پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت گوشت همچنان صعودی است.قیمت گوشت مردم را در خوردن آن ناتوان کرده است. قیمت گوشت عجیب است. قیمت گوشت باورنکردنی تر می شود؟ قیمت گوشت قرمز امروز  را در ادامه می خوانیم.

قیمت گوشت تنظیم بازار داخلی

دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت قرمز و مواد پروتئینی گفت: عرضه گوشت منجمد بسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرف میادین میوه‌و تره‌بار عرضه شده‌ است.
ایسنا: با اعلام این خبر گفت: نیمه اول سال که در چراگاه‌ها علوفه بسیار و دام نیز زیاد بود دولت از دامدارها با قیمت خوبی دام خریداری، کشتار و لاشه آن را نیز منجمد کرد. درحال‌حاضر با توجه به افزایش قیمت و کمبود دام، دولت این گوشت‌های منجمد را به شرکت‌های بسته‌بندی داده و آنها نیز این گوشت‌ها را قطعه بندی، بسته‌بندی و روانه بازار می‌کنند.
وی ادامه داد: قیمت هر کیلو ران گوسفندی منجمد بسته‌بندی ۱۷۳ هزار تومان، ران گوساله منجمد بسته‌بندی ۱۷۳ هزار تومان، سردست گوساله منجمد بسته‌بندی ۱۶۸ هزار تومان، گردن گوسفندی منجمد ۱۵۳ هزار تومان و راسته گوسفندی نیز ۱۵۸ هزار تومان است که در فروشگاه‌های زنجیره و غرف میادین این محصول توزیع می‌شود.
 دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور اضافه کرد: این گوشت داخلی و با کیفیت بوده و در شرایط استاندارد فریز شده‌ است.

سهم هر نفر از گوشت گرم تنظیم بازار

معاون سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام کرد: 12 تن گوشت قرمز در اختیار میادین میوه و تره‌بار شهرداری قرار گرفته است.
وی افزود: به هر نفر یک بسته دو کیلویی تعلق می‌گیرد و دلیل این امر آن است که توزیع بین همه متقاضیان صورت گیرد.

بنابراین گزارش مردم برای خرید گوشت با قیمت های مصوب یاد شده به میادن میوه و تره بار و مراکز خرده فروشی که در این فروش این طرح مشارکت دارند، مراجعه کنند.

رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون گفت: سیستم معیوب توزیع و حضور مافیا و دلال ها قیمت گوشت قرمز را برای مصرف کننده افزایش داده است.

ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اینکه آیا با صادرات خوراک دام، طیور و آبزیان و سود حاصل شده از این بستر، تولیدکننده می‌تواند این اقلام را ارزان‌تر در بازار داخل توزیع کند، گفت: هنگامی که بهای تمام شده کالا برای تولیدکننده بسیار بالا می‌رود و این امر منجر به افت بازار تقاضا می‌شود باید تدبیری اندیشید که حیات کارخانجات تضمین شود.

وی ادامه داد: دامدار دام زنده را در بهترین شرایط بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان به فروش می‌رساند. پس از کشتار نرخ گوشت به ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد اما در بازار قیمت گوشت قرمز به ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در هر کیلو می‌رسد.

وی به سیستم معیوب توزیع گوشت قرمز اشاره و عنوان کرد: دلال‌ها هزینه‌های این بازار را بسیار افزایش داده اند.

قاسمی تصریح کرد: هنگامی که در سازمان میادین و تره بار هزینه اجاره غرفه چند صد میلیون تومان است قیمت‌ها نامعقول برای مصرف کننده افزایش می‌یابد.

قاسمی تاکید کرد: اگر سیستم بیمار توزیع اصلاح شود به طور قطع بازار تقاضا را تحریک کرده و مردم با قدرت خرید فعلی می‌توانند خرید گوشت قرمز داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در تولید نهاده‌های کشاورزی و محصولات نهایی مشکلی در کشور وجود ندارد اضافه کرد: امسال تولیدات بخش کشاورزی بیش از ۱۲۰ تن بود که نه تنها نیاز کشور را تأمین می‌کند که می‌تواند نیازمندی‌های کشورهای همسایه را نیز پوشش دهد.

افزایش ظرفیت تولید و کاهش قیمت گوشت تمام شده

قیمت گوشت

در ادامه مجید جعفری، مدیرعامل اتحادیه خوراک دام درباره احتمال کاهش قیمت نهادهای دام با صادرات به مهر گفت: نرخ تمام شده گوشت دام و طیور تا حدود ۷۰ درصد مربوط به خوراک می‌شود که قیمت آن از اردیبهشت امسال با حذف ارز دولتی تا امروز حدود ۷ برابر شده است. در کنار این موضوع هزینه‌های انرژی، دستمزد و سایر موارد نیز دستخوش تغییر بوده اند. از این رو بهای تمام شده دام در کشور بالا رفته است.
مدیرعامل اتحادیه خوراک دام با بیان اینکه دامداران و مرغداران با هزینه‌های فعلی نمی‌توانند خوراک دام‌ها را تأمین کنند، عنوان کرد: کشتار دام ماده و مولد و نیز مرغ‌های مادر افزایش یافته زیرا بار خوراکی که سال گذشته با مبلغ ۲۵ میلیون تومان قابل تأمین بود در حال حاضر به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است. علاوه بر اینکه کارخانجات خوراک باید ۲۵ درصد درامد خود را مالیات بدهند. در این باره در بخش طیور این گونه نیست. دولت باید در سیاست‌های خود در بخش دام و طیور بازنگری داشته باشد تا قیمت تمام شده کاهش پیدا کند.

جعفری در پایان تاکید کرد: هر چقدر تولید از عددی بالاتر برود حاشیه سود بیشتر می‌شود و در نهایت قیمت تمام شده را کاهش می‌دهد. مشکل فعلی تهیه کنندگان نهادهای دامی فعالیت فقط با ۳۰ درصد ظرفیت اسمی است و اگر این مشکل با صادرات حل شود به طور قطع گوشت قرمز با قیمت کمتری به دست مردم می‌رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: