پایگاه خبری خانه فوتبال:

وام ازدواج به زودی پرداخت می شود. وام ازدواج از متقاضیان زیادی برخوردار است. وام ازدواج دارای شرایط خاصی است. وام ازدواج از سود کارمزد مناسبی برخوردار است. وام ازدواج اقساط بلند مدتی دارد.

جزئیات پرداخت وام ازدواج

رئیس کل بانک مرکزی درخصوص بانک‌های متخلف در زمینه وام ازدواج هشدار داد.

علی صالح آبادی گفت: قبلا گفته شده اگر بانک‌ها در زمینه وام ازدواج تخلفی داشته باشند حتما برخورد انضباطی خواهیم داشت.

او می‌گوید: یکی از کار‌هایی که می‌شود انجام داد و ما هم زیرساخت آن را فراهم کرده ایم این است که بانک‌ها را به تفکیک شعب و میزان وامی که به مشتریان پرداخت کرده در سایتی طراحی و نشان دهیم.

صالح آبادی گفت: بالاخره زمانی که انعکاس عمومی پیدا کند و بانک‌ هایی که رعایت نکرده باشند قابلیت پیگیری دارد.

وام ازدواج

رشد ۵۵ درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری

بانک مرکزی از رشد ۵۵ درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری خبر داد.

مهر به نقل از بانک مرکزی نوشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴۸۵ هزار و ۵۱۵ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۶۶۸ هزار و ۲۴۴ میلیارد ریال به زوج‌ها پرداخت شده که این امر بیانگر رشد ۵۵ درصدی در اعطای این تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

همچنین برای حمایت از جوانی جمعیت، از زمان ابلاغ شیوه نامه مربوطه (۳۱ فروردین‌ماه) تاکنون ۳۸۳ هزار و ۲۳۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به مبلغ ۱۵۳ هزار و ۷۱۱ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

براساس این گزارش از تاریخ ۶ تیرماه سال جاری با ارسال دستورالعمل تسهیلات ودیعه مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی و ابلاغ آن به بانک‌های عامل، برای ۱۲۱ هزار و ۱۶۹ نفر با معرفی وزارت راه و شهرسازی به منظور دریافت این تسهیلات در بانک‌های عامل پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۸۵ هزار و ۴۳۸ فقره به مبلغ ۴۸ هزار و ۴۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

اگر شما هم به تازگی ازدواج کرده‌اید و متقاضی وام ازدواج هستید این مطلب را از دست ندهید.

اقتصادآنلاین نوشت: دولت به منظور کمک به زوج‌های جوان و تشویق جوانان به ازدواج تسهیلات ویژه‌ای برای زوج‌ها در نظر گرفته است. اما وام ازدواج هم مثل سایر وام‌های دولتی شرایط خاصی برای اعطای آن وجود دارد. در ادامه به این شرایط به اختصار میپردازیم:

۱- افراد باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند. بنابراین حتی شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده است هم قادر به ثبت نام‌اند و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد .

۲- دارا بودن کارت ملی چه به صورت موقت و یا چه به صورت دایم.

۳- نباید بیشتر از ۲۴ ماه از زمان ثبت عقد زن و شوهر متقاضی وام گذشته باشد.

۴-فرد متقاصی وام نباید قبلا از تسهیلات ازدواج استفاده کرده باشد. این تسهیلات فقط یک بار در طول زندگی به هر فرد تعلق میگیرد. البته توجه شود که در این مورد تعدد ازدواج مهم نیست و چنانچه فردی قبلا ازدواج کرده باشد ولی هنوز از تسهیلات وام ازدواج استفاده نکرده است مشمول ان خواهد شد.

مبلغ وام ازدواج چه قدر است؟

مبلغ وام ازدواج برای هر یک از زوج‌ها ۱۲۰ میلیون تومان است اما به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

بنابراین مثلا اگر زوج ۲۴ سال و زوجه ۲۳ سال سن داشته باشند مجموعا به انها ۳۰۰ میلیون تومان وام تعلق میگیرد لی اگر زوج ۲۴ و زوجه هم ۲۴ ساله باشند جمعا به انها ۲۷۰ میلیون تومان وام تعلق میگیرد.

توجه شود که مبلغ وام در در تمام موارد بالا، در صورتی‌که یکی از زن و شوهر یا هر دو، ایثارگر (یعنی جانبازان، آزاده و فرزندان آنان و فرزندان شاهد) باشند، ۲ برابر خواهد شد.

اقساط این وام بلافاصله بعد از پرداخت شروع میشود و مدت زمان بازپرداخت وام ۱۰ ساله با نرخ سود ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

قسط وام ۱۵۰ میلیونی: ماهانه حدود یک میلیون و ۳۶۴ هزار تومان (یعنی هر زوج جوان زیر ۲۵ و ۲۳ سال، باید مبلغ ۲ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان را ماهانه بپردازند)

قسط وام ۱۲۰ میلیونی: ماهانه حدود یک میلیون و ۹۱ هزار تومان (یعنی هر زوج باید ۲ میلیون و ۱۸۲ هزار تومان را ماهانه بپردازند)

توجه شود که علارغم تاکید دولت بر پرداخت این تسهیلات به افرادی که بیشتر از ۲۴ ماه از زمان ثبت عقد انها نگذشته است. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۰۱‌/۰۱‌/۱۳۹۷ می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام:

۱- اصل و کپی سند ازدواج .

۲- اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین .

۳- اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین .

۴- اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .

۵- اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن .

۶- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین .

۷- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام .

پس از ثبت‌نام در سامانه تسهیلات وام قرض‌الحسنه ازدواج یک کد رهگیری ۱۰ رقمی از سامانه دریافت می‌کنید. بعد از دریافت این کد رهگیری ۱۰ رقمی حداکثر ۱۲ روز وقت دارید تا به بانک اعلام شده با مدارک گفته شده در بالا، مراجعه کنید.

وام ازدواج با اخذ یک ضامن معتبر و سفته به‌ازای هر نفر، قابل دریافت است.

بانک‌های زیرارائه‌دهنده وام ازدواج هستند:

بانک ملت، بانک رفاه کارگران، بانک مسکن، بانک سپه، بانک کشاورزی، بانک ملی ایران، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، پست‌بانک ایران، صندوق کارآفرینی امید، بانک پارسیان، بانک سامان، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک انصار، بانک گردشگری، بانک دی، بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک توسعه تعاون، بانک ایران‌زمین، بانک حکمت ایرانیان، موسسه اعتباری کوثر، بانک پاسارگاد، بانک آینده، بانک اقتصاد نوین، بانک قوامین، موسسه اعتباری ملل، بانک شهر، بانک سینا، موسسه اعتباری نور، بانک توسعه صادرات، بانک مشترک ایران ونزوئلا، بانک خاورمیانه، بانک سرمایه، موسسه اعتباری کاسپین.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: