پایگاه خبری خانه فوتبال:

یوفا از هوادارانی که تحت تأثیر اتفاقات مربوط به فینال لیگ قهرمانان اروپا بودند عذرخواهی کرد. فینال لیگ قهرمانان بین رئال مادرید و لیورپول بیش از ۳۰ دقیقه به تعویق افتاد، زیرا افسران افرادی را که به زور قصد ورود به ورزشگاه دو فرانس را داشتند مهار کردند و پلیس ضد شورش نیز از گاز اشک آور به هواداران از جمله زنان و کودکان استفاده کرد.

به گزارش ساکرنت، فینال لیگ قهرمانان بین رئال مادرید و لیورپول بیش از ۳۰ دقیقه به تعویق افتاد، زیرا افسران افرادی را که به زور قصد ورود به ورزشگاه دو فرانس را داشتند مهار کردند و پلیس ضد شورش نیز از گاز اشک آور به هواداران از جمله زنان و کودکان استفاده کرد.

یوفا در واکنش به این اتفاقات پیش آمده در بیانیه ای گفت: یوفا می‌خواهد صمیمانه از همه تماشاگرانی که در آستانه فینال لیگ قهرمانان اروپا اتفاقات ترسناک و ناراحت‌کننده‌ای را تجربه کرده یا شاهد آن بودند، عذرخواهی کند. هیچ هوادار فوتبالی نباید در چنین شرایطی قرار بگیرد و نباید دوباره این اتفاق بیفتد.

وزیر کشور فرانسه، بیش‌تر تقصیرها را متوجه هواداران لیورپول دانست اما او اذعان کرد که پلیس توسط صدها بزهکار محلی غافلگیر شد.

امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه نیز گفت: من نگران خانواده‌هایی هستم که تحت فشار قرار گرفته‌اند و نتوانسته‌اند به صندلی‌هایی که برای آن‌ها پول پرداخت کرده‌اند دسترسی داشته باشند. به همین دلیل امیدوارم بتوانیم در اسرع وقت به آن‌ها غرامت بدهیم. من از دولت خواسته‌ام تا روشن شود که چه اتفاقی افتاده است، مسئولیت‌ها را مشخص کرده و به تفصیل برای هموطنان انگلیسی و اسپانیایی توضیح دهد.

تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی حاکی از حضور جمعیت زیادی از هواداران در خارج از "استا دو فرانس" قبل از شروع بازی بود. تعداد زیادی از هواداران لیورپول قادر به دسترسی به ورزشگاه نبودند و به همین خاطر می‌خواستند بدون بلیت وارد ورزشگاه شوند. به همین خاطر شروع بازی ۳۵ دقیقه به تعویق افتاد.

یوفا در بیانیه‌ای مسئولیت درگیری‌های خارج از ورزشگاه را به گردن هوادارانی که بلیت‌های جعلی خریداری کرده‌اند انداخت، هرچند مشخص نکرد که این هواداران از کجا این بلیت‌ها را خریداری کردند.

در همین راستا اودیا کستر، وزیر ورزش فرانسه روی آنتن رادیو هواداران تیم لیورپول را مسئول ناآرامی های قبل از بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا دانست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: