پایگاه خبری خانه فوتبال:

باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی استراماچونی، چند برنامه مختلف را پیگیری می‌کند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، باشگاه استقلال در حال حاضر با چالش بزرگی برای پرداخت بدهی استراماچونی مواجه است و در صورتیکه تا تاریخ 11 فروردین 1402 موفق به تعیین تکلیف این بدهی نشود، در دریافت مجوز حرفه‌ای و حضور در لیگ قهرمانان آسیا دچار مشکل خواهد شد.
اصل بدهی استقلال به مربی ایتالیایی حدود یک میلیون و 300 هزار یورو است که به خاطر تاخیر در پرداخت آن اکنون حدود 80 میلیارد تومان برای آبی‌ها هزینه خواهد داشت.

تهیه این مبلغ پس از پشت سر گذاشتن چالش‌های ریز و درشت مالی مانند پرداخت مطالبات بازیکنان، میلیچ و پین، کار بسیار دشواری برای مدیریت فعلی استقلال است به همین خاطر آن‌ها تصمیم دارند حل این مشکل را از چند کانال پیگیری کنند.

باشگاه استقلال در وهله اول برای دریافت کمک دولتی، نامه‌ای را به ریاست جمهوری ارسال کرده است. مدیریت باشگاه انتظار دارد همان طور که دولت وقت در حل مشکل کالدرون به پرسپولیس کمک کرد، این دولت نیز در حل مشکل استراماچونی به استقلال کمک کند. علاوه بر ارسال درخواست به رئیس جمهور، مدیریت باشگاه استقلال در تلاش است ملاقاتی نیز با محمد مخبر معاون اول آیت‌الله رئیسی داشته باشد تا حل این مشکل روند سریع‌تری به خود بگیرد.

برنامه بعدی استقلال دریافت کمک از وزارت ورزش است و به همین خاطر نامه‌ای نیز به حمید سجادی ارسال شده تا در حل این مشکل به باشگاه استقلال کمک شود.

سومین برنامه باشگاه استقلال دریافت وام بانکی است. البته مدیریت باشگاه تمایل چندانی برای اجرایی کردن این برنامه ندارد چرا که معتقد است دریافت وام تعهد مالی جدیدی را برای استقلال ایجاد می‌کند که قطعا مشکلاتی را در آینده به همراه خواهد داشت.

علاوه بر این موارد، باشگاه استقلال برای تامین منابع مالی، به دنبال جذب اسپانسر نیز هست تا در کنار دیگر برنامه‌ها بتواند شرایط مالی بهتری را ایجاد کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: