پایگاه خبری خانه فوتبال:

آمریکا به دنبال میزبانی از فینال لیگ قهرمانان اروپا است.
به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه «آس» اسپانیا در گزارشی به احتمال انتقال فینال لیگ قهرمانان اروپا برای اولین در تاریخ به خارج از قاره سبز و برگزاری این مسابقه حساس به میزبانی آمریکا پرداخت.
این نشریه مادریدی در این گزارش نوشت:  بازار تجاری و تلویزیونی ایالات متحده در حال حاضر بیش از هر بازار دیگری در جهان نفوذ دارد. به همین دلیل است که رقابت‌های بزرگ فوتبال در سرتاسر جهان برای به دست آوردن سهم خود از بازار آمریکایی باهم رقابت می کنند. 

با این حال آمریکا هنوز بزرگترین بازی باشگاهی جهان(فینال لیگ قهرمانان اروپا) را به دام نینداخته است.  رویداد بزرگ فوتبال اروپا هرگز قاره کهن را ترک نکرده است.روند انتقال آن به یک مکان دیگر در جهان بسیار ساده نیست.

oVpLjhnEPEz9

با این حال، انگیزه‌های مالی به گونه‌ای است که باشگاه‌های اروپایی و یوفا، نهاد حاکم بر این قاره، برای این امکان می توانند به پیشنهاد آمریکایی ها فکر کنند.

اتحادیه باشگاه های اروپا که هفته آینده مجمع عمومی خود را در استانبول برگزار می کند، طرفدار گسترش بازاری است تا درآمد تلویزیون و حمایت مالی را چند برابر کند. به همین دلیل انتقال فینال چمپیونز لیگ به آمریکا هم بررسی خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: