پایگاه خبری خانه فوتبال:

در روز پنجم جام جهانی 2022 قطر، تیم ملی برزیل طوفان به پا کرد و رونالدو مثل همیشه یک رکوردی دیگر به جا گذاشت.
به گزارش خبرگزاری فارس، روز پنجم جام جهانی 2022 قطر با طوفان برزیل مقابل صربستان، تاریخ‌سازی رونالدو، گلزنی جالب امبولو و تساوی پایاپای کره جنوبی و اروگوئه به پایان رسید.
در این روز پرونده مرحله اول بازی‌های گروهی جام جهانی بسته شد و برزیل و پرتغال توانستند نمایش خوبی از خود به ثبت رسانند.

در گزارش زیر می‌خواهیم به بررسی روز پنجم جام جهانی 2022 قطر بپردازیم:

* سوئیس - کامرون؛ گلی که خوشحالی نداشت!

شیرهای رام نشدنی برای اعاده حیثیت از قاره آفریقا وارد زمین شده بودند ولی به صخره بزرگی به نام «یان سومر» برخورد کردند. گلر 33 ساله سوئیسی‌ها باز هم ناجی تیمش شد و توانست با مهارهای دیدنی مانع گلزنی بازیکنان کامرون شود.

نکته دیگر این مسابقه گلزنی «بریل امبولو» برای سوئیس بود. بازیکنی که اصلیتی کامرونی داشت، گل زد تا دست‌هایش را به نشانه عدم خوشحالی بالا برد و به سوژه رسانه‌ها لقب گیرد.

ژردان شقیری هم دیگر ستاره بازی بود. بازیکنی که در 4 دوره مختلف برای سوئیس به میدان رفته و آمار بیشترین بازی در جام جهانی را برای خود کنار گذاشته است. او با پاسی دیدنی زمینه‌ساز گل اول تیمش شد تا نام خود را دوباره بر سر زبان‌ها بیاندازد.

* اروگوئه -کره جنوبی؛ رونمایی از آقای زورو در شب گل‌نزن‌ها

این بازی نبرد گل‌نزن‌ها بود. در قرن 21 در جام‌های جهانی که برگزار شده، تاکنون هیچ دیداری نبوده که هیچ شوتی به سمت دروازه‌ها زده نشود. در این بازی با اینکه ستاره‌هایی مثل سون هئونگ مین، لوئیز سوارز، داروین نونیز، فده والورده و ادینسون کاوانی حضور داشتند ولی هیچ شوتی به سمت دروازه‌ها شلیک نشد.

نقاب سون هئونگ مین نیز سوژه بزرگ این بازی بود. بازیکنی که به خاطر مصدومیتش در بازی تاتنهام و اسپورتینگ در لیگ قهرمانان اروپا مجبور شد با نقاب بر صورت وارد زمین شود. شمار متعددی از هواداران کره جنوبی با همان نقاب خاص سون به ورزشگاه آمده بودند تا جوّی متفاوت در این بازی حکم‌فرما شود.

* پرتغال - غنا؛ بس است دیگر رکوردزنی، آقای رونالدو!

کریستیانو رونالدو یک رکورد دیگر ثبت کرد. بار دیگر تاریخ‌ساز شد و توانست نام خود در جام‌های جهانی نیز جاودانه سازد. اسطوره پرتغال با گلزنی مقابل غنا توانست به تنها بازیکنی در تاریخ فوتبال بدل شود که در 5 دوره جام جهانی گلزنی می‌کند. او همچنین برای هفتمین بار بهترین بازیکن زمین در جام جهانی شناخته شد تا از مسی و روبن عبور کند و رکوردی دیگر به ثبت رساند.

نیمه دوم این مسابقه را می‌توان بهترین نیمه این جام جهانی تاکنون دانست. جایی که هم پرتغال و هم غنا نمایشی شاهکار از خود به جای گذاشتند تا طرفداران در روزی که 2 بازی اول چنگی به دل نمی‌زد، یک مسابقه طوفانی را تماشا کنند.

غنا به عنوان نماینده آفریقا گرچه شکست خورد ولی توانست تنها گل این قاره را به ثمر رساند و کمی از آمار فاجعه‌بار آنها را جبران سازد.

عثمان بوکاری نیز سوژه جالب این مسابقه بود. بازیکنی که پس از گلزنی مقابل پرتغال ادای رونالدو را درآورد و مقابل چشمان این بازیکن و به سبک خود او خوشحالی را به نمایش گذاشت تا تلخی این گل دو چندان شود.

* برزیل - صربستان؛ آواز ژوگوبونیتو با سوپرگلی R9

uS91tevmwfN9

سلسائو نمایشی در قد و قواره یک قهرمان داشت. «ژوگوبونیتو» در صحرای قطر زنده شد و آواز سامبا سراسر استادیوم لوسیل را پر کرد.

ریچارلیسون بی‌شک یکی از زیباترین گل‌های جام را به ثمر رساند و کاری کرد تا کمتر کارشناسی از تیته انتقاد کند که چرا «گابریل ژسوس» نیمکت نشین است.

فیفا در واکنش به گلزنی ریچارلیسون نوشت که او وحشت را به جان ورزشگاه انداخت و اینکه چطور توانسته چنین گلی به ثمر رساند. برخی دیگر از رسانه‌ها نمایش دیدنی او را به رونالدو نازاریو نسبت دادند و از یک R9 دیگر برای سلسائو نوشتند.

نکته دیگر این مسابقه قضاوت «علیرضا فغانی» بود. داوری که با اقتدار مقابل خطاهای صربستان ایستاد و نگذاشت تا حاشیه‌ای در این مسابقه ایجاد شود.

mWMMPdhva6Ix

نیمار کیسه‌بوکس صرب‌ها در این مسابقه بود و در نهایت نیز در دقیقه 79 به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ پا تعویض شد. او بیشتر از هر کسی در این جام مورد خطا قرار گرفت و با 9 خطای صربستانی‌ها مواجه شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: