پایگاه خبری خانه فوتبال:

به گزارش همشهری آنلاین سعید سحرخیزان که آقای گل سابق جوانان تهران و بازیکن تیم ملی جوانان است، در این فصل هرگز به‌عنوان بازیکن اصلی در ترکیب هوادار قرار نگرفت. ساکت الهامی فقط ۷بار این بازیکن ۱۹ساله را به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین فرستاد که از این ۷بار هم ۲بار تعویض او در دقیقه۹۰رخ داد و سعید فرصتی برای درخشش نداشت. او طی ۶بار حضور در زمین مجموعا ۹۴دقیقه بازی کرده و هیچ گل یا پاس گلی به نامش ثبت نشده بود. تا اینکه در روز پایانی مسابقات و در بازی با ذوب‌آهن، ساکت الهامی این مهاجم را از دقیقه۱۴به زمین فرستاد و سحرخیزان فرصت کرد ۷۶دقیقه بازی کند. او طی همین دقایق ۳بار دروازه حریف را باز کرد و درخشان‌ترین بازیکن هفته آخر لیگ برتر شد. با این حساب، سعید سحرخیزان کلا ۱۷۰دقیقه در این فصل بازی کرده و ۳گل زده است. بنابراین میانگین گلزنی او یک گل در هر ۵۷دقیقه بوده که میانگین بسیار خوبی است.

شهریار مغانلو، آقای گل لیگ برتر هر ۱۸۰دقیقه یک گل زده و مهدی قائدی هم در هر ۱۷۰دقیقه یک‌بار به گل رسیده است. در میان ۴گلزن برتر لیگ، محمد عباس‌زاده با میانگین یک گل در هر ۱۶۱دقیقه بهترین آمار را به جا گذاشته است.

سعید سحرخیزان علاوه بر معدل گلزنی جالبی که به جا گذاشته، نامش را به لیست جوان‌ترین بازیکنانی که در لیگ برتر هت‌تریک کرده‌اند هم اضافه کرده است. جوان‌ترین بازیکنی که در تاریخ لیگ برتر موفق به هت‌تریک شده آرش برهانی بوده که سال ۸۲با پیراهن پاس تهران و با سن ۱۹سال و ۹ماه در لیگ برتر هت‌تریک کرده است. سعید سحرخیزان هنگام هت‌تریک هفته گذشته‌اش برای هوادار، ۱۹سال و ۱۰ماه سن داشت و بعد از برهانی به دومین جوانی تبدیل شد که در لیگ ایران هت‌تریک می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: