پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرپرست تیم ملی فوتبال جوانان توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت شاگردان صمد مرفاوی ارائه کرد.

افشین ناظمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان پس از اتمام اردوی اخیر شاگردان صمد مرفاوی، اظهار داشت: شرایط تیم خوب است. پس از اتمام اردوی اخیر، از 23 دی اردوی جدید آغاز می‌شود. قرار است بیست و هشتم نیز برای برگزاری دو بازی دوستانه عازم اردن شویم. در بهمن نیز در شرایطی که یک ماه تا شروع مسابقات قهرمانی آسیا زمان داریم، اردوی جدیدی را تشکیل می‌دهیم تا بازیکنان مدنظر خودمان از تیم‌های لیگ برتر، دسته اول و سایر رده‌ها را 25 روز مانده به آغاز مسابقات، در اختیار بگیریم و با رسیدن به هارمونی و هماهنگی لازم، به ازبکستان برویم.

وی درمورد اینکه آیا در اردوی نهایی تیم ملی جوانان اردو یا بازی دوستانه خارجی پیشبینی شده است، گفت: در آن مقطع اردوی خارجی نداریم زیرا نمی‌خواهیم بچه‌ها خسته شوند. به همین خاطر اردوی داخلی را پیشبینی کرده‌ایم. پس از اتمام این اردو، اوایل اسفند به ازبکستان می‌رویم و امیدواریم با دست پر از رقابت‌های قهرمانی آسیا بازگردیم. خدا را شکر تاکنون برنامه‌هایی که مرفاوی و همکارانش طراحی کرده‌اند، اجرا شده است. باید از مهدی تاج، مهدی نبی، هدایت ممبینی و میرشاد ماجدی به عنوان رئیس کمیته جوانان که پا به پای ما جلو آمده است تشکر کنیم. امیدوارم زحمات این عزیزان با نتیجه گیری ما همراه شود تا خستگی از تن همگی در برود.

سرپرست تیم ملی جوانان درخصوص اینکه آیا در اردوی ما قبل از اعزام، تیمی خارجی برای برگزاری دوستانه به تهران نمی‌آید، گفت: این موضوع در برنامه است که یک تیم را به ایران بیاوریم. برنامه خودمان را به فدراسیون اعلام کرده‌ایم تا از بین تیم‌هایی که با هم گروه نیستند و در مرحله حذفی هم به ایران نمی‌خورند، یک تیم را پیدا کرده است و برای بازی دوستانه به تهران بیاوریم. فدراسیون فوتبال با کشورهایی مثل قطر و امارات ارتباط خوبی دارد اما قطر با ما هم گروه است و نمی‌توانیم با این تیم بازی کنیم. به همین دلیل باید سراغ حریفانی از شرق آسیا برویم. قطعا در صورت صعود از مرحله گروهی هم به مصاف یکی از تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و چین در مراحل حذفی خواهیم رفت. 

ناظمی تصریح کرد: به زودی با ماجدی جلسه داریم تا ببینیم با کدام کشورها می‌توانیم بازی کنیم. حداقل باید یک بازی دوستانه در اردوی آخر داشته باشیم. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم این بازی در تهران برگزار شود و اگر تیمی به ایران نیاید، شاید برنامه ریزی جدیدی داشته باشیم. سوریه و عراق از ما درخواست بازی دوستانه کرده‌اند. البته احتمال دارد در مرحله حذفی با سوریه رو به رو شویم و روی این تیم هم نمی‌توانیم حساب کنیم. در کل بازی دوستانه تاکنون برای اردوی نهایی ما قطعی نشده اما خروجی کار در جلسه آتی مشخص خواهد شد.

وی درمورد همکاری نکردن برخی باشگاه‌ها با تیم ملی جوانان در بحث در اختیار گذاشتن بازیکنان، گفت: با برخی باشگاه‌ها تعامل خوبی داریم. هرچند تیم‌هایی مثل هوادار و فولاد هم با ما خوب تعامل کرده‌اند اما در اردوی اخیر بازیکن شان به اردو نیامد. البته باید همه بازیکنان خود را برای دیدارهای دوستانه با اردن و اردوی نهایی در اختیار داشته باشیم زیرا بحث ملی است و همه باید همت کنند تا به تیم ملی ایران کمک شود. تاکنون مدیریت و کادرفنی تیم جوانان سعی کرده تعامل خوبی با باشگاه‌ها داشته باشد. همانگونه که برخی باشگاه‌ها با ما تماس گرفته‌ و درخواست کرده‌اند بازیکن‌شان را از اردو مرخص کرده و برای بازی‌ آن‌ها تحویل شان بدهیم. با این وجود تعدادی از باشگاه‌ها برای بازی‌های دوستانه و اردوهای خارجی بازیکن به ما ندادند.

سرپرست تیم ملی جوانان خاطرنشان کرد: اردوی آخر برای ما خیلی سرنوشت ساز است. خواهش می‌کنم همه باشگاه‌ها این وضعیت را درک کنند و تمام بازیکنان را در اختیار ما قرار بدهند تا در بازی‌های آسیایی سربلند خارج شویم. امین حزباوی کاپیتان تیم ملی جوانان است اما در 2 اردوی آخر ما شرکت نکرده است. اگر این همکاری صورت نگیرد، خود فدراسیون باید ورود کند. البته من اطمینان دارم همانگونه که باشگاه‌ها در بازی‌های مقدماتی و کافا با ما همکاری کردند، در اردوی آتی نیز این کار را انجام می‌دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: