پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران پیوند خاصی با بازیکنانش در تیم ملی دارد.
به گزارش ورزش سه، کارلوس کی‌روش در گفت‌وگویی که روز گذشته در پادکست ورلد فوتبال بی بی سی منتشر شد، نکات مختلف و جالبی را از دوره تازه کاری‌اش در ایران به زبان آورد. کی‌روش که این بار با گفتمانی متفاوت و با روحیه‌ای جدید در فوتبال ایران حضور دارد، با کمی خوش‌بینی و با مقداری واقع‌گرایی درباره احتمالا پیش روی ایران در رقابت‌های جام جهانی صحبت کرد.
کی‌روش که در سال‌های گذشته دوران پرکار و دشواری را پشت سر گذاشته و در دو سال گذشته در سه تیم ملی مختلف عضویت داشته است، در این دوران تازه در فوتبال ایران، شروعی قوی و محکم مقابل تیم‌هایی داشته که این نتایج به معنای بازگشت امید به ذهنیت منفی اغلب هواداران فوتبال ملی است.

ر صحبت‌های روز گذشته کی‌روش نکته مهمی وجود داشت و آن تمجید ویژه او از بازیکنانش بود؛ بازیکنانی که البته در بازگشت به قدرت مجدد مرد پرتغالی هم نقش ویژه‌ای را ایفا کرده‌اند.

کی‌روش در این مصاحبه دوباره این نکته را تکرار کرد که با وجود کار کردن در نقاط مختلف جهان و با تیم‌های متفاوت، هرگز شاگردانی مثل ملی‌پوشان ایران را نداشته و بنابراین علاقه ویژه‌ای به آنها دارد.

او در جایی می‌گوید: ایران در طول 9 سالی که آنجا بودم، خانواده و خانه دوم من بود، من دوران شگفت‌انگیری را در آنجا سپری کرده و با این بچه‌ها در آنجا کار کرده بودم. برخی از این بازیکنان زمانی که من هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم، پسری بیش نبودند، اما در ادامه نامزد کردند، ازدواج کردند و پدر شدند. (باخنده) حالا تصور کنید که یکی از همین روزها آنها پدربزرگ شود. امیدوارم این اتفاق در دوره مربیگری من بیفتد!

d6grqO2UOqfG

در ادامه کی‌روش در پاسخ به این سئوال که آیا نسبت به این بازیکنان حس پدری دارد می‌گوید: پدر؟ ما عضوی از یک خانواده فوق‌العاده هستیم و بهتر است بگویم که من مثل برادر بزرگ آنها هستم. این بازیکنان شگفت‌انگیز هستند و از زمانی که ایران را در سال 2019 ترک کردم با بسیاری از آنها در ارتباط بودم و با رد و بد کردن پیام‌ها از یکدیگر حمایت می‌کردیم و من بازی‌های همه آنها را دنبال می‌کردم. ما رابطه فوق‌العاده‌ای با هم داریم.

ما چه چیز ویژه‌ای در بازیکنان ایرانی هست که سرمربی را این چنین امیدوار کرده؟ کارلوس می‌گوید: ایران تیمی است که هرگز در طول دوران زندگی‌ام فراموشش نخواهم کرد. من در طول دوران حرفه‌ای‌ام در کشورهای مختلف و با بازیکنان بزرگ زیادی کار کرده‌ام، اما هرگز بازیکنانی همچون بازیکنان ایران ندیده‌‌ام که چنین عملکردی را با چنین احساسی از خود ارائه می‌دهند. صادقانه باید بگویم انتظار چنین چیزی را در این مدت کوتاه و در این آماده‌سازی یک هفته‌ای نداشتم. بازیکنان ما در بازی با اروگوئه نشان دادند که چقدر منظم و سازمان‌یافته هستند و این را با تعهد بالای خود اجرایی کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: