پایگاه خبری خانه فوتبال:

ویروس کرونا با جهش جدید همراه شده است.ویروس کرونا شکلی جدید در چین و اروپا پیدا کرده است .برخی علائم گلودرد ناشی از ویروس کرونا با دیگر گلودردهای ناشی از سایر بیماری‌ها متفاوت است. ویروس کرونا دائم جهش جدید پیدا می کند. آینده ویروس کرونا مشخص شد.

کرونا

اطلاعات جدید درباره زیرسویه جدید کرونا

در پی بررسی‌ هفتگیِ آژانس بهداشت سازمان ملل در خصوص همه‌گیری کووید-۱۹، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ۵.۷ میلیون مورد مبتلای جدید در هفته گذشته تأیید شده است که نشان‌دهنده افزایش ۶ درصدی است. تا کنون ۹۸۰۰ نفر جان خود را از دست دادند که تقریباً مشابه رقم هفته قبل بود.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO، ضمن ابراز نگرانی، گفت که این بیماری همه‌گیر هنوز به عنوان یک وضعیت اضطراری جهانی واجد شرایط است و در مورد افزایش اخیر تعداد مبتلایان، جای نگرانی وجود دارد.

وی طی یک نشست مطبوعاتی در روز سه‌شنبه، ۲۱ تیر، گفت: «ویروس کرونا آزادانه در حال انتشار است و کشورها با مشکل بیماری به طور قاطع و مؤثر برخورد نمی‌کنند. موج‌های جدید ویروس نشان می‌دهد که کووید-۱۹ حالا حالاها وجود دارد و به پایان نرسیده است».

طی دو هفته گذشته، موارد کووید-۱۹ گزارش‌شده به سازمان بهداشت جهانی، ۳۰ درصد افزایش یافته است که علت آن عمدتاً شاخه‌های واریانت جدید و بسیار مسری اومیکرون، «بی‌ای۴» و «بی‌ای۵» هستند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیشترین افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹، در غرب اقیانوس آرام و خاورمیانه مشاهده شده است، جایی که شاهد یک چهارم افزایش بوده است.

مرگ و میرها در خاورمیانه ۷۸ درصد و در آسیای جنوب شرقی ۲۳ درصد افزایش یافت، در حالی که آمار در مناطق دیگر کاهش یافته یا ثابت مانده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: