پایگاه خبری خانه فوتبال:

کنفدراسیون فوتبال آسیا با برداشتن محدودیت در سهمیه لژیونرها در رقابت های باشگاهی به ضرر باشگاه های ایران اقدام کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد افزایش تعداد بازیکنان خارجی در لیست تیم باشگاهی را از سیستم فعلی 3 + 1 به 5 + 1 (پنج بازیکن از هر ملیت علاوه بر یک بازیکن از فدراسیون های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا) تصویب کرد که این قانون در فصل 2023-2024 اعمال خواهد شد.

این کمیته در یک تصمیم جدید دیگر با هدف ارتقای سطح و وضعیت رقابت‌ باشگاهی در آسیا موافقت کرد که دستورالعمل‌های داخلی هر یک از فدراسیون‌های داخلی در خصوص ثبت نام بازیکنان خارجی را مدنظر قرار دهد و درنظر گرفتن سقف برای حضور بازیکنان خارجی را از فصل 2024-2025 حذف می‌کند.

به گزارش فارس، با قانون جدید AFC هر فدراسیون فوتبالی هر قانونی که در لیگ کشورش برای سهمیه لژیونرها درنظر گرفته می تواند با همان تعداد در رقابت های باشگاهی آسیا شرکت کند. برای مثال در این قانون کشور عربستان که مجوز ثبت 8 لژیونر خارجی در لیگش را داده می تواند بدون محدودیت با تمام 8 لژیونرش به رقابت های آسیایی بیاید. با این قانون باشگاه های متمول حاشیه خلیج فارس بیشترین سود را خواهند کرد و در مقابل باشگاه های ایران که کمترین بازیکن خارجی را دارند بیشترین ضرر را متحمل خواهند شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: