گوشت امروز 8 اردیبهشت

 آنچه در زیر می‌آید قیمت روز گوشت قرمز در سطح بازار تهران است.
قیمت گوشت قرمز در بازار تهران (اردیبهشت ماه)
نوع محصول برند وزن قیمت (تومان)
 راسته بدون استخوان گوسفند مهیا پروتئین ۱ کیلوگرم ۳۰۰,۰۰۰
راسته بدون استخوان گوساله زی پرو ۵۰۰ گرم ۱۳۰,۰۰۰
قیمه ای گوسفندی ممتاز آریا بهار پروتئین  ۵۰۰ گرم ۱۵۰,۰۰۰
گوشت مخلوط گوساله رویال طعم ۱ کیلوگرم ۱۳۰,۰۰۰
شیشلیک گوسفندی زی پرو ۱ کیلوگرم ۲۵۵,۰۰۰
آبگوشتی گوسفند مهیا پروتئین ۱ کیلوگرم ۱۸۰,۰۰۰
ران گوساله بدون استخوان رویال طعم ۱ کیلوگرم ۲۱۶,۰۰۰
دنبالچه افتخار جو ۸۰۰ گرم ۱۱۲,۰۰۰
ران گوسفندی آریا بهار پروتئین ۱ کیلوگرم ۲۱۵,۰۰۰
خورشتی گوساله آریا بهار پروتئین ۸۰۰ گرم ۱۷۷,۰۰۰

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات قیمت گوشت قرمز در دو هفته اخیر در بازار خبرداد و گفت: بازار این صنعت به رکود خورده است.

« علی اصغر ملکی» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص قیمت اخیر گوشت گوسفندی در بازار افزود: از هفته گذشته تاکنون قیمت گوشت قرمز نسبت به شب عید و ایام نوروز روند کاهشی به خود گرفت، تا جایی که در هر کیلوگرم ۱۵ هزارتومان کاهش پیدا کرد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی کاهش تقاضا را یکی از علل رکود در بازار گوشت قرمز دانست و اظهار داشت: بنابراین در دو هفته اخیر وضعیت بازار این محصول ثبات داشته و دچار نوسان نبوده است.

وی تصریح کرد: طبق گزارش های استانی قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین ۶۰ تا ۷۰ هزارتومان برحسب کیفیت و مرغوبیت و نرخ هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه ممتاز برای مغازه داران بین ۱۶۰ تا ۱۶۵ هزار تومان و قیمت شقه با کیفیت پایین‌تر بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان تمام می‌شود که با احتساب ۱۰ درصد سود این محصول باید در نهایت با نرخ ۱۷۰ تا ۱۷۵ هزارتومان به دست مصرف‌کنندگان برسد.

ملکی گفت: پیش از این در شب عید و ایام تعطیلی نوروز قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین ۷۰ تا ۷۸ هزارتومان و هر کیلوگرم شقه بدون دنبه  ۱۷۵ هزارتومان توسط مغازه داران خریداری می‌شد که با احتساب ۱۰ درصد سود با نرخ بیش از ۱۸۵ هزارتومان به دست مشتری می‌رسید.

وی افزود: اکنون با شروع فصل بهار عرضه جمعیت دامی از اردیبهشت ماه و خردادماه افزایش می یابد که همین امر در روند تدریجی کاهش قیمت این محصول پروتئینی در بازار اثرگذار است. بنابراین، انتظار می رود در ماه‌های آینده التهابی در بازار گوشت نداشته باشیم.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: البته عرضه انواع گوشت گرم گوسفندی شقه با قیمت ۱۱۶ هزارو ۹۰۰ تومان، گوشت گوسفندی منجمد با نرخ ۸۵ هزارتومان و گوشت گوساله منجمد با نرخ ۹۵ هزارتومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه و تره بار توانسته روی بازار این محصول اثر داشته باشد.

به گزارش ایرنا، بررسی میدانی خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد به رغم همه تلاش های دولت برای کاهش قیمت گوشت قرمز همچنان در قصابی های سطح شهر قیمت هر کیلوگرم شقه  گوساله بین ۱۸۰ تا ۱۸۹ هزارتومان، شقه گوسفندی بدون دنبه بین ۱۸۰ هزار تا ۱۹۸ هزارتومان و ران گوسفندی بین ۲۰۰ تا ۲۳۰ هزارتومان است که برحسب بالا و پایین شهر این قیمت ها افزایش و کاهش دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: