پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به جدایی ناگهانی مهاجم هلندی این تیم واکنش نشان داد.
فراز فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص جدایی ناگهانی یورگن لوکادیا از پرسپولیس اظهار داشت:‌ موضوعی که در این میان اهمیت دارد این است که باید قرارداد بازیکنان خارجی بگونه‌ای بسته شود که آن بازیکن در اختیار باشگاه باشد نه اینکه دو سه هفته بازی کند و بعد اینگونه بروند. در این میان ضرر و زیان زیادی به باشگاه وارد می‌شود و باشگاه‌ها باید در این شرایط جرائم سنگینی در نظر بگیرند. به هر حال وقتی یک بازیکن جذب یک تیم می‌شود، مربی آن تیم روی بازیکنش حساب می‌کند اما جدایی یک بازیکن به این شکل همه چیز را به هم می‌ریزد. باشگاهی مثل پرسپولیس روی بازیکنی که می‌گیرد حساب می‌کند، اما وقتی یک بازیکن اینگونه قراردادش را فسخ می‌کند حتماً‌ باید ضرر و زیان بدهد.

وی افزود: به نظر من پرسپولیس در این داستان دست پُری دارد چرا که سند و مدرک زیادی در دست هست که این بازیکن خودش به دنبال جدایی بوده و باشگاه پرسپولیس تا جایی که من می‌دانم به تعهداتش عمل کرده است. به نظر من پرسپولیس می‌تواند با ارائه مدارک نشان دهد که هنوز نیم‌فصل نشده یک بازیکن قراردادش را اینطور فسخ کرده و برای فیفا هم کاملاً محرز است که حق پرسپولیس ضایع شده. فکر نمی‌کنم در قرارداد لوکادیا بندی وجود داشته باشد که او هر زمان دلش بخواهد بتواند ایران را ترک کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه راه برون‌رفت از این وضعیت برای باشگاه‌های ایرانی چه می‌تواند باشد، گفت:‌ تنها راهی که وجود دارد این است که قراردادهای بازیکنان و مربیان خارجی بسیار محکم و حرفه‌ای بسته شود و در این زمینه دقت زیادی صورت بگیرد. نمی‌شود که یک بازیکن یا مربی قراردادی ببندد اما بدون توجه به آن هر زمان که دلش خواست آن را فسخ کند و برود. باید در اینگونه قراردادها ضرر و زیان زیادی متوجه کسی که فسخ می‌کند باشد تا نتواند به این راحتی قراردادش را فسخ کند.

فاطمی در پاسخ به این سؤال که در صورت شکایت پرسپولیس آیا این باشگاه می‌تواند حقوق تضییع شده خود را به دست بیاورد یا نه، ادامه داد: قطعا اگر پرسپولیس از این بازیکن شکایت کند می‌تواند به حقوق خود برسد. من یک فصل در یونان بازی کردم و در قراردادم آمده بود که اگر باشگاه یونانی دو ماه متوالی حقوق من را پرداخت نکند، به صورت اتوماتیک‌وار بازیکن آزاد می‌شوم. به همین دلیل باید ابتدا ببینیم که قرارداد لوکادیا با پرسپولیس به چه شکلی بسته شده و اگر در قرارداد او بندی برای جدایی نباشد، قطعاً‌ باشگاه پرسپولیس می‌تواند به نتیجه خوبی برسد. من در جریان ریز مفاد قرارداد لوکادیا با پرسپولیس نیستم اما چیزی که قانون و عرف است را به شما می‌گویم.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا با جدایی لوکادیا این تیم دچار مشکل می‌شود یا نه، تصریح کرد: پرسپولیس تیم بزرگی است و تیم‌های بزرگ هیچگاه به یک بازیکن وابسته نیستند. در پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی وجود دارد و مطمئناً کادر فنی بهتر از هر کسی می‌داند که شرایط را چطور پیش ببرد. از طرف دیگر خوشبختانه نیم‌فصل لیگ برتر نزدیک است و یحیی گل‌محمدی می‌تواند با بررسی گزینه‌های مدنظر جانشین خوبی برای لوکادیا پیدا کند.

فاطمی خاطرنشان کرد: درست است که پرسپولیس ضرر دیده اما مطمئنا کادر فنی با داشته‌هایی که دارد تاکتیک‌های خود را برنامه‌ریزی می‌کند. با وجود لوکادیا و دیاباته احتمالا کادر فنی روی سرزن‌ بودن این دو بازیکن حساب کرده بود اما حالا که این اتفاق افتاده با تغییر تاکتیک شرایط بهتر می‌شود. پرسپولیس بازیکنان خوبی دارد اما شاید توانایی آنها در حد لوکادیا نیست؛ اما مطمئناً‌ باید آرامش پرسپولیس حفظ شود تا فلسفه بازیکنان به هم نریزد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: