پایگاه خبری خانه فوتبال:

سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا از نکات مثبت انقلاب AFC در فوتبال باشگاهی آسیا پرده برداشت.
به گزارش خبرگزاری فارس،کنفدراسیون فوتبال آسیا دو روز پیش از انقلاب بزرگش در فرمت مسابقات باشگاهی در سطح قاره کهن خبر داد.
در این انقلاب بزرگ AFC دیگر از سال 2024 خبری از لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ نیست. مسابقات باشگاهی آسیا از سال 2024 به شکل 3 تورنمنت مختلف برگزار می شود.

طبق اعلام AFC، فرمت جدید مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا از سال 2024-2025 در 3 سطح متفاوت با حضور 76 باشگاه برگزار خواهد شد.

**3 تورنمنت جدید AFC برای فوتبال باشگاهی آسیا به شرح زیر است:

1-سطح یک: با حضور 24 تیم ( 12 تیم از غرب آسیا و 12 تیم از شرق آسیا)

2-سطح دو: با حضور 32 تیم در 8 گروه 4 تیمی به رقابت می‌پردازند

3- سطح سوم: با حضور 20 تیم در 5 گروه 4 تیمی باهم رقابت می‌کنند

در همین رابطه نضال بحران سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در زمینه تغییرات بنیادین در مسابقات باشگاهی آسیا این طور گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا از 5 سال پیش به دنبال تغییری بنیادین در فرمت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود تا بتواند سود بیشتری به باشگاه ها برسد و فوتبال آسیا پیشرفت کند و رقابت ها زیباتر و جذاب تر شوند.

وی افزود: در تصمیم جدید AFC رقابت در سطح باشگاهی آسیا جذاب تر خواهد شد. در این تورنمنت ها دیگر تیم های شرق و غرب جدا از هم رقابت نمی‌کنند و از همان ابتدای رقابت ها تیم های برتر شرق با غربی ها وارد رقابت می شوند و این جذابیت را بیشتر می‌کند.

سخنگوی AFC درباره اینکه تمام فدراسیون‌ها می توانند نمایندگی در این 3 تورنمنت را داشته باشند، گفت: همچنین این سطح بندی مسابقات به 3 رده مختلف باعث می شود تا تمام فدراسیون ها فرصت حضور در 3 رده مسابقات آسیایی را داشته باشند و به بتوانند نمایندگانشان در یکی از این 3 رده افتخارآفرینی کند. همچنین پاداش ها نسبت به گذشته بیشتر می شود و رقمی بیش از 40 میلیون دلار پاداش برای باشگاه ها (رقمی در حدود پاداش جام جهانی) درنظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، بدین ترتیب نمایندگان کشورمان می توانند در 3 رده مسابقات آسیایی شرکت کنند و در صورت ناکامی در رده نخست مسابقات آسیایی در سطح دوم یا سوم آسیا قهرمانی را تجربه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: