پایگاه خبری خانه فوتبال:

انتقال شهاب زاهدی به پرسپولیس اکنون امکان پذیر است و باید دید یحیی اصلا این بازیکن را می خواهد یا خیر.
این خبرخوشحال کننده ای برای یحیی گل محمدی است که این روزها به دنبال خرید مهاجم برای تقویت پرسپولیس است.
چندی پیش بود که نوشتیم شهاب زاهدی بار دیگر در لیست خرید تیم پرسپولیس قرار گرفته است. باشگاه پرسپولیس نیز به خواست سرمربی خود با این مهاجم لژیونر ایرانی تماس گرفته و پیشنهاد جدید را به او ارائه کرده است.
جواب شهاب زاهدی نیز در نوع خود جالب بوده است: «لطفا دست نگه دارید و برای خرید مهاجم جدید عجله نکنید چرا که شاید بازیکن آزاد شوم و بتوانم به پرسپولیس بیایم.»
شهاب زاهدی در نقل و انتقالات زمستانی فصل گذشته نیز در لیست یحیی گل محمدی قرار گرفته بود. مهاجم ایرانی در ۳۹ بازی برای تیم زوریا لوهانسک اوکراین به میدان رفت که حاصلش ۱۲ گل و ۵ پاس گل بود.
فصل گذشته لیگ فوتبال این کشور نیز درجریان بود و شهاب زاهدی ۶ گل در لیگ برتر و ۲ گل در جام حذفی اوکراین، یک گل در مقدماتی لیگ اروپا و یک گل در لیگ کنفرانس اروپا زده بود که روسیه به این کشور حمله کرد.
پس از آغاز جنگ روسیه و لغو مسابقات لیگ اوکراین، شهاب زاهدی مجبور شد تیم باشگاهی خود را ترک کند.

درواقع فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) به بازیکنان و مربیان خارجی شاغل در لیگ‌های روسیه و اوکراین اجازه داد که قرارداد خود را به صورت یک‌طرفه و تا پایان فصل تعلیق کنند و به تیم جدیدی بروند.

این مجوز اما موقت و به صورت قرضی بود و حالا در صورتی که لیگ اوکراین برگزار شود شهاب زاهدی و سایر بازیکنانی که به کشورهای دیگر رفتند باید برگردند و برای تیم سابق خود بازی کنند.

کشور اوکراین امکان برگزاری مسابقات فوتبال را ندارد اما شایعاتی شنیده می شود که احتمالا لیگ این کشور در ترکیه برگزار شود اما هنوز این موضوع قطعی نیست. بنابراین شهاب زاهدی امیدوار است با استفاده از قانون فیفا و جنگ اوکراین و روسیه آزاد شده و بتواند در پرسپولیس بازی کند.

حالا با مجوز فیفا، شهاب زاهدی می تواند با خیال راحت پرسپولیسی شده و به تیم محبوبش ملحق شود.

این نقل و انتقال یک معامله برد-برد برای طرفین است چرا که هم شهاب زاهدی در سال جام جهانی می تواند شانس خود برای ملی پوش شدن را افزایش دهد و هم پرسپولیس به یک مهاجم ششدانگ و گلزن می رسد.

منبع: خبر ورزشی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: