پایگاه خبری خانه فوتبال:

کار تخریب استادیوم 974 که میزبان هفت دیدار جام جهانی بود، آغاز شده است.
به گزارش "ورزش سه"، رسانه‌های خارجی مانند رکورد پرتغال گزارش دادند  که مقامات قطری کار تخریب استادیوم 974 را آغاز کرده‌اند، مانند برداشتن برزنت های ورزشگاه و تمیز کردن اطراف آن، یک روز بعد از برگزلری بازی کره جنوبی و برزیل.
رکورد نوشته است بازی کره و برزیل آخرین مسابقه ای بود که در این مکان برگزار شد و این استادیوم، اولین مورد از سه ورزشگاهی است که پس از این مسابقات تخریب یا بازسازی خواهد شد.

استادیوم 974 یک استادیوم دوستدار محیط زیست است که منحصراً برای جام جهانی قطر ساخته شده بود. نام این ورزشگاه از روی پیش شماره بین المللی قطر یعنی عدد 974 گرفته شده بود. ضمن اینکه استادیوم مذکور با استفاده از مصالح ساختمانی قابل بازیافت و 974 کانتینر حمل و نقل ساخته شده است.

ساخت ورزشگاه 974 حدود 300 میلیون یورو هزینه در پی داشت و ظرفیت آن 44089 است. این مکان، اولین استادیوم جداشدنی در تاریخ جام جهانی است که امکان مونتاژ و جداسازی سریع آن وجود داشت. تنها هفت مسابقه جام جهانی در این ورزشگاه برگزار شد و قرار است کانتینرهایی که در ساخت این استادیوم ساخته شده، به خارج از کشور اهدا می شود.

این ورزشگاه در سال گذشته میزبان شش مسابقه جام کشورهای عربی بود. حالا این استادیوم با میزبانی از 6 بازی مرحله گروهی و یک بازی مرحله یک هشتم نهایی میان کره جنوبی و برزیل، برای همیشه در تاریخ ناپدید خواهد شد.

در ابتدا، این احتمال وجود داشت که استادیوم 974 برای جام ملت‌های آسیا 2023 نیز مورد استفاده قرار گیرد، اما مقامات قطری تمایل دارند تا طبق برنامه شروع به تخریب آن کنند.

رسانه های خارجی گزارش دادند که کشورهای توسعه نیافته در آفریقا احتمالاً گزینه هایی برای دریافت این 974 کانتینر هستند، اما اروگوئه که به دنبال کسب میزبانی مشترک جام جهانی 2030 است، وارد نبرد خرید کانتینر شده است.

رسانه El Pais اروگوئه اخیرا گزارش داد که این کشور نیز قصد دارد در صورت دریافت میزبانی جام جهانی 2030، یک استادیوم با ویژگی های ورزشگاه 974 و استفاده از کانتینرهای حمل و نقل بسازد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: