پایگاه خبری خانه فوتبال:

آینده مبهم هانسی فلیک: توخل آماده و در دسترس 
کیکر امروز از جلسه سرنوشت‌ساز مدیران فدراسیون فوتبال آلمان با هانسی فلیک و احتمال برکناری یا استعفای او خبر داد. توماس توخل جدی‌ترین گزینه جانشینی فلیک است.
به گزارش "ورزش سه"، حذف تیم ملی آلمان از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر انتقادهای بسیاری را از کادر فنی و مدیریتی این تیم به همراه داشت. این دومین بار متوالی بود که آلمان موفق به صعود به مرحله حذفی جام جهانی نمی‌شد، آنها پیش از این نیز در جام جهان 2018 روسیه و در حالی که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی قدم به آن رقابت‌ها گذاشته بودند در مرحله گروهی حذف شدند. 

این فاجعه باعث شد که انتقادهای شدیدی از سیستم مدیریتی فوتبال آلمان و خصوصا عملکرد بیرهوف مطرح شود و در نهایت او با انتشار بیانیه‌ای به کارش در فدراسیون فوتبال این کشور خاتمه داد. 

در واقع سازماندهی مجدد تیم ملی آلمان، سریعتر از حد انتظار پیش می رود. چهار روز پس از حذف در مرحله گروهی جام جهانی قطر، الیور بیرهوف استعفا کرد در حالی که قرار بود چهارشنبه(فردا) جلسه آنالیز بازی های تیم در جام جهانی با حضور برند نئوندورف(رئیس فدراسیون) و معاونش هانس یوآخیم واتسکه انجام شود. استعفای بیرهوف مثل یک بمب بزرگ بود که حالا ممکن است آینده هانسی فلیک در مانشافت را نیز با خطر مواجه کند.

فلیک در اولین واکنش به استعفای بیرهوف گفت:«برای من و تیم مربیگری ام تصور اینکه چطور می توانیم از لحاظ شخصی و حرفه ای با شکاف حاصل از جدایی بیرهوف کنار بیاییم، سخت است. این شکافی است که به سختی قابل پر شدن است.»

فلیک و تمایل به تداوم اعتماد متقابل

فلیک همچنین دو بار به اعتماد متقابل اشاره کرد و اینکه چقدر برای او حیاتی است. او وقتی سال 2021 بایرن را بر خلاف میل باطنی اش و به شکل داوطلبانه ترک کرد، با حسن صالح حمیدزیچ، مدیر ورزشی بایرن، مشکلاتی اساسی داشت و آنجا هم بحث عدم اعتماد متقابل در میان بود. او سال 2017 و 2018 پست مدیریت ورزشی تیم ملی و باشگاه هوفن‌هایم را نیز به دلیلی مشابه ترک کرده بود. با توجه به اینکه فلیک دوست دارد در تیمی که حضور دارد با افرادی کار کند که به آنها اطمینان کامل دارد و در تیم ملی این فرد اولیور بیرهوف بود، اکنون این سوال مطرح می شود که او اکنون در تیم ملی فردی قابل اعتماد را اطراف خود پیدا خواهد کرد؟ نتیجه جلسه چهارشنبه او با مدیران فدراسیون چندان روشن نیست. جلسه ای که در آن قطعا بیرهوف حضور ندارد.

به احتمال و بحث در مورد مدیر فنی جدید تیم ملی

آیا فلیک در سمت خود باقی خواهد ماند؟ آیا او اخراج خواهد شد یا خودش استعفا می دهد؟ در حال حاضر، هیچ یک از این سه گزینه را نمی توان رد کرد. اینکه کدام گزینه انتخاب می شود به این بستگی دارد که چه کسی جانشین بیرهوف خواهد بود. بنابراین سرعت در تصمیم گیری لازم است.

ر اساس اطلاعات کیکر، فردی بوبیچ (51 ساله) و رالف رانگنیک(64 ساله)، سرمربی فعلی تیم ملی اتریش، نامزدهای این پست هستند. یک سال پیش بیرهوف با اضافه شدن رانگنیک به تیم مدیریت فنی مخالفت کرده بود و آن را دخالتی آشکار در حوزه تحت اختیارش می دانست.

بازی ذهنی درباره توخل و رانگنیک

O3Evqbb2ah0f

نام ماتیاس سامر نیز به عنوان مشاور و نه مدیر فنی مطرح شده است. جانشینی بوبیچ به جای بیرهوف به معنای عدم تغییرات اساسی در تیم ملی خواهد بود اما رانگنیک همیشه ثابت کرده است که تمایل به ایجاد تغییرات بزرگ و نهادی دارد.

nWyjHWpVUyeN

مچنین نامزدهایی برای پست هانسی فلیک نیز مطرح شده اند. بیش از همه از توماس توخل نام برده می شود مربی ای که در حال حاضر بدون باشگاه است. کسی که چلسی را قهرمان لیگ قهرمانان 2021 کرد، بلافاصله در دسترس خواهد بود. سبک مربیگری توخل شباهت های زیادی با رانگنیک دارد که در سال 1997 مربی او در اولم بود. این رنگنیک بود که در سال 2000 به او به عنوان مربی جوانان در اشتوتگارت اعتماد کرد. همچنین توخل با اعتماد واتسکه مقطعی نیز مربی دورتموند بود. به عبارتی با آمدن رانگنیک می توان منتظر جا به جایی های بزرگ در تیم ملی و حتی جانشین توخل به جای فلیک بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: