پایگاه خبری خانه فوتبال:

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: بازی با آمریکا را ببینید؛ تاکتیک و تکنیک ما اصلا گم شد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علی فتح الله زاده در خصوص شکست تیم ملی کشورمان مقابل آمریکا، اظهار داشت: وقتی بازی با آمریکا را دیدم به من برخورد. اول بازی آمریکایی‌ها می‌ترسیدند و با احتیاط بازی می‌کردند. ما در حقیت یک هیچ جلو بودیم. 24 سال آن‌ها نتوانسته بودند ما را ببرند. بعد از 10 دقیقه احساس کردند بچه های ما هدفشان بردن نیست. تاکتیکشان را عوض کردند. دفاع آن‌ها جلو آمد و پاس گل هم داد. تهاجمی شدند.

وی افزود: هر تیمی برای مساوی می رود اغلب می‌بازد. نیابد برای مساوی باید برای بردن به زمین برویم. وقتی ترکیب را دیدم احساس کردم بله می‌خواهیم مانع از پیروزی آمریکایی‌ها شویم. تفکرمان پیروز شدن نیست. 90 درصد بازی‌های این شکلی منجر به شکست می‌شود. کلا بازی ما را ببینید تاکتیک و تکنیک ما اصلا گم شد.

فتح الله زاده تصریح کرد: ما مقابل ولز بازی کردیم که با آن بازی مقابل انگلیس می‌توانستیم مساوی کنیم. آمریکا را حتما می‌بردیم. این تیم تنها چیزی که داشت پرس بود. هیچ تیمی را مثل آمریکا در پرس خوب نمی‌بینم. مقابل تیم‌هایی مثل آمریکا که پرس می‌کنند باید با پاس‌های بلند یا نیمه بلند این فضا را از آن‌ها بگیریم. ما این کار را نکردیم. ژاپنی‌ها بازی سرعتی را عالی انجام می‌دهند. پرس‌شان هم به خاطر بدنشازی خوبشان است. هرچقدر می‌دوند خستگی را نمی‌فهمند. با احساس و تمام وجود بازی می‌کنند. نتیجه‌اش هم می‌شود همین که اتفاق افتاد.

وی افزود: باید آنالیزها و انتقادات ما بر اساس اصول و علم باشد اما اینطور نیست. وقتی در زمان قلعه‌نویی به کره جنوبی در پنالتی باختیم چند کارشناس او را نابود کردند. چرا؟ الان به کجا رسیدیم؟

مدیرعامل باشگاه استقلال در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم در خصوص اینکه علاقه‌اش به مربی داخلی همچنان پابرجاست، گفت: ضمن احترام به کی‌روش که مربی بزرگی است،  اگر در این جام قلعه‌نویی یا علی دایی را می‌گذاشتیم 6 گل از انگلیس می‌خوردیم؟ مطمئنم نمی‌خوردیم. چرا به خودی‌ها اعتماد نمی‌کنیم و اعتقاد نداریم؟ این فوتبال را باید خودمان بسازیم. آیا فدراسیون تا به حال گفته فتح الله زاده بیا و به کلاس مدیریت فوتبال برو؟ تا به حال جایی رفته‌ام؟

مدیرعامل استقلال افزود: اجازه ندهید آن‌هایی که بیت المال را حرام می‌کنند و کسی کارشان ندارد، آرام رد شوند، آن‌هایی که زحمت می‌کشند از بین بروند. 10 سال گفتند بدهی دوران فتح الله زاده، کسی نگفت بیا بگو چقدر بدهی داری؟ انقدر گفتند که یک روز به منزوی گفتم ما چقدر بدهی داریم؟

وی در مورد درآمدهای بورسی استقلال و بدهی‌های این باشگاه، عنوان کرد: من کمپ حجازی را ساختم و تحویل دادم. الان سازمان خصوصی سازی هزار میلیارد روی آن قیمت گذاشته است. آن هم با دو سند یک سندش هنوز به نام استقلال زده نشده است. 2 سند شده 1000 تا، سه سند می‌شد 1500 تا،  کدام مدیر 1500 ملیارد به باشگاه آورده؟ چرا این را نمی‌بینند؟

مدیرعامل استقلال گفت: برادر عزیزم آشتیانی گفت فتح الله زاده قبول کرده و می‌دانست استقلال بدهی دارد. نه، من اصلا نمی‌دانستم. به من گفتند 300 میلیارد در حساب پول است. اسپانسر هم داریم و اوضاع خیلی خوب است. من آمدم به باشگاه به مدیرمالی گفتم 50 میلیارد سریع برای بدهی استرا پرداخت کن، سه بزرگ و مسئول فوتبال به من گفتند پول هست. یکی از اعضای هیات مدیره ما هم این را گفت که پول داریم نگران نباش.

وی افزود: مدیرمالی گفت از کجا؟ گفتم 300 تا داریم. گفت 300 تا نداریم. یک ریال داشتیم. 300 میلیارد که رفته هیچ، 150 میلیارد هم وام گرفتند. دیروز گفتند دو قسط آن را که باید 6 میلیارد بدهیم، ندادیم. سومی را ندهیم جریمه دیگری به ما تعلق می‌گیرد. از طرفی به من گفتند 40درصد پول بازیکنان را دادیم. دیدم بازیکنان خیلی قیافه گرفتند گفتنم آن‌هایی که 30درصد گرفتند به 40 درصد می‌رسانم. دیدم 17 تا 18.5 درصد نامتقارن هم داده‌اند.

فتح الله زاده تصریح کرد: یک چیزی می‌گویم شاخ در بیاورید. ارسلان مطهری گل پیروزی ما را در سوپر جام زده، یک ریال نگرفته است. الان این بازیکن به من می‌گوید پول می‌خواهم. من هم یک ریال ندارم. اسپانسر هم ندارم. همه پول‌ها را هم گرفته‌اند. هیچ پولی نیست. قربان‌زاده مگر نگفت؟ گفت پول را داده‌ایم اما خرج شده است. آدمی نیستم که همه چیز را گردن مدیران قبلی بیندازم. همه بدهی‌ها فقط برای آجورلو نیست.

وی افزود: الان 300 میلیارد تومانی که نیست، تا دو هفته دیگر هم باید 200 میلیارد پول بدهم اگر ندهم ماجرای استراماچونی تکرار می‌شود. تا آخر فصل هم 600 میلیارد تعهد ایجاد کردیم. همه تقصیرات را گردن آجورلو نمی‌اندازم اما اگر جایی از حرف‌هایم اشتباه است همین الان زنگ بزند. می‌گویند تخلف شده اما من نمی‌توانم هوادار را آرام نگه دارم. چه کسی می‌تواند 200 میلیارد پول در دو هفته بدهد؟ تا آخر سال به بازیکن و جاهای مختلف 600 میلیارد تعهد داریم.

مدیرعامل استقلال ادامه داد: این‌ها به کنار، خیلی خاله زنک بازی هم می‌شود که من را بیشتر ناراحت می‌کند. دیروز کارت اعتباری سرمربی و مربیان ما را باطل کردند. گفتم چه کسی باطل کرده؟ گفت آقایی در کنار تیم بود، او این‌ها را داده بود. مگر باشگاه خودش صاحب و سیستم ندارد؟ سیم کارت‌هایش را قطع کردند. پریروز یکی از دوستان پیام داد. امروز صبح یکی دیگر پیام داد. معلوم است یک خطی وجود دارد. هیچ کمکی که نکردند. الان اگر تمام بدهی‌ها را بگویم سقف روی سرمان می‌ریزد. صبر کردم جام جهانی تمام شود با وزیر جلسه بگذارم. باید تدبیری کنیم. این از عهده یک نفر خارج است. کتمان حقیقت شده است. 300 میلیارد پول داشتن کجا، برگردی 300 تا هم بدهی داشته باشی کجا؟ یعنی 600 میلیارد آوار روی سر شما ریخته است.


 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: