پایگاه خبری خانه فوتبال:

قانون جدید وقت‌های اضافه قبل از جام جهانی در لیگ فوتبال اسپانیا اجرا می‌شد و فیفا در این مورد از لیگ اسپانیا کپی برداری کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه اسپانیایی «مارکا» نوشته قبل از اجرای قانون جدید درباره وقت‌های اضافه در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که به داوران گفته شده بود با دست باز وقت‌های اضافه را محاسبه کنند تا هواداران فوتبال بیشتری ببینند، این قانون در فصل جاری لالیگا اجرایی شده بود.

«مدینا کانتالخو» رئیس کمیته فنی داوران فدارسیون فوتبال اسپانیا در ماه آگوست و قبل از شروع رقابت‌های باشگاهی در اسپانیا هم گفته بود در این فصل وقت‌های اضافه بیشتری گرفته خواهد شد و ممکن است حتی ۱۵ دقیقه به زمان بازی اضافه شود.

مارکا ۱۴ هفته مسابقات لالیگا را تجزیه و تحلیل کرده و به این نتیجه رسیده که تیم‌های اسپانیایی در بالاترین سطح فوتبال این کشور ۱۲۰۵ دقیقه بیشتر فوتبال بازی کرده‌اند. در چهار مسابقه این فصل ۱۶ دقیقه به وقت‌های قانونی بازی اضافه شده و تیم «ختافه» نیز با ۱۳۶ دقیقه، بیشتر از بقیه تیم‌ها در زمین مسابقه بوده است.

«آلخاندرو فرناندز» داور ۴۰ ساله اسپانیایی نیز بیشتر از بقیه به این سیستم زمان‌گیری معتقد بوده و در ۶ قضاوت خود در لالیگا ۶۲ دقیقه وقت اضافه گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: