پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت گوشی در بازار کمی آرامش پیدا کرده است.قیمت گوشی پس از گرانی ارز افزایشی شد.قیمت گوشی به دلیل افزایش تقاضا گران تر شد.قیمت گوشی به دلیل ممنوعیت واردات گران تر شد. قیمت گوشی امروز در بازار را می خوانیم.

قیمت گوشی های پرفروش سامسونگ در بازار 

باتوجه به نوسانات بازار ارز در روزهای اخیر، بازار موبایل نیز شاهد نوسانات زیادی بود و همزمان با ریزش‌های پی‌درپی قیمت دلار، قیمت موبایل نیز کاهش پیدا کرده است. 
گوشی گلکسی A۰۳ Core با ۳۲ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی حدود ۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. یکی از ارزان‌ترین گوشی‌های سامسونگ است، اما آنطور که فروشنده‌های موبایل به فرارو می‌گویند، گوشی گلکسی A۱۳ فروش بیشتری دارد و امروز دست‌کم شش میلیون تومان فروخته می‌شود.
قیمت گوشی گلکسی A۵۳ با فضای ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگ به حدود ۱۴ میلیون تومان رسیده و خرید A۷۳ نسخه ۲۵۶ گیگ، نزدیک ۱۶ میلیون تومان آب می‌خورد. گلکسی S۲۳ Ultra هم که تقریبا از یک ماه پیش وارد بازار شده، الان حداقل ۶۴ میلیون تومان فروخته می‌شود.
گوشی سامسونگ گلکسی A۱۳ را درحال حاضر به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول سامسونگ در بازار می‌شناسیم. فروشنده‌های موبایل می‌گویند، هر دو نسخه ۶۴ و ۱۲۸ گیگ گوشی گلکسی A۱۳ بین محبوب‌ترین مدل‌های فعلی بازار به‌حساب می‌آیند و کنار آن می‌توانیم به گلکسی A۳۲ اشاره کنیم که بعد تقریبا دو سال از عرضه جهانی، هنوز در ایران طرفدار دارد.

مدل|قیمت گوشی های سامسونگ را در بازار ببینید

Galaxy A13 64+4
۶ میلیون تومان

Galaxy A32 128+6
۱۰ میلیون و ۵۰۰هزار تومان

Galaxy A03 Core 32+2
۴ میلیون تومان

Galaxy A03s 32+3
۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

Galaxy A53 5G 256+8
۱۴ میلیون تومان

Galaxy A23 128+6
۹ میلیون تومان

Galaxy M33 128+6
۷ میلیون و ۵۰۰هزار تومان

Galaxy A04 64+4
۵ میلیون تومان

Galaxy A73 5G 256+8
۱۶ میلیون تومان

Galaxy S22 Ultra 5G 512+12
۵۳ میلیون تومان

Galaxy S23 Ultra 5G 256+12
۶۲ میلیون تومان

Galaxy S23 Ultra 5G 512+12
۷۷ میلیون تومان

Galaxy S21 FE 5G 256+8
۱۹ میلیون تومان

Galaxy S22 5G 128+8
۳۴ میلیون تومان

بازار ترسناک:کلاه قیمت گوشی بر سر مردم

قیمت موبایل در هفته‌های اخیر بین 40 تا 70 درصد افزایش یافته است. فروشندگان توجیه این اتفاق را جایگزین کردن کالای فروش‌رفته با نرخ دلار آزاد عنوان می‌کنند. این در شرابطی است که انجمن واردکنندگان موبایل عنوان می‌کند هیچ موبایلی با ارز آزاد وارد کشور نشده و نخواهد شد؛ در این میان فروشندگان موبایل در حال سوءاستفاده از عدم آگاهی مردم هستند.
به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت موبایل طی یک ماه اخیر با افزایش نرخ ارز با رشد قیمتی مواجه شده است و این رشد در روزهای پایانی بهمن‌‌ ماه با شیب بسیار زیاد همراه بوده است.
برای مثال قیمت گوشی سامسونگ a53 در هشت بهمن ماه 12 میلیون تومان بود در اواسط بهمن به حدود 14 میلیون تومان رسید و در روز هشتم اسفند از 19 میلیون تومان عبور کرد؛ یعنی طی یک ماه حدود هفت میلیون تومان به قیمت این گوشی افزوده شد.
گوشی‌های آیفون نیز از افزایش شدید قیمت جا نماندند؛ اما با یک تفاوت. بعد از اینکه وزارت صمت و گمرک واردات هرگونه موبایل آیفون 14و مدل‌های بالاتر از آن را به کشور ممنوع اعلام کرد شوک قیمتی گریبان گوشی‌های قدیمی‌تر یعنی آیفون 13 را گرفت.

قیمت گوشی متاثر از افزایش نرخ ارز منجر به این شد تا قیمت برخی از گوشی‌ها بین 40 تا 70 درصد در یک هفته افزایش پیدا کند؛ اگر از  فروشندگان سوال کنید که مگر این گوشی‌ها را با نرخ دلار 50 هزار تومانی وارد کرده‌اید اینگونه پاسخ می‌دهند: «مهم نیست که این گوشی با چه نرخی وارد کشور شده است؛ مبنای قیمت‌گذاری، نرخ فعلی تهیه مجدد گوشی است.».
حتی برخی از فروشندگان نیز از فروش کالاهای خود رضایت ندارند و عنوان می‌کنند برای تهیه جایگزین این گوشی‌ها باید از جیب بگذارنند و سودی درخور توجهی از سود آن نمی‌برند.

هیچ موبایلی با ارز آزاد وارد نمی‌شود

مهدی عبقری، رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، در گفتگو با تجارت‌نیوز توجیه فروشندگان را نادرست و غیرمنطقی عنوان می‌کند و می‌گوید: بارها عنوان کرده‌ام که در این کشور هیچ موبایلی با ارز آزاد وارد نمی‌شود.
او در پاسخ به این سوال که چرا پس شاهد این هستیم که فروش موبایل این روزها با نرخ آزاد در حال انجام است، توضیح می‌دهد: در شرایطی که بازار هیجانی شده برخی سوءاستفاده می‌کنند. شرکت‌های واردکننده موبایل کالاهای خود را با ارز نیمایی وارد کرده‌اند و از این پس نیز با ارز سامانه‌ای وارد خواهند کرد.

فروشندگان موبایل تخلف می‌کنند

این فعال بخش خصوصی فروش موبایل با ارز آزاد را با توجیه اینکه فروشندگان باید کالاهای خود را با قیمت گران‌تر جایگزین کنند، تخلف دانست؛ چرا که هیچ موبایلی با ارز آزاد وارد نشده و از این پس نیز با ارز آزاد وارد نخواهد شد.
عبقری این اقدام فروشندگان موبایل را سوءاستفاده از عدم آگاهی برخی خریداران می‌داند و عنوان می‌کند: روز گذشته نیز ما درخواست کردیم که بازرسی اصناف وارد موضوع شوند. چرا که انجمن واردکنندگان موبایل نمی‌تواند در سطح عرضه دخالتی داشته باشند.
او می‌افزاید: در حال حاضر بسیاری از مردم که جزو قشر متوسط و پایین‌تر هستند سعی می‌کنند که موبایل خود را در روزهای پایانی سال تعویض یا اقدام به خرید کنند.
عقبری در پایان یادآور شد: از همین رو، انجمن در نامه‌ای که هفته گذشته به بانک مرکزی زد، اعلام کرد که با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور، نیاز به تخصیص ارز نیمایی به گوشی‌های زیر 300 دلار ندارد، اما ارز در سامانه برای شرکت‌های واردکننده موبایل برای اینکه در ایام عید کمبودی در بازار شکل نگیرد باید سریع‌تر تخصیص پیدا کند. در همین راستا قول‌های مساعدی به انجمن داده شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: