پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در تبریز شاهد اتفاقات آخرالزمانی بودیم و اینکه حادثه بدی برای کسی رخ نداد شبیه به معجزه بود.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل شهرخودرو گفت: خوشحالم که بعد از مدتها مقابل اصحاب رسانه حاضر می‌شوم. بالاخره اتفاقات زیادی در این فصل رخ داد و ما در شرایطی هستیم که به پایان مسابقات نزدیک شدیم. دو بازی در پیش داریم و باید از نام پرسپولیس دفاع کنیم.

*در این فصل درس خوبی گرفتیم 
وی افزود: من با بچه‌ها صحبت کردم و امیدوارم که در این دو بازی باقیمانده را بتوانیم برنده باشیم. هواداران دوست نداشتند ما در این وضعیت قرار بگیریم، اما سال قبل درس خوبی به ما داد و متوجه شدیم که فوتبال یک ورزش گروهی است و باید در همه ابعاد قوی شویم. ما از این مسئله درس گرفتیم و می‌تواند در آینده به ما کمک کند. 

*شهرخودرو چیزی برای از دست دادن ندارد و ما برای 3 امتیاز بازی می کنیم

سرمربی پرسپولیس درباره بازی با شهر خودرو که فردا برگزار می‌شود، ادامه داد: بازی فردا برای ما اهمیت زیادی دارد. ما مقابل تیمی بازی می‌کنیم که آخرین امیدهایش را برای بقا در لیگ برتر دارد. از طرفی ما هم برای سه امتیاز بازی می‌کنیم و تقابل این دو انگیزه باعث خواهد شد که بازی خوبی را شاهد باشیم. شهر خودرو خیلی خوب دفاع می‌کند و خیلی خوب از دفاع به حمله می‌آید. آنها چیزی برای از دست دادن ندارند، هر چند که ما برای بازی فردا چند بازیکن را دراختیار نداریم اما با این همه با تمام توان بازی خواهیم کرد.

*اتفاقات تبریز جای تاسف داشت و داور هم نتوانست به بازی ادامه دهد

گل‌محمدی درباره اتفاقاتی که در تبریز و در جریان بازی با تراکتور رخ داد افزود: ما به تبریز رفتیم تا فوتبال بازی کنیم، اما شرایط برای برگزاری یک فوتبال آماده نبود و دیدید که اتفاقات عجیبی رخ داد. خیلی‌ها از من سؤال می‌پرسند که چرا این اتفاقات رخ داد و من جوابی برای آنها ندارم. اتفاقاتی که در تبریز رخ داد جای تأسف داشت و حتی داور هم نتوانست به بازی ادامه دهد. اینکه چه تصمیمی در خصوص این بازی گرفته خواهد شد، در حیطه اختیارات مسئولان مربوطه است. 

*ساغلام و کیانی خیلی تلاش کردند تا سالم پایین برسم

وی با اشاره به حمله هواداران تراکتور به او و اتفاقاتی که رخ داد، گفت: جا دارد قبل از هر چیز از ساغلام و مهدی کیانی تشکر کنم که خیلی تلاش کردند تا من سالم به پائین برسم. من زیر کلاه نیروی انتظامی بودم، اما آنها کلاهی نداشتند و من را اسکورت کردند تا سالم به پائین برسم اما واقعا اتفاقات عجیبی رخ داد. قبل از شروع مسابقه که برای دیدن زمین چمن به کنار زمین رفتم، این اتفاقات رخ داد و حتی بین دو نیمه نتوانستم داخل رختکن شوم. آخر بازی را هم که همه دیدند چه اتفاقات و صحنه‌های آخرالزمانی رخ داد. خدا را شکر که به کسی آسیب نرسید و به نظرم این مسئله شبیه معجزه بود. باید واکاوی شود. چرا که این مسئله برای اولین‌بار رخ نداد و قطعاً آخرین بار هم نخواهد بود. این اتفاقات نشان داد که باید روی کارهای فرهنگی و نظم دقت بیشتری صورت بگیرد. این مسئله نقطه سیاه فوتبال ایران بود و باید از آن درس بگیریم تا دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد. 

*نمی دانم چه اتفاقاتی افتاده که این شرایط در تبریز پیش آمده است

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه مدیر فرهنگی باشگاه تراکتور مدعی شده بود سرمربی پرسپولیس اقدام زشتی انجام داده و کارهای تحریک‌آمیز کرده گفت: من قبل از شروع بازی رفتم تا چمن را ببینم که مورد لطف هواداران قرار گرفتم. هر چند که من همیشه به مردم تبریز و هوادارانش احساس خوبی دارم. من فوتبالم را در تبریز آغاز کردم و آنجا مربی بودم. فرهنگ هواداری آن زمان خیلی خوب بود به طوری که ما سه هفته اول نتیجه نگرفتیم اما هفته چهارم ما را تشویق کردند و تا آخرین لحظه مورد حمایت قرار گرفتیم. نمی‌دانم در این چند وقت چه اتفاقاتی رخ داده که شرایط این شکلی شده است. 

*شاید 5 قهرمانی پرسپولیس باعث این حساسیت ها شده است

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی‌ها معتقد هستند شاید مشکل از پرسپولیس است که این تیم در برخی از شهرها با چنین مشکلاتی روبه‌رو می‌شود، گفت: به هر حال وقتی تیمی پنج سال قهرمان می‌شود، این حساسیت‌ها به وجود می‌آید. شاید یکی از دلایل این موضوع همین باشد. ما هیچ‌گاه دنبال حاشیه نبودیم و تمرکز بازیکنان و مربیان روی کارهای فنی و فوتبالی بود. 

*لیستی به باشگاه پرسپولیس نداده ام

وی در خصوص اینکه آیا لیست بازیکنان را به باشگاه برای فصل آینده اعلام کرده یا نه، گفت: من دو سه جلسه با آقای درویش داشتم و بحث‌هایی برای نقل و انتقالات انجام شد اما لیست ندادم. لیست باید بعد از بازی‌های لیگ باشد، چرا که ما دو بازی مهم داریم که نتیجه آن برای ما خیلی مهم است. باید همه تمرکز خود را روی دو بازی بگذاریم و بعد از آن به نقل و انتقالات ورود خواهیم کرد. 

*سال گذشته اجازه نمی دادند برای تیم ما هزینه شود

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه سال گذشته کلاه سر شما رفت و نگران نیستید که امسال دوباره همین اتفاقات رخ بدهد افزود: سال گذشته کلاه سر ما نرفت اما اتفاقاتی که رخ داد به خاطر مشکلاتی بود که باشگاه داشت. حتی ابراهیم شکوری می‌گفت که اجازه نمی‌دادند برای تیم ما هزینه شود و این واقعیت ماجرا بود. ما اگر اجازه داشتیم می‌توانستیم بازیکن بگیریم و بازیکنان خودمان را نگه داریم، اما مشکلات مالی داشتیم که اجازه نمی‌داد برای بازیکنان هزینه کنیم. امسال فکر نمی‌کنم که این مشکلات وجود داشته باشد چرا که سهام باشگاه واگذار شده و خیلی از مشکلات مالی به این طریق قابل حل خواهد بود و فکر می‌کنم مشکلی برای نگهداشتن بازیکنانمان و همچنین جذب بازیکنان جدید نخواهیم داشت.

*2 سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و به آن پایبند هستم

گل‌محمدی در مورد آینده کاری اش در پرسپولیس و اینکه حتی علی دایی مصاحبه کرده و گفته که با اسم او می‌خواهند به کادرفنی فشار بیاورند اشاره کرد: من دو سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و نسبت به این همکاری پایبند هستم. اگر باشگاه تصمیم دیگری بگیرد آن مسئله دراختیار باشگاه خواهد بود و من نسبت به آن موضع‌گیری ندارم. البته مصاحبه‌های مختلف در همه جا می‌شود که می‌خواهند من یا تیم را بکوبند. از برخی‌ها مصاحبه گرفته می‌شود که با تیم مشکل دارند اما کار کردن در تیم‌های بزرگ چنین مشکلاتی هم دارد. همیشه وقتی گروهی سالم کار می‌کنند این حرف‌ها وجود دارد اما ما با همه وجود کار کردیم. هر چند که برخی‌ها منافع شخصی را درنظر می‌گیرند. خیلی راحت می‌شود این هزینه‌ها را تشخیص داد و برای من همه چیز روشن است. نیاز به آدرس دوری ندارد. 

*مربیان ما همان افرادی هستند که پرسپولیس را دو سال قهرمان کردند

وی درباره اظهارات ولی‌الله صالح‌نیا مربی بدنساز فوتبال کشورمان که گفته بود بدنسازی بازیکنان مشکل دارد و آنها باید دوباره به تپه‌های داوودیه بروند افزود: مربیان ما همان کسانی هستند که دو سال تیم را قهرمان کرده و به فینال آسیا بردند. چرا وقتی قهرمان شدیم از این صحبت‌ها نبود و کسی نگفت بدنسازی تیم مشکل دارد؟ همانطور که گفتم وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد این صحبت‌ها عادی است. البته آقای صالح‌نیا مربی و استاد من است و به نظرم او از بهترین مربیان تاریخ بدنسازی ایران به شمار می‌رود. اما موضوعی باید بگویم و آن اینکه بخشی از مشکلات بدنی پیش آمده برای بازیکنان به خاطر نداشتن زمین تمرین مناسب است. من از مهرماه به آقای صدری گفتم که زمین تمرین می‌خواهیم اما ما چند ماه روی زمین یخ‌زده و غیراستاندارد تمرین کردیم که این مسئله در درازمدت تأثیر منفی خود را می‌گذارد و آمار مصدومیت بالا می‌رود. ما هر روز از این مشکلات صحبت کردیم اما گوش شنوایی وجود نداشت و ما نتوانستیم زمین خوب تمرین بگیریم. 

*هیچ مربی بی ایراد نیست اما برای موفقیت باید همه ارکان باشگاه دقت داشته باشند

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه به نظر می‌رسد بخشی از این انتقادها به خاطر نداشتن تمرکز از سوی شما بوده و حتی دو بار استعفا داده و خداحافظی کردید و همین مسئله باعث شد تا تمرکز تیم از بین برود ادامه داد: هیچ‌وقت نسبت به کاری که انجام می‌دهم نمی‌گویم که کارم کاملاً درست بوده یا کامل وبه نظر من هیچ مربی‌ای بی‌ایراد نیست. هر مربی سبک کاری خودش را دارد و به تعداد مربیان دنیا سبک کاری وجود دارد. نوع کار من هم مشخص است و در هر تیمی که کار کردم، تمرکزم روی مسائل فنی بوده. اما سالی که گذشت همانطور که گفتم برای ما درس خوبی داد. فهمیدیم که برای موفقیت فقط نیاز به مربی و بازیکن نیست بلکه همه ارکان داخل باشگاه باید دقت لازم را در کار خود داشته باشند، چرا که همه چیز در داخل زمین رقم نمی‌خورد. ما باید بتوانیم قدم‌های خوبی برداریم و در فضای مجازی و فضای رسانه‌ای مدیریت بهتری داشته باشیم. آن زمان است که می‌توانیم موفق شویم. البته مشکلاتی وجود دارد که مسئولیت آن با من است و امیدواریم بتوانیم در ادامه راه با تجربه بیشتری کار کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: