پایگاه خبری خانه فوتبال:

یوفا در خصوص حمله پلیس فرانسه به هواداران لیورپول در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه استادو فرانس شهر پاریس برگزار شد و تیم فوتبال رئال مادرید با غلبه بر لیورپول قهرمان این مسابقات شد.

این دیدار قرار بود از ساعت 23:30 شنبه شب به وقت ایران آغاز شود ولی با 40 دقیقه تاخیر آغاز شد. دلیل تاخیر به دلیل هجوم تماشاگران و ایجاد شرایط اضطراری و امنیتی پیش از آغاز بازی بود.

بسیاری از هواداران که بیش از 15 هزار نفر برآورد شدند، قصد داشتند بدون تهیه بلیط وارد ورزشگاه شوند و از طرفی افراد بسیاری بودند که با در دست داشتن بلیط فینال لیگ قهرمانان، پشت در ماندند.

در این میان پلیس فرانسه هم شدیدترین برخوردها را با این هواداران داشت و مستقیم و مقابل آنها از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد.

واکنش شدید پلیس فرانسه با بیانیه یوفا همراه شد و کنفدراسیون فوتبال اروپا رسما از هواداران لیورپول عذرخواهی کرد.

یوفا نوشت: در ابتدای بازی، ورود هواداران لیورپول به دلیل خرید هزاران بلیت جعلی از یک سایت غیرمعتبر مسدود شد و این باعث شد تا تعداد زیادی از طرفداران سعی کنند وارد شوند. در نتیجه، شروع بازی 35 دقیقه به تعویق افتاد تا هرچه بیشتر طرفدارانی که بلیط‌های واقعی داشتند بتوانند به آن وارد ورزشگاه شوند در حالی که پس از شروع بازی، تعداد هواداران بیرون از ورزشگاه همچنان در حال افزایش بود، پلیس آنها را با گاز اشک آور متفرق و آنها را به زور از ورزشگاه دور کرد.

یوفا ادامه داد: ما با کسانی که تحت تأثیر این اتفاقات قرار گرفته‌اند همدردی می‌کنیم و این موارد را با همکاری پلیس، مقامات و فدراسیون فوتبال فرانسه به فوریت بررسی خواهیم کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: