پایگاه خبری خانه فوتبال:

سرویس رسانه‌ای فدراسیون فوتبال روسیه با تأخیر یک روزه پس از انتشار اخبار  حضور سه مدیر ارشد این فدراسیون در کنگره سالانه AFC تأیید کرد که این سفر با دعوت مستقیم شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت گرفته است. 

پیش از این بسیاری از کارشناسان برجسته و پیشکسوتان مشهور فوتبال روسیه از جمله آندره آرشاوین مخالفت خود را با حضور در مسابقات قاره آسیا به دنبال تحریم اروپایی و جهانی ناشی از جنگ در اوکراین ابراز کردند.

کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته در منامه (بحرین) برگزار شد. در پایان فوریه 2022، فیفا و یوفا تیم‌های ملی و باشگاه‌های روسی را از شرکت در مسابقات بین‌المللی محروم کردند. سپس فدراسیون فوتبال روسیه امکان انتقال از یوفا به AFC را در نظر گرفت اما در پایان دسامبر مشخص شد که در سال 2023 یک کارگروه با یوفا و فیفا ایجاد خواهد شد که با جزئیات بیشتری در مورد چشم‌انداز فوتبال روسیه صحبت خواهد کرد.

در نخستین ماه سال جدید میلادی نشستی بین یوفا و فدراسیون فوتبال روسیه در سوئیس برگزار شد. دیوکوف (رئیس فدراسیون فوتبال روسیه) نیز همچنین از کمیته اجرایی یوفا بازدید کرد.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی MATCH TV  روسیه؛  دیوکوف، میتروفانوف و آلکسی سوروخین (رئیس کمیته‌های سازماندهی جام جهانی 2018 و قهرمانی اروپا 2020 در سن پترزبورگ) به دعوت شخصی رئیس AFC وارد کنگره شدند. رئیس فدراسیون فوتبال روسیه در ردیف اول در کنار جانی اینفانتینو، رئیس فیفا نشسته بود، میتروفانوف و سوروخین نیز در فاصله کمی از آنها قرار داشتند. هیئت روسی با سران کنفدراسیون فوتبال آسیا موضوع انتقال احتمالی به این قاره را بررسی کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: