پایگاه خبری خانه فوتبال:

عدم واریز یارانه برای برخی از مردم.یارانه از زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد پرداخت می شود. یارانه چه کسانی حذف شد. دلیل واریز نشدن یارانهیارانه دوباره برقرار می شود.

پیام های مردم درباره واریز نشدن یارانه و دلیل اصلی این اتفاق

همزمان با واریز یارانه نقدی، برخی می‌گویند این ماه هنوز یارانه نگرفته‌اند و برخی دیگر می‌گویند مبلغ واریزی کمتر از ماه‌های دیگر است. اما مشکل کجاست و چرا یارانه نقدی برخی واریز نشده است؟
به گزارش تجارت‌نیوز، ۲۰ بهمن ماه جدیدترین مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی واریز شد. اما برخی از مردم می‌گویند که یارانه آنها واریز نشده و برخی که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی می‌گرفته‌اند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اند.
هنوز هیچ کدام از مقامات سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره واریز نشدن یارانه برخی از افراد در بهمن ماه توضیحی نداده است. اما پیش از این اعلام کرده بودند که دهک‌بندی خانوارها شناور است و ممکن است دهک درآمدی خانوارها تغییر کند و افراد از یک دهک به دهک دیگری وارد شوند.

دو ماه قبل و همزمان با اوج گرفتن قیمت دلار و خرید دلار سهمیه‌ای هم اعلام شد که احتمال دارد افرادی که دلار سهمیه‌ای می‌خرند از لیست یارانه حذف شوند.

آنچه در ادامه می‌آید پیام برخی از کاربران تجارت‌نیوز است درباره واریز نشدن یارانه بهمن ۱۴۰۱.

«باسلام من جز دهک اول هستم فعلا تا این ساعت یارانه من واریز نشده قبلا بیستم بعد از ظهر واریز می‌شد لطفا راهنمایی بفرماید چه کنم؟»
«برای ماهم نریختن. بانک قرض الحسنه مهرایران هستیم.»
« من بانک فاه هستم اما برای من هم واریز نشده است.»
« ما هم بانک رفاه هستیم برای ما هم واریز نشده هنوز. بعضیا گفتن نشسته تو حساب ولی اس ام‌اس نیومده ولی موجودی بگیری هست، ما که موجودی هم گرفتیم خبری نبود!»

دسته دوم پیام‌ها مربوط به افرادی است که یارانه آنها واریز شده اما مبلغ آن به اندازه ماه‌های قبل نیست.

«چرا یارانه بهمن ماه را کم ریختن؟»

«ما دو نفرهستم برای یک نفر واریز شده است.»

«با اسلام قبلا یارانه سه نفری ما یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود و جزو دهک اول تا سوم بودیم. بعد یارانه ما ۹۰۰ هزار تومان شد و این ماه هم شده ۵۵۰ هزار تومان! علت کم واریز شدن یارانه چیست؟»

«چرا برای بنده رایانه بهمن ماه رو کم ریختن برای بنده که خانواده ۳ نفری هستم جزو کم درآمدی قشر جامعه هستم ۴۲۰ هزارتومان ریختن!»

«قسط وام تموم شد این ماه دلیل کم کردن یارانه چه بود؟ مالیات یا چیز دیگه؟ برای خانواده سه نفره حدود ۲۲هزار تومن کم شد درحالی که وام مرحله دوم رو هم نگرفتیم!»

«برای من که دو ماهه واریز نشده. مراجعه هم کردم پاسخگو نیستن.اصلا علم ندارن که چرا پرداخت نشده.»

«سوال بنده اینه قبلأ یارانه ۴۰۰تومانی دریافت میکردم حالا یکدفعه کم شده ۳۰۰تومان شده تحت پوشش کمیته امداد هستیم خانواده ۳نفره هستیم.»

«میگن اگر دلار سهمیه‌ای گرفته باشیم احتمال حذف یارانه هست. من دلار گرفتم اما یارانه ام کم نشده و مثل ماه‌های قبل واریز شده.»

یارانه

اما چرا یارانه بهمن کم واریز شد؟

یارانه چه کسانی واریز نشده است؟/ زمان واریز یارانه جاماندگان اعلام شد
واریز یارانه نقدی بهمن ماه انجام شده است اما برخی از افراد هنوز یارانه خود را دریافت نکرده‌اند. پیگیری‌ها نشان می‌دهد اختلال در سامانه باعث واریز نشدن یارانه برخی از افراد شده است. اما یارانه جاماندگان چه زمان واریز می‌شود؟
به نظر می‌رسد بیشترین میزان عدم واریزی یارانه مربوط به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بانک رفاه است. به عبارتی افرادی که یارانه خود را از این بانک‌ها دریافت می‌کردند، هنوز یارانه نگرفته‌اند.
پیگیری‌ها از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نشان می‌دهد که سامانه واریز یارانه این بانک با مشکل مواجه شده است. یکی از اپراتورهای این بانک در پاسخ به خبرنگار تجارت‌نیوز اعلام کرد که اختلال در سامانه، علت عدم واریز یارانه است و احتمالا یارانه نقدی بهمن ماه ظرف یک تا دو روز آینده واریز می‌شود.

بر این اساس علت واریز نشدن یارانه افراد، قطع یارانه آنها نیست و مشکل از اختلال در سامانه این بانک است.

این مشکل در حالی پیش آمده که بسیاری از مخاطبان در پیام‌هایی اعلام کرده‌اند که یارانه بهمن ماه آنها واریز نشده است. بیشترین انتقاد از عدم واریز یارانه هم مربوط به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بود.

حالا گفته می‌شود که سامانه دچار اختلال شده و احتمالا یارانه جاماندگان تا ۲۳ یا ۲۴ بهمن ماه واریز می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: