پایگاه خبری خانه فوتبال:
قیمت پراید امروز اعلام شد. قیمت پراید در نوسان است. قیمت پراید به دلیل نبود نظارت گران شد. قیمت پراید پس از ممنوعیت واردات سر به گرانی گذاشت. جدیدترین قیمت پراید امروز را در ادامه بخوانید.
قیمت پراید

قیمت پراید امروز 18 اردیبهشت

 
قیمت خودروهای سایپا امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خودرو
قیمت نمایندگی (تومان)
قیمت بازار (تومان)
پراید ۱۱۱ ۰ ۲۰۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۳۱ ۰ ۱۸۲,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۳۲ ۰ ۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۵۱ ۱۵۰,۵۶۴,۰۰۰ ۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۱۱۹,۹۲۶,۰۰۰ ۱۹۷,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ ۱۲۶,۱۶۴,۰۰۰ ۲۰۷,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ پلاس ۰ ۲۱۵,۰۰۰,۰۰۰
ساینا دنده ای EX ۱۲۳,۹۳۲,۰۰۰ ۲۲۳,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده ای ۱۶۸,۰۶۱,۰۰۰ ۲۲۲,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ ای R ۱۷۷,۲۳۴,۰۰۰ ۲۲۸,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد ۲۵۷,۶۸۸,۰۰۰ ۳۱۷,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد گازسوز ۲۸۵,۳۲۲,۰۰۰ ۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد دیزل ۰ ۴۲۰,۰۰۰,۰۰۰
آریو ۰ ۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS35 ۰ ۶۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو ۲۰۰۰ ۰ ۱,۰۸۰,۰۰۰,۰۰۰
سیتروئن C3 ۰ ۱,۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۵۱ پلاس ۱۷۵,۶۱۰,۰۰۰ ۱۸۴,۰۰۰,۰۰۰
تیبا صندوق دار دوگانه سوز sx ۰ ۰
تیبا صندوق دار پلاس ۰ ۲۰۲,۰۰۰,۰۰۰
ساینا پلاس دنده ای ۰ ۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰
ساینا s دنده ای ۱۶۹,۸۱۷,۰۰۰ ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک پلاس ۲۷۷,۰۸۶,۰۰۰ ۳۲۹,۰۰۰,۰۰۰
شاهین G ۳۴۴,۵۸۰,۰۰۰ ۳۹۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت پادرا پلاس ۳۰۰,۸۹۱,۰۰۰ ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ ای S ۱۸۳,۸۷۶,۰۰۰ ۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰

عوامل مختلفی می توانند در بازار صنعتی و تجاری ایران وضع کننده قیمت روز محصولات سایپا باشند. با شروع سال جدید شمسی شاهد افزایش و حتی کاهش قیمتی در برخی از خودروهای سایپا همچون سنوات گذشته بوده‌ایم. اخیرا قانونی به تصویب رسید که می‌تواند باعث صعود قیمت خودروها شود، این مصوبه تحت عنوان حذف مصوبه واردات خودرو توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسید. این قانون که نتوانست رضایت مردم را جلب کند، باعث افزایش نرخ قیمت چند درصدی در بازار خودروی آزاد و کالاهای لوکس شد. در این نوشتار با تکراتو همراه باشید تا به بررسی لیست قیمت محصولات سایپا امروز 17 اردیبهشت 1401 بپردازیم.

قیمت سایپا امروز با اختلاف جزئی نسبت به روزهای گذشته از سال جدید برآورد شد. قیمت روز محصولات سایپا اگر با سیاست‌های درست مسئولین در حیطه فروش همراه شود، می‌تواند نیاز اکثریت جامه هشتاد میلیونی ما را بر آورده کند. اگر به نوسانات نرخ ارز و دلار و افزایش یا کاهش عرضه خودرو توسط شرکت‌های دولتی و همچنین تصمیمات ناگهانی مسئولین در حیطه بازار خودرو نگاه اجمالی داشته باشیم، متوجه اثر گذاری این عوامل در بازار خودرو خواهیم شد.

در سال گذشته، مجلس علاوه بر تصویب قانون حذف واردات خودرو قانون دیگری را نیز با عنوان لغو واردات خودرو تا پایان امسال وضع کرد. اجرای این قانون باعث تغییر نرخ قیمت روزانه خودرو در بازار آزاد می‌شود. اگر به قیمت روزهای پیشین خودرو در ایران نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که لیست قیمت محصولات سایپا امروز 17 اردیبهشت 1401 دچار افزایش شده است.

البته باید خاطر نشان کرد که افزایش نرخ دلار، حذف ارز ترجیحی و همچنین قانون اخذ مالیات بر نقل و انتقال خودرو، باعث صعودی شدن نرخ خودرو نیز می‌شوند و به نظر می‌رسد که این افزایش همچنان در کشور ادامه داشته باشد.

بازار خودرو در هر کشوری دچار مانع‌ها و نوسانات مختلفی می‌شود، ایران هم از این موضوع بی بهره نیست. اگر نوسانات ادامه داشته باشند، می‌توانند بر قیمت خودرو چه قیمت کارخانه و چه قیمت بازار آزاد اثر بگذارد و توان خرید خودرو را در جامعه کاهش دهد. در ادامه این نوشتار، لیست قیمت محصولات سایپا امروز 17 اردیبهشت 1401 را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌های خودرو و بازار آزاد در ایران بررسی می‌کنیم.

تحلیل روزانه قیمت خودرو

اگر به بررسی دقیق بازار خودرو بپردازیم، متوجه می‌شویم که هر گونه اتفاق کوچک و بزرگ می‌تواند در روند عرضه و قیمت‌گذاری خودروها تاثیر بگذارد. متاسفانه بازار صنعتی ایران در حیطه صادرات و واردات سال‌هاست که درگیر روزهای نا آرامی است، برگشت ثبات به این بازار نیازمند اجرای صحیح سیاست‌های اقتصادی و پولی و مالی است. در واقع به کارگیری روش‌ها و سیاست‌های درست می‌تاند مانع از افزایش قیمت و تغییر نرخ قیمت شود.

مشخص نبودن نرخ ارز و عدم آزاد سازی خودروهای لوکس خارجی و وارداتی از جمله بزرگترین مشکلات بازار خودرو در ایران است. کاهش نرخ قیمت در بازار خودرو زمانی اتفاق می‌افتد که با افزایش عرضه خودروهای تولید ملی، شاهد آزادسازی این خودروها نیز باشیم.

یکی از دلایل افزایش قیمت در ایران را می‌توان به قانون حذف مصوبه واردات خودرو نیز ربط داد. مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال گذشته به دولت اجازه داده بود که 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات را در سال 1401 وارد کند و سهم خودروهای سواری به 70 هزار خودرو افزایش یافت.

زمانی که اختلاف قیمتی بین بازار آزاد و کارخانه به کمترین حد خود برسد، مردم با مشکلاتی چون گران بودن قیمت خودرو دیگر مواجه نیستند و از طرفی شرکت‌های خودروسازی می‌توانند به افزایش عرضه و تولید برسند. خبر خوش ابن روزها این است که برخی از گروه‌های خودروسازی در ایران ظرفیت خودروهای پرطرفدار خود را افزایش داده‌اند. اگر 750 هزار خودرویی که دولت وعده تزریق آن را به بازار داده است، عرضه شود شاهد کاهش قیمت خودروهای داخلی خواهیم بود.

قرعه کشی محصولاتی چون ماشین و دیگر وسایل ضروری این امکان را به مشتری می‌دهد که بتواند مبلغ را در بازه زمانی یک ساله پرداخت کند.

سال گذشته مدیران شرکت‌های خودرو سازی تصمیم گرفتند که محصولات خود را گران کنند. گفته می‌شود با افزایش هزینه‌های تولید و نرخ ارز، قیمت خودرو در امسال 20 درصد افزایش یابد. اگر قیمت مصوبه خودروها واقعی‌سازی شود و صحبت از شفافیت به میان بیاید، شاهد افزایش عرضه می‌شویم و دیگر خبری از کمبود عرضه و گرانی نیست.

موافقت با طرح واردات خودرو و قطعه و خدمات نیروی محرکه می‌تواند، سایر هزینه‌های خرید خودرو را از جانب مشتری و خریدار کاهش دهد.

با حذف خودروهای ناقص چه اتفاقی در بازار خودرو خواهد افتاد؟

با حذف خودروهای دارای کسری قطعه از فرآیند تولید، شاهد افزایش کیفیت 25 درصدی محصولات در بازار خودرو خواهیم بود.

استعلام قیمت خودروهای صفر چگونه است؟

استعلام قیمت روز محصولات سایپا براساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی‌ها و استعلام بازار انجام شده و سپس در سایت منتشر می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: