پایگاه خبری خانه فوتبال:

شرایط سقوط تیم های سقوط کننده از لیگ دسته دوم در فصل 1402-1401 اعلام شد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در فصل ورزشی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، تیم شهرخودرو مشهد به دلیل عدم حضور غیرموجه در دو مسابقه از جدول مسابقات لیگ یک حذف و به دو رده مسابقاتی پایین تر سقوط کرد.

از آنجائیکه تیم ماشین سازی تبریز نیز در اول فصل مسابقاتی به دلیل عدم ثبت نام و عدم حضور در مسابقات از جدول مسابقات لیگ دسته دوم حذف شده، طبق دستورالعمل ارسالی پیش فصل که چهار تیم از لیگ دسته دوم سقوط می کنند و با توجه به موارد فوق و حذف دو تیم شهرخودرو (دو رده سقوط کرده از لیگ یک) و تیم ماشین سازی (بعنوان تیم چهاردهم گروه یک) این دوتیم به عنوان دو تیم سقوط کننده از لیگ دسته دوم محاسبه می شوند.

 در فصل جاری باید علاوه بر این  تیم ها، دو تیم دیگر به مسابقات لیگ پایین تر سقوط نمایند. بر این اساس تیم چهاردهم گروه دوم بعنوان سومین تیم از مسابقات لیگ دسته دوم به رده پایین تر سقوط می کند و همچنین برای مشخص نمودن چهارمین تیم سقوط کننده باید یک دیدار بصورت پلی آف بین دو تیم سیزدهم گروه یک و تیم سیزدهم گروه دو برگزار شود و در نهایت تیم برنده جواز حضور در مسابقات لیگ دسته دوم در فصل آتی را کسب و تیم رو به رو بعنوان چهارمین تیم سقوط کننده مشخص می شود.

بدیهی است دو تیم شهر خودرو مشهد و ماشین سازی پس از رفع مشکلات مالی و حقوقی و کسب مجوز های لازم از مراجع ذیصلاح مجاز به حضور در مسابقات لیگ دسته سوم فصل آتی خواهند بود.

به گزارش فارس، هر دو تیم شهرخودرو مشهد و ماشین سازی تبریز در گذشته ای نه چندان دور سابقه حضور در لیگ برتر را داشتند و از جمله تیم های خوب این رقابت ها محسوب می شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: