پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت دلار ترسناک تر شد. قیمت دلار دوباره صعودی شد. قیمت دلار به روشی جدید و در بازاری جدید اعلام می شود. قیمت دلار در هفته گذشته افزایشی شد. در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است

اکوایران: امروز معاملات دلار و یورو در صرافی‌ها از سر گرفته شد و مردم می‌توانند دلار با کارت ملی را در کانال 52 هزار تومان خریداری کنند.
به گزارش اکوایران، در حالی که از ابتدای هفته فروش ارز با کارت ملی متوقف شده بود از صبح امروز (6 اسفند) با مجوز بانک مرکزی، صرافی‌ها به هر فرد 5000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مردم می‌فروشند.
بر اساس اعلام تسنیم، صراف‌ها می‌گویند هیچ تغییری در روال فروش ارز با کارت ملی انجام نشده و فقط قیمت دلار بالاتر رفته است.

قیمت دلار امروز توافقی

امروز صرافی‌ها دلار با کارت ملی را در کانال 52 هزار تومان با متقاضیان می‌فروشند.
پنجم بهمن رئیس کل بانک مرکزی اقدام به حذف دلار توافقی و خرید دلار از صرافی با نرخ تابلوی صرافی‌ها کرد و هدف از این کار را حذف رانت، سامان دادن به بازار ارز و ایجاد بازار مبادله ارز و طلا اعلام کرد.
اکنون یک ماه از توقف خرید و فروش توافقی ارز در صرافی‌ها گذشته و وضعیت بازار ارز بحرانی شده که طبق اطلاعیه جدید مرکز مبادله ارزی از امروز شنبه (6 اسفند) معاملات دلار و یورو در صرافی‌ها از سرگرفته می‌شود. بر همین اساس نیز مردم می‌توانند نسبت به تأمین نیازهای ارزی خود از طریق صرافی‌ها اقدام کنند.
قیمت معاملات در صرافی‌ها نزدیک به بازار آزاد است. فعالان بازار ارز می‌گویند رفع محدودیت معاملات صرافی‌ها می‌تواند به تعدیل قیمت‌ها در بازار کمک کنند.

قیمت دلار امروز 6 اسفند 1401؛سرگردانی متقاضیان واقعی ارز

سکته شبانه قیمت دلار

از ابتدای آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا در هفته گذشته، متقاضیان ارز دچار سردرگمی شده‌اند. در همین حال قیمتی که وبسایت بازار متشکل ارزی به عنوان قیمت دلار مرکز مبادله ارز و طلا اعلام می‌کند، ثبات مانده است. در بازار آزاد اما قیمت‌ها حرف دیگری می‌زنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار این روزها به معما تبدیل شده است. بانک مرکزی فضای بازار را به شدت بسته و در عین حال عملکرد شفافی از روند معاملات و کشف قیمت در مرکز مبادله ارز و طلا ارائه نمی‌دهد.

این وضعیت سرگردانی متقاضیان ارز را به دنبال داشته و در عین حال نتوانسته روند رو به رشد قیمت‌ها در بازار آزاد را متوقف کند.

در حالی که قیمت دلار مرکز مبادله ارز و طلا از همان روز نخست در سطح 41 هزار تومانی باقی مانده، قیمت دلار در بازار آزاد نه تنها کانال عوض کرده که در حالا بالا رفتن از پله‌های کانال جدید است. نرخ حواله دلار هم 36 هزار و 312 تومان است.

در حالی قیمت دلار مرکز مبادله ارز و طلا در جا می‌زند که بانک مرکزی مدعی شده بود این مرکز، محلی برای رقابت و کشف قیمت است اما نتیجه، امر دیگری را حکایت می‌کند.

در این میان اما بانک مرکزی تنها به ایجاد محدودیت برای صرافی‌ها پرداخته که موجب ایجاد هیجان بیشتر در میان خریداران و فروشندگان دلار در بازار آزاد شده است.

گفتنی است قیمت دلار در صرافی‌ها امروز ۴۵ هزار و ۲۰۷ تومان بوده است.

در همین حال اکنون انواع سهمیه‌های تخصیص ارز حذف شده و تنها ارز مسافرتی آن هم پشت گیت فرودگاه به متقاضیان پرداخت می‌شود.

قیمت دلار در بازارهای همسایه

امروز در بازارهای همسایه، قیمت دلار روندی صعودی داشته است. دلار هرات خود را به کانال 55 هزار تومانی نزدیک کرده و در حال معامله روی قیمت 54 هزار و 700 تومان است.

در بازار سلیمانیه هم قیمت دلار وارد کانال جدید شده و به سطح 54 هزار تومانی رسیده است. دلار سلیمانیه در این کانال روی قیمت 54 هزار و 100 تومان معامله می‌شود.

قیمت ارزهای خارجی

بررسی معاملات بازار ارز حاکی از رشد قیمت ارزهای بااهمیتی نظیر درهم و یورو است. قیمت درهم که طی روزهای اخیر روند صعودی پرشتابی را طی کرده امروز به خود را به کانال 15 هزار تومانی نزدیک کرده و با قیمت 14 هزار و 945 هزار تومان معامله می‌شود.

در همین حال قیمت یورو هم که طی روزهای اخیر به سرعت بالا رفته حالا به سطح 58 هزار تومانی رسیده و با قیمت 58 هزار و 105 تومان معامله می‌شود.

هنوز مشخص نیست بانک مرکزی از سرکوب قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا چه هدفی را دنبال می‌کند؛ به ویژه اینکه این عملکرد طی هفته اخیر در تعدیل قیمت دلار در بازار آزاد نتیجه‌بخش نبوده است.

در همین حال اطلاع‌رسانی درباره نحوه عملکرد این مرکز خالی از شفافیت است. از سوی دیگر نیز عملکرد بانک مرکزی در محدود کردن بازار ارز و حذف ارزهای سهمیه‌ای این سیگنال را به بازار داده که دست بانک مرکزی خالی است و از همین رو هیجان در بازار آزاد تشدید شده است.

حالا این سوال مطرح است که بازارساز این بار چه فکری برای بازار داغ دلار خواهد کرد؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: