پایگاه خبری خانه فوتبال:

شرایط جدید طرح ترافیک اعلام شد :روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران درباره شرایط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال تحصیلی ۱۴۰۱ توضیح داد. این سازمان درباره شرایط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد:برنامه جدید نیاز به همراهی مردم دارد.طرح ترافیک به صورت جدی دنبال می شود.

ساعت اجرای طرح ترافیک از اول مهر 

با تصویب شورای ترافیک شهر تهران، ساعت اجرای طرح ترافیک از اول مهر تغییر می‌کند و از ۶ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۶ عصر خواهد بود.
هفتاد و پنجمین جلسه شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران امروز به ریاست شهردار تهران و با حضور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر و نمایندگان دستگاه‌های مسئول در حوزه حمل‌ونقل شهر تهران برگزار و درباره موضوعات مختلف این حوزه بحث و تصمیم گیری شد.
بررسی شرایط و اقدامات صورت گرفته برای بازگشایی مراکز آموزشی نخستین دستور جلسه شورای ترافیک شهر تهران بود که مدیرکل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری به ارائه گزارشی درباره این اقدامات و مواردی از قبیل افزایش و اورهال ناوگان حمل‌ونقل عمومی به منظور آمادگی بیشتر در زمان بازگشایی مراکز آموزشی پرداخت و در کنار آن موضوع خطوط پرسرنشین و امکان اجرای آن در برخی از نقاط شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ارائه گزارش عملکرد در زمینه اقداماتی که در خصوص ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها انجام شد و بررسی نحوه اجرایی شدن طرح‌های مربوط به آن، دستور جلسه دوم شورای ترافیک بود که توسط مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران تشریح شد.

ساعت پایان طرح ترافیک به ۱۸ رسید

 در دیگر دستور جلسه شورای ترافیک شهر تهران، وضعیت طرح ترافیک و تغییر ساعات اجرای آن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و در نهایت مصوب شد که ساعت پایان طرح از ساعت ۱۷ به ۱۸ موکول شود و در واقع اجرای آن از ۶: ۳۰ صبح تا ۱۸ عصر و از ابتدای مهرماه خواهد بود.

قیمت جدید طرح ترافیک

 البته، فقط قیمت طرح ترافیک نبود که شامل افزایش شده است. گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که جریمه‌های ورود به این محدود سنگین و پرترافیک هم ۵ درصد بیشتر خواهد شد. چون در حال حاضر، جریمه طرح ترافیک ۱۴۰۱ وضعیت مبهمی دارد و هنوز عدد و رقم دقیقی درباره جریمه ورود به طرح ترافیک از سوی هیئت وزیران ابلاغ نشده است.

در سال ۱۴۰۰، جریمه ورود به طرح ۱۰۵ هزار تومان بود، اما به نظر می‌رسد امسال اگر بدون رزرو وارد محدوده طرح ترافیک شوید، باید حول و حوش ۱۱۰ هزار تومان بپردازید.

قیمت طرح ترافیک ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت طرح ترافیک به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است؛ عواملی نظیر مدت بسته طرح ترافیک، وضعیت معاینه خودرو و حتی ساعت تردد. این‌ها می‌توانند قیمت طرح ترافیک را کاهش یا افزایش دهند.

در صورتی که بخواهید طرح ترافیک یک روزه را بخرید باید ۹۸ هزار تومان علی الحساب به حساب شهرداری تهران واریز کنید. در این صورت، با در نظر گرفتن نوع معاینه فنی، وضعیت طرح ترافیک و ساعت تردد مبلغی به حساب شما عودت داده می‌شود. اگر معاینه فنی عادی داشته باشید، بابت طرح ترافیک روزانه در نهایت تقریبا ۴۴ هزار تومان پرداخت می‌کنید.

طرح ترافیک

انواع بسته‌های طرح ترافیکی

اگر افرادی که در تهران زندگی می‌کنند برای رفتن به سر کار، انجام امور اداری، خرید یا هر دلیل دیگری قصد تردد منظم به محدوده طرح ترافیک تهران را دارند، بهتر است از راهکار دیگری استفاده کنید که به صرفه‌تر است: خرید بسته‌های ترافیکی طولانی مدت.

یعنی به جای رزرو روزانه طرح ترافیک، بر حسب نیاز خود بسته‌های ۶ ماهه، ۳ ماهه و ۱ ماهه با قیمتی که از یک تا شش میلیون تومان متغیر است خریداری کنند.

بسته دراز مدت

همن طور که گفته شد، بسته‌های طرح ترافیک درازمدت در بازه‌های زمانی ۶ ماهه، ۳ ماهه و ۱ ماهه به فروش می‌رسد. در گران‌ترین حالت و در صورت برخورداری از معاینه فنی عادی می‌توانید بسته عادی ۶ ماهه را به مبلغ ۵ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان بخرید.

قیمت بسته ترافیک ۳ ماهه با معاینه فنی عادی ۳ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان است. بسته ۱ ماهه نیز به مبلغ ۱ میلیون ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. مثلا اگر امروز این بسته را بخرید تا ۱۸ اردیبهشت می‌توانید از این بسته استفاده کنید.

ساعت طرح ترافیک

طرح ترافیک ۱۴۰۱ در نیمه اول سال ساعت ۶:۳۰ صبح شروع می‌شود و ساعت ۱۷:۰۰ عصر به پایان می‌رسد.

کسانی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند می‌توانند تا قبل ۹ صبح یک بار از این محدوده خارج شوند و بعد از ساعت چهار عصر امکان یک بار ورود رایگان را خواهند داشت. اما اگر ساکن محدوده طرح نیستید، امکان یک بار خروج رایگان لغو شده است.

طرح ترافیک در روز‌های آخر هفته و تعطیل

اگر این سوال برایتان پیش آمده است که تکلیف روز‌های پنجشنبه، جمعه و تعطیلی‌های رسمی چه می‌شود باید بگوییم روز‌های پنجشنبه چیزی به اسم طرح ترافیک در تهران نداریم، اما طرح کاهش آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۰۰ فعال است.

در روز‌های جمعه و تعطیلات رسمی هم نه طرح ترافیک اجرا می‌شود و نه طرح کاهش آلودگی هوا.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: