پایگاه خبری خانه فوتبال:

اتفاق هولناک و ریزش ساختمان ده طبقه در آبادان. ریزش ساختمان نوساز که در خیابان امیری(امیرکبیر )آبادان قرار دارد کمی عجیب است.متروپل نام این مرکز اداری و تجاری است که ریزش ساختمان آن مصدومان و متاسفانه کشته داشته است.مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور درباره آخرین جزییات ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان گفت: این حادثه در ساعت ۱۲:۳۰ به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده شد و بلافاصله ️۵ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه ریزش ساختمان اعزام شدند.

سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: تا این لحظه تعداد فوتی‌ها 4 نفر و مصدومان حادثه به 21 نفر رسیده است.

تصویری از نمای کامل متروپل آبادان قبل از ریزش ساختمان

ریزش ساختمان

اعزام 50 امدادگر به همراه سگ‌های زنده‌یاب به محل حادثه

بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در آبادان فرو ریخت که بر اثر این حادثه شماری مجروح ‌و به تعدادی خودرو هم آسیب وارد شد‌.

بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در خیابان امیری آبادان فرو ریخت. طبق گزارش خبرنگار تسنیم از محل حادثه، به دلیل ریزش بخش‌هایی از ساختمان 10 طبقه اداری - تجاری متروپل، برای ایمن سازی، خیابان اصلی امیری آبادان مسدود شد.

به گفته اهالی این منطقه، در این حادثه شماری مجروح شدند و به تعدادی خودرو هم آسیب وارد شده است و طبق مشاهدات خبرنگار تسنیم ‌ساختمان به صورت کامل تخلیه شده است و طبق گفته اهالی، شدت این حادثه به قدری بود ‌که ساختمان‌های اطراف به شدت لرزیدند.  

پنج آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس درحال امداد‌رسانی به حادثه دیدگان است و آتش‌ نشانان در محل حضور دارند و هنوز ابعاد کاملی از حادثه و علت آن در دست نیست.  

اعزام 4 تیم امدادی از ‌خرمشهر، ماهشهر و شادگان به محل حادثه

شعبانی، مدیرعامل هلال‌احمر استان خوزستان در این ارتباط با بیان اینکه ‌ساعت 12:30 امروز دوم خرداد ماه، گزارش حادثه ریزش ساختمان تجاری 10 طبقه متروپل در شهرستان آبادان منطقه ته لنجی امیری اعلام شد، اظهار داشت: چهار تیم امدادی از شهرستان‌های خرمشهر، ماهشهر و شادگان همراه با 2 تیم سگ‌های زنده‌یاب و خودروهای ست‌نجات به محل حادثه اعزام و عملیات تخلیه و ایمن سازی صحنه آغاز شده است.

‌وی تصریح کرد: تیم واکنش سریع استان و همچنین بیش از 50 نیروی امدادی از شهرهای همجوار برای اعزام به محل حادثه آماده باش هستند.

فرماندار آبادان: ‌آمار دقیقی از تلفات نداریم

‌فرماندار آبادان نیز که با بیان اینکه آمار دقیقی از تلفات درحال حاضر وجود ندارد، گفت: ساختمان درحال ساخت بوده است و احتمال تلفات به دلیل حضور در منطقه مسکونی را دارد.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها در منطقه حضور دارند و درحال انجام وظایف خود هستند، ادامه داد: ساختمان درحال ساخت بوده است و احتمال تلفات به دلیل حضور در منطقه مسکونی را دارد.

فرماندار آبادان تصریح کرد: دستور تخلیه مناطق اطراف ساختمان داده شده است.

به گفته فرماندار آبادان این ساختمان در حال ساخت بوده و به دلیل ازدحام منطقه وقوع تلفات ممکن است ولی تا کنون آمار دقیقی در دست نیست.

اعزام 5 دستگاه آمبولانس به محل حادثه

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس درباره جزییات این حادثه اظهار داشت: یک مورد حادثه ریزش ساختمان 10 طبقه در آبادان به سامانه 125 سازمان اورژانس کشور گزارش شده است.

وی با بیان اینکه 5 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در صحنه حضور دارند، ادامه داد: این حادثه تاکنون دو مصدوم داشته است و احتمال افزایش مصدومان نیز وجود دارد.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: تیم‌های اورژانس نیز از اهواز به محل حادثه اعزام شده‌اند.

بیرون کشیدن یک کودک از زیر آوار را ببینید

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: