پایگاه خبری خانه فوتبال:

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید تا خیلی شدید، وقوع توفان لحظه‌ای و خیزش گردوخاک به‌ویژه در نیمه‌جنوبی و غربی استان هشدار داد.
کل هواشناسی استان تهران، با صدور هشدار نارنجی رنگ نسبت به افزایش گرادیان فشار، وزش باد شدید تا خیلی شدید و وقوع توفان لحظه‌ای و خیزش گردوخاک در مناطق مستعد همچنین نفوذ گردوغبار از استان‌های مجاور، کاهش کیفیت هوا و دید افقی به‌ویژه در نیمه‌جنوبی و غربی استان از بعدازظهر دوشنبه تا سه شنبه(۲ تا ۳ آبان‌ماه) هشدار داد.

براثر این مخاطره جوی آسیب به سازه‌های موقت، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک، سقوط اشیا از ارتفاع و شکستن درختان دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران، برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این مخاطره جوی، انجام اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی، استحکام سازه‌های موقت نظیر داربست‌ها و گلخانه‌ها، عدم پرواز هواپیماهای سبک و عدم صعود به ارتفاعات را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

منبع: ایسنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: