پایگاه خبری خانه فوتبال:

رئیس فیفا به اتفاقات تلخ بازی والنسیا و رئال مادرید واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در دیدار رئال مادرید و والنسیا، هواداران اسپانیایی به شدت ستاره برزیلی را مورد هجمه نژادپرستی قرار دادند که این موضوع به بحث اول رسانه‌های فوتبال بدل شد.

پس از اخراج وینیسیوس، این بازیکن به فحاشی در ورزشگاه و توهین‌های نژادپرستانه واکنش تندی نشان داد و دیگر بازیکنان از اقصی نقاط دنیا نیز به حمایت از او پرداختند.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا نیز طی بیانیه‌ای شدیدا از وینیسیوس حمایت کرد و نوشت که جایی برای نژادپرسیتی در فوتبال وجود ندارد.

اینفانتینو نوشت: حمایت کامل از وینیسیوس را داریم. هیچ جایی برای نژادپرستی در دنیای فوتبال نیست و فیفا در کنار بازیکنانی که مورد هجمه قرار گرفتند و در چنین جایگاهی قرار دارند، خواهد ایستاد.

pcfh7TAGqML9

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در جریان دیدار والنسیا و رئال مادرید افتاد، به ما نشان داد که موضوع نژادپرستی همچنان بسیار مهم و حیاتی است. برای همین است که در فیفا پروژه 3 بخشی وجود دارد و می خواهد در تمام سطح فوتبال این موضوع را یادآوری کند.

رئیس فیفا نوشت: در ابتدا شما باید مسابقه را متوقف کنید، سپس بازیکنان باید زمین مسابقه را ترک کنند و اگر هواداران به رفتار خود ادامه دادند، باید مسابقه تعلیق و به زمانی دیگر موکول شود. سوم اینکه اگر هواداران به رفتار خود ادامه دادند، 3 امتیاز بازی باید به تیم میهمان و تیمی که مورد هجمه قرار گرفته، داده شود. این قوانین باید در تمامی کشورها و تمامی لیگ‌ها اجرا شود.

به گزارش فارس، شب گذشته ورزشگاه مستایا میزبان هوادارانی شد که به قول آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید 90 دقیقه به وینیسیوس توهین نژادپرستی کردند و صدای حیوان از خود آوردند. این بازیکن نیز پس از بازی، بیانیه‌ای تند علیه لالیگا نوشت و مدعی شد که کشور اسپانیا در برزیل به عنوان یک کشور نژادپرست معرفی شده است. 

بسیاری از بازیکنان رئال مادرید و دیگر بازیکنان مثل امباپه به حمایت از وینیسیوس پرداختند و موضوع نژادپرستی در فوتبال را موضوعی بسیار مهم دانستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: