پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیران سابق تیم ملی با انتخابی اشتباه دردسری بزرگ برای شاگردان کارلوس کی روش در زمان برگزاری جام جهانی ایجاد کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، این روزها شرایط خاص هتل الریان به عنوان محل اقامت تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر و زمین تمرینی به همین نام در دوحه که قرار است ملی پوشان فوتبال کشورمان تمرینات خود را در آن برگزار کنند به دغدغه‌ای جدی برای کارلوس کی‌روش و مدیران تیم ملی تبدیل شده است.

"بهترین امکانات را برای تیم ملی در جام جهانی انتخاب می‌کنیم". این جمله سرپرست وقت تیم ملی فوتبال ایران ساعاتی پیش از عزیمت به دوحه برای انتخاب کمپ تیم ملی در جام‌جهانی است. اکنون دقیقا ۱۱ ماه پس از این اظهارات، بزرگترین دغدغه تیم ملی همین کمپی است که قرار بود «بهترین امکانات» را در اختیار ملی‌پوشان قرار دهد.

مجتبی خورشیدی سرپرست پر حرف و حدیث وقت تیم ملی به همراه حامد مومنی سرپرست وقت دپارتمان تیم ملی در حالی برای انتخاب کمپ تیم ملی فوتبال ایران به قطر رفتند که قرار بود بهترین شرایط را برای تیم ملی مهیا کنند.

خورشیدی ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال «کیفیت هتل، فاصله مناسب تا محل تمرین و کیفیت زمین» را اصلی‌ترین اولویت‌ها در انتخاب کمپ تیم ملی عنوان کرده بود اما اکنون در فاصله ۲۰ روز تا شروع رقابت‌های جام جهانی که برنامه‌های تیم ملی ثانیه به ثانیه و دقیقه به دقیقه طبق «نقشه راه» کارلوس کی‌روش پیش می‌رود، وضعیت محل اقامت تیم ملی و همچنین اشراف به زمین تمرین تیم ملی از برج‌های اطراف، به بزرگترین نگرانی تیم ملی تبدیل شده است.

23s2hlMnqKdT

اینکه چطور محل اقامت تیم ملی در یکی از پرریسک ترین مناطق دوحه و محل تمرین تیم در فاصله ای کم از استادیوم احمد بن علی انتخاب شده و خورشیدی از آن به عنوان «بهترین امکانات» یاد کرده موضوعی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

اگر مبنای انتخاب هتل «توریستی» بودن است، حتما انتخاب تیم اعزامی فدراسیون عزیزی خادم به دوحه درست بوده اما دو تجربه موفق تیم ملی در کورینتینانس برزیل و لوکوموتیو مسکو در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ نشان می‌دهد آن چیزی که تیم ملی در طول رقابت‌های جام جهانی به آن نیاز دارد «آرامش» است نه هتل پنج ستاره، آن هم در مهمترین برهه تاریخ فوتبال ملی ایران.

b5O3gM2NJYDI

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که سرپرست وقت تیم ملی و دپارتمان تیم ملی بر اساس کدام مزیت هتل الریان و زمین تمرین را انتخاب کردند زیرا در آن زمان کمپهای اختصاصی با شرایط خوب در دسترس فدراسیون بوده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: