پایگاه خبری خانه فوتبال:

 شهادت سردار سلیمانی را هنوز کسی باور نمی کند.سردار سلیمانی سردار دلها در وجود ملت ایران زنده و جاوید است. سردار سلیمانی به همراه شهید ابومهدی مهندس در بغداد توسط آمریکایی ها و اطلاعات صهیونیست ها شهید شدند. سردار سلیمانی  فرمانده سپاه قدس بود و داعش را نابود کرد.سردار سلیمانی قهرمان بزرگ ملت ایران است.
کانال تلگرامی صابرین نیوز اقدام به انتشار تصویر اولیه ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و کیف شخصی ایشان کرد.

این تصاویر از کیف سردار سلیمانی را ببینید

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

ببینید | رونمایی از تست گریم «داود منفرد» در نقش سردار سلیمانی

شبکه پنج برای اولین بار از تست گریم یک بازیگر در نقش سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی برای سریالی تلویزیونی، رونمایی کرد.

آخرین آرزوی ورزشی سردار شهید سردارسلیمانی | جزئیات

نشد که در محقق شدن آرزوی جوانان زادگاهش شریک شادی‌های شان شود. شادی که قرار بود با افتتاح یک سالن ورزشی و هدیه به جوانان روستا محقق شود.

به گزارش خانه فوتبال، روزنامه پیروزی در گزارشی به قلم مریم سرخوش نوشت: خبر شهادت (ترور) سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست جنایتکاران آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد چهره روستای قنات ملک شهرستان رابُر در استان کرمان را سپاهپوش کرده و کمی آن‌طرف‌تر سالن نیمه‌کاره ورزشی که آرزوی اهالی این منطقه بود تا به نامش افتتاح شود. سالنی که کار زیادی تا تکمیل شدن ندارد، اما دیگر به یادگاری از سردار برای مردم این روستا و دیگر روستا‌های شهرستان رابُر بدل شده است.

حیف که جوانان روستا به آرزوی شان نرسیدند

روحیه ورزشی سردار شهید سلیمانی بین همه اهالی روستا مثال‌زدنی است. همه از کوهنوردی‌هایش می‌گویند که زمان حضورش در روستا هر روز صبح بعد از نماز صبح انجام می‌داد و تا جایی که می‌توانست در رویداد‌های ورزشی مردم منطقه شرکت می‌کرد. این علاقه را می‌توانید در سالن در حال تاسیس قنات ملک ببینید. اولین چیزی که در مسیر رابُر به روستا نگاهت را جلب می‌کند همین ساختمان بزرگی است که بنای آن تکمیل‌شده و کار‌های داخلی‌اش مانده است. محمد سلیمانی یکی از روستاییان قنات ملک درباره این سالن ورزشی می‌گوید: سردار آن‌قدر ورزش دوست داشت که درگذشته تصمیم می‌گیرد ورزشگاهی برای جوانان این منطقه ساخته شود. کلنگ آن را هم زد و هر بار که می‌آمد پیگیر ساخت آن بود. او بی‌خیال ورزش نمی‌شد و این شوق را در همه جوان‌های قنات ملک ایجاد کرده بود. جالب بود که زمان‌های حضورش در روستا زمانی که یک مسابقه برگزار می‌کردیم او حتماً حضور داشت. یادم می‌آید که چند سال پیش به تیم قهرمان یکی از مسابقات ورزشی بلیت سفر مشهد هدیه داد.

ورزشگاهی که یادگار سردار شهید قنات ملک است این روز‌ها سروشکلی گرفته و دیواره‌سازی آن به اتمام رسیده است. کمی دورتر از آن‌هم زمین چمنی است که جوان‌ها اوقات بیکاری در آنجا فوتبال بازی می‌کنند. یکی از آن‌ها عنوان می‌کند: قرار بود سالن ورزشی که تکمیل شد تیم فوتبال سالنی تشکیل دهیم. همه آرزو داشتند که اولین مسابقه را با حضور سردار در این سالن برگزار کنند، اما حیف که آرزوی او برای شهادت زودتر از آرزوی ما برای افتتاح این ورزشگاه با حضور خودش، محقق شد.

یکی دیگر از روستاییان با لهجه کرمانی و صدایی آرام می‌گوید: همین سوله و زمین چمن مصنوعی روستا هم به لطف و برکت سردار داریم. مردم به خاطر عشق و ارادتی که به او داشتند مبالغی را در اختیارش قرار می‌دادند که بخشی از ساخت این ۲ مجموعه ورزشی انجام شود. هرچند که بیشتر این پول‌ها به کار‌های خیر و نیازمندان اختصاص داشت.

قولی که سردار از استاندار وقت گرفت

پاسدار بازنشسته و یکی از دوستان سردار شهید سلیمانی درباره احداث این سالن ورزشی عنوان می‌کند: سال ۹۱ کلنگ این بنا توسط خود سردار به زمین زده شد و یادم می‌آید که همان روز مردم زیادی از روستا‌های اطراف هم در اینجا حضور داشتند. سردار سلیمانی تأکید کرد که این سالن ورزشی تنها به مردم قنات ملک تعلق ندارد و برای استفاده مردم روستا‌های اطراف ساخته می‌شود.

آقای جلالی که خود زاده همین روستای قنات ملک است، ادامه می‌دهد: علاقه سردار سلیمانی به ورزش آن‌قدر زیاد بود که پیش از شروع ساخت سالن در همین زمین با بچه‌های روستا فوتبال بازی می‌کرد. در بیشتر روز‌هایی هم که به زادگاهش می‌آمد کوهنوردی و پیاده‌روی در ارتفاعات اطراف را انجام می‌داد. چندی پیش هم که مسابقات فوتبال به نام شهید احمد سلیمانی در این روستا برگزار شد، خود سردار در فینال مسابقات حضور داشتند و البته مردم زیادی هم از اطراف برای تماشای این مسابقات آمده بودند. جوایزی هم به شرکت‌کنندگان اهدا کرد و شور ورزش را همیشه در میان اهالی روستا زنده نگه می‌داشت.

این پاسدار بازنشسته درباره تکمیل و افتتاح نشدن این سالن ورزشی می‌گوید: سردار سلیمانی کلنگ ساخت این بنا را خودش به زمین زد و همان زمان هم از اسماعیل نجار، استاندار وقت کرمان قول تأمین بودجه دولتی آن را گرفت. در همان زمان هم استاندار وقت ۲۰۰ میلیون تومان بودجه برای این طرح ورزشی در نظر گرفت. اما مشکلات تأمین بودجه باعث شد که کار ساخت به‌سرعت انجام نشود. سال گذشته هم بخشی از بودجه‌های موردنیاز تأمین شد و در حال حاضر ساختمان این سالن ورزشی تکمیل‌شده است، اما برای ادامه کار و تجهیز آن بازهم به بودجه نیاز داریم. به همین دلیل از سال گذشته کار ساخت این سالن به‌کندی پیش می‌رود.

او درباره مطالبه مردم روستای قنات ملک بیان می‌کند: سردار سلیمانی افتخار مردم قنات ملک و کل مردم کرمان است. شهادت آرزویش بود، اما هیچ‌چیز و هیچ‌کسی نمی‌تواند جای خالی او را برای مردم این روستا که از جان‌شان هم بیشتر دوستش داشتند، پر کند. تکمیل این سالن ورزشی که کلنگ احداث آن را سردار سلیمانی به زمین زده است می‌تواند به نمادی از زحمات او در این منطقه تبدیل شود که جوانان و نسل آینده از این فضا استفاده کنند و دعای خیرشان بدرقه راه سردار پرافتخار روستای ما باشد.

یکی از همرزمان سردار شهید سلیمانی هم به پیاده‌روی و کوهنوردی‌های چند کیلومتری اشاره می‌کند و می‌گوید: سردار زمانی که به روستا می‌آمد بعد از نماز صبح به همراه اهالی روستا تا ۴ کیلومتر هم پیاده‌روی و کوهنوردی می‌کرد. البته این اواخر به خاطر مشکلات درد کمر زمان پیاده‌روی را کاهش داده بودیم، اما همچنان ادامه داشت.

محمد دوست محمدی ادامه می‌دهد: همین چند روز پیش بود که ۱۰ دست لباس و کفش ورزشی برای بچه‌های روستا خریداری کردند و به من دادند که به روستا برسانم. این البسه را به مسوول حوزه تربیت‌بدنی قنات ملک تحویل دادیم، اما به خاطر این اتفاق تلخ هنوز به دست بچه‌های روستا نرسیده است.

این پاسدار بازنشسته به تلاش سردار سلیمانی برای تکمیل سالن ورزشی اشاره و عنوان می‌کند: در تمام روز‌هایی که همه دل‌نگران تکمیل این سالن بودند سردار با اطمینان خاطر عنوان می‌کرد که از کمک خیران هم برای ساخت این سالن کمک خواهد گرفت تا کار ساخت آن تمام شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.

تعیین تکلیف، تکمیل سالن ورزشی

فرماندار شهرستان رابُر درباره پیشرفت ساخت این سالن ورزشی عنوان می‌کند: تا به اینجا کار دیوار چینی انجام‌شده و نیاز به کفپوش، تاسیسات و تجهیز دارد. در جلسه‌ای که دهم دی ماه جاری در اداره ورزش و جوانان استان برگزار شد قرار است از محل ماده ۵۳ اعتبارات مورد نیاز این طرح ورزشی تأمین شود و در حال حاضر هم به پیمانکار جدید واگذارشده است

کرامت امیر حیدری درباره زمان تکمیل این سالن و نامگذاری آن به اسم سردار سلیمانی بیان می‌کند: زمان تکمیل این سالن ورزشی بعد از تخصیص اعتبارات مشخص خواهد شد، اما تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر افتتاح شود. اما نام سردار سلیمانی بزرگ‌تر از آن است که بر سالن ورزشی نهاده شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: