پایگاه خبری خانه فوتبال:

یارانه نقدی بخشی از جامعه قطع خواهد شد. یارانه نقدی قرار است به این بخش پرداخت نشود. یارانه نقدی در دولت رئیسی با تغییرات مهمی مواجه خواهد شد. یارانه نقدی افرادی که در این خبر گفته خواهد شد قطع می شود. اخبار جدید در مورد یارانه نقدی را در ادامه می خوانید:

یارانه نقدی

یارانه مرداد ۱۴۰۱ چقدر است؟

در مورد میزان و مبلغ یارانه مرداد ماه ۱۴۰۱ هم، چنانچه وام کرونا دریافت کرده باشید، ۳۵ هزار تومان از مجموع دریافتی تان کم می‌شود. مثلا اگر خانواده‌ای دو نفری هستید و در دهک اول تا سوم قرار دارید. در این ماه به جای یارانه ۸۰۰ هزار تومانی، ۷۶۵ هزار تومان به حساب تان واریز می‌شود. همین خانواده در دهک چهارم تا نهم، ۵۶۵ هزار تومان دریافت می‌کنند.

رویداد۲۴  پس از واریز یارانه مرحله ۱۳۷ (تیرماه) برخی سرپرستان خانوار اعلام کردند که به جای یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی، مبالغ کمتری به حساب آن‌ها واریز شده است. بدین معنا که یک خانوار ۴ نفره حاضر در دهک چهارم تا نهم که باید به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومانی دریافت کنند، به جای یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان دریافتی داشته اند.

به گزارش فرارو، حالا هم یارانه بگیران این سوال را مطرح می‌کنند که آیا در مرداد ماه، یارانه آن‌ها ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومانی خواهد بود، یا باز هم مبالغی از آن‌ها کسر می‌شود؟ اگر هم کسر می‌شود علت آن چیست؟

مسئولان سازمان هدفمندی یارانه هادر پاسخ به این سوالات دو هفته قبل اعلام کردند که کسر شدن مبالغ از حساب برخی سرپرستان خانوار، با دلیل کم شدن قسط وام کرونا از یارانه آن‌ها است. مبلغ هر قسط هم ۳۵ هزار تومان است. در مجموع نیز دریافت کننده تسهیلات کرونا باید یک میلیون و ۵۰ هزار تومان به دولت برگرداند.

در مورد میزان و مبلغ یارانه مرداد ماه ۱۴۰۱ هم، چنانچه وام کرونا دریافت کرده باشید، ۳۵ هزار تومان از مجموع دریافتی تان کم می‌شود. مثلا اگر خانواده‌ای دو نفری هستید و در دهک اول تا سوم قرار دارید. در این ماه به جای یارانه ۸۰۰ هزار تومانی، ۷۶۵ هزار تومان به حساب تان واریز می‌شود. همین خانواده در دهک چهارم تا نهم، ۵۶۵ هزار تومان دریافت می‌کنند.

قسط وام کرونا تا کی از یارانه نقدی کم می‌شود؟

اگر به خاطر داشته باشید، دولت مرحله نخست وام کرونا را تیرماه ۹۹ پرداخت کرد و طبق آن قرار شد که به صورت ۳۰ ماهه از حساب سرپرستان خانوار کسر شود؛ بنابراین افرادی که این وام را دریافت کرده اند، تا کنون ۲۴ قسط این وام را پرداخته اند و فعلا ۶ قسط دیگر آن‌ها باقی مانده است و آخرین قسط آن‌ها هم دی ماه ۱۴۰۱ است.

مرحله دوم نیز آذرماه ۹۹ به حساب بخش دیگر یارانه بگیران واریز شد. این خانوار‌ها نیز تاکنون ۱۸ قسط را پرداخت کرده اند و باید ۱۲ قسط دیگر را هم پرداخت کنند.

منبع: فرارو

اطلاعات مهم درباره یارانه نقدی

عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: با پرداخت یارانه مستقیم به جای پرداخت یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی، علاوه بر کاهش فاصله طبقاتی، به دلیل پرداخت مستقیم به مردم، فقر مطلق از اقتصاد ریشه کن خواهد شد.

«عباس آرگون» در مورد مزیت‌های حذف ارز ترجیحی اظهار کرد: اقتصاد کشور هر چه به سمت ارز تک نرخی پیش برود، شرایط بهتر خواهد بود. نرخ ارز باید متناسب با واقعیت‌های اقتصاد کشور باشد، هر نرخی که به‌صورت دستوری تعیین شود منشأ امضای طلایی و رانت خواهد بود.

وی افزود: در گذشته موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح بود، در آینده فاصله ارز نیمایی و بازار آزاد موجب چالش جدید در اقتصاد خواهد شد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: باید در اقتصاد حدالامکان به سمت ارز تک نرخی که با شرایط اقتصاد و بازار همخوانی داشته باشد، برویم. طی سال‌های اخیر به دلیل فاصله زیاد ارز با نرخ واقعی تقاضای کاذب در بازار ایجاد شد و این قیمت‌گذاری غلط موجب خروج ارز از اقتصاد کشور شد و افزایش واردات و ضربه جدی به تولید داخل شد.

آرگون ادامه داد: حذف ارز ترجیحی می‌تواند کمک بسزایی به بخش تولید داخل بخصوص بخش کشاورزی کند و موجب رشد این بخش شود، چراکه طی سال‌های اخیر و با توجه به پایین بودن نرخ ارز واردات ضربه سنگینی به بخش کشاورزی کشور زده بود و حال با حذف ارز ۴۲۰۰، فضا برای تمامی بخش‌های تولید به‌ویژه کشاورزی فراهم شده تا نیاز ما به روغن، برنج، ذرت و سایر محصولات خارجی را به حداقل برساند و مانع هدر رفت منابع ارزی کشور شود.

وی در خصوص پرداخت یارانه نقدی به ازای حذف ارز ترجیحی به مردم، تصریح کرد: دولت در نیمه ماه یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی بر اساس دهک‌ها به مردم پرداخت می‌کند که این بهترین روش جایگزین برای حذف ارز است. در این روش یارانه دهک‌های ۸ و ۹ قطع و مبلغ آن به نیازمندان واقعی می‌رسد.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: در این حالت با پرداخت یارانه مستقیم به‌جای پرداخت یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی، علاوه بر کاهش فاصله طبقاتی، به دلیل پرداخت مستقیم به مردم، فقر مطلق از اقتصاد ریشه‌کن خواهد شد و تمامی افراد جامعه یک حداقل درآمدی برای مخارج و هزینه‌های زندگی خواهند داشت.

آرگون خاطرنشان کرد: پیشنهاد ارائه کالاکارت یک طرح شکست خورده است، چراکه با این روش قدرت انتخاب از مردم سلب می‌شود، درصورتی‌که با پرداخت یارانه نقدی افراد با توجه به نیاز خود اقدام به خرید کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: