پایگاه خبری خانه فوتبال:

جدیدترین قیمت روغن اعلام شد. قیمت روغن همیشه سوال مردم است.قیمت روغن با توزیع کافی به ثبات و کاهش رسیده است. قیمت انواع روغن متغیر است. عرضه روغن در بازار افزایش پیدا کرده است.

قیمت روغن مایع و نیمه جامد جدید اعلام شد + جدول

به گزارش اقتصادآنلاین، قیمت جدید روغن مایع لادن۲.۷ لیتری به ۱۹۱ هزار و ۹۰۰تومان رسیده است.  روغن نیمه جامد بدون ترانس لادن طلایی  در حلب ۵ کیلوگرم نیز ۳۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می شود. روغن  سرخ کردنی غنچه ۱۲۴ هزار ارزش گذاری شده است.
جهت اطلاع از جدیدترین قیمت مواد غذایی در بازار به سرویس "مواد غذایی" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید.
قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.
قیمت انواع روغن خوراکی در بازار
نوع محصول وزن قیمت(تومان)
روغن نیمه جامد لادن ۵ کیلوگرم ۳۶۵,۴۰۰
روغن ذرت آفتابگردان کامجد ۱۸۰۰ میلی لیتر ۲۲۳,۴۰۰
روغن سرخ کردنی غنچه ۱.۸ لیتر ۱۲۴,۶۰۰
روغن نیمه جامد بدون ترانس لادن طلایی ۵ کیلوگرم ۳۴۵,۱۰۰
روغن مایع آفتابگردان حاوی ویتامین دی و ای لادن ۲.۷ لیتری ۱۹۱,۹۰۰
روغن گیاهی نیمه جامد غنچه ۴ کیلوگرم ۲۹۷,۴۰۰
روغن مخصوص سرخ کردنی بهار الماس ۱.۸ لیتر ۱۲۴,۶۰

فهرست قیمت برخی از انواع روغن آفتابگردان موجود در بازار به شرح زیر است:

روغن

نام کالا  

قیمت (تومان)
روغن آفتابگردان ویسپو - ۹۰۰ میلی لیتر ۶۰,۸۰۰
روغن مایع آفتابگردان ویتامینه لادن - ۸۱۰ گرم ۶۶,۱۰۰
روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس - ۹۰۰ میلی لیتر ۶۶,۱۰۰
روغن آفتابگردان ویتامینه غنچه - ۱.۵ لیتر ۱۰۲,۰۰۰
روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس - ۱۵۰۰ میلی لیتر ۱۰۷,۱۰۰
روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین A و D۳ فامیلا - ۱.۶۲ کیلوگرم ۱۲۷,۹۰۰
روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه پلاس - ۱۸۰۰ میلی لیتر ۱۲۷,۹۰۰
روغن فرابکر آفتابگردان ورژن - ۹۰۰ میلی لیتر ۱۶۳,۰۰۰
روغن مایع مخلوط ویسپو - ۳ لیتر ۲۰۰,۴۴۰
روغن مایع آفتابگردان حاوی ویتامین دی و ای لادن - ۲.۷ کیلوگرم ۲۱۳,۳۰۰

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در اطلاعیه‌ای لیست جدید نرخ انواع روغن نباتی 
 در اطلاعیه انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران آمده است: با عنایت به پیگیری و جلسات برگزار شده با جناب آقای دکتر فرهیدزاده سرپرست محترم سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و جناب آقای دکتر شه پرست مدیرکل محترم دفتر صنایع غذا و دارو وزارت صنعت، معدن و تجارت، به پیوست نرخ مصرف‌کننده روغن نباتی اعلام می‌گردد.

روغن

اردیبهشت پارسال با افزایش مبلغ یارانه‌ها خبر گرانی ۵ قلم کالای اساسی شنیده شد. یکی از این اقلام روغن بود. افزایش نرخ این محصول به حدی بود که یارانه دولت سیزدهم نیز کفاف آن را نمی‌داد.
روزی که خبر گرانی روغن شنیده شد بسیاری از فروشگاه‌ها به غارت رفت و صف‌های زیادی برای خرید این محصول تشکیل شد. بعد از گذشت چند روز در برخی از فروشگاه‌ها شاهد کمبود روغن خوراکی بودیم که پس از مدتی رفع شد. بر اساس اطلاعیه اتاق اصناف نرخ مصرف‌کننده روغن مایع آفتاب گردان ۸۱۰ گرمی پخت و پز ۶۳۰۰۰ تومان و نرخ مصرف‌کننده روغن مایع ۸۱۰گرمی سرخ کردنی ۶۲۰۰۰ تومان و روغن جامد ۵ کیلویی حدود ۴۰۶ هزار تومان است. اما دیگر قفسه‌های روغن مانند گذشته خالی نمی‌شود و میزان تقاضا کاهش یافته است. بسیاری از افرادی که کسب و کار آنها با روغن درگیر است، مانند رستوران داران، فست فود‌ها و قنادی‌ها دیگر قادر به خرید روغن با قیمت‌های جدید نیستند.

وضعیت تولید بیانگر آن است که کمبودی در روغن خوراکی موردنیاز خانوار، صنف و صنعت نداریم و روغن به میزان کافی در کشور موجود است.

مهدی برادران معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دستور وزیر صمت برای کاهش نرخ انواع روغن نباتی گفت: این دستورالعمل ابلاغ شده و از شنبه هشتم مرداد برای تمام کارخانجات روغن کشور لازم الاجرا است.

این تصمیم که مانند بسیاری از تصمیمات لحظه‌ای گرفته شده ممکن است با زیان هایی همراه باشد.

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در این خصوص با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کاهش نرخ مصرف‌کننده روغن نباتی قبل از ارزان شدن نرخ روغن خام توسط دولت، منجر به زیان کارخانجات روغن نباتی و بر هم خوردن نظم بازار می‌شود.

دولت قبل از این تصمیم باید تکلیف کالاهای فروش‌رفته در فروشگاه‌های کشور با قیمت‌های مصرف‌کننده مصوب قبلی، نرخ کالاهای ساخته‌شده موجود در انبارهای شرکت‌های پخش، عمده‌فروشی‌ها و کارخانجات تولیدی و موجودی روغن خام کارخانجات تولیدی با قیمت‌های قبلی را روشن می‌کرد.

خبرنگار گسترش نیوز در خصوص پیگیری ابلاغ قیمت‌های جدید در فروشگاه‌ها به گفت‌وگو با قاسمعلی حسنی، دبیر کل بنکداران مواد غذایی پرداخت.

حسنی با اشاره به گرانی‌های اخیر اظهار کرد: کاهش قیمت‌های جهانی، کاهش مصرف با توجه به فصل تابستان و افزایش نرخ روغن باعث رکود سنگین در بازار شده است. از سوی دیگر واردکنندگان برای رقابت و فروش بیشتر اقدام به کاهش نرخ کردند.

وی در خصوص کاهش نرخ روغن گفت: از روز گذشته تحت تاثیر این خبر نرخ روغن با کاهش همراه شد. نرخ هر حلب روغن نباتی ۱۶ کیلوگرمی یک میلیون و ۸۰ هزار تومان برای مصرف‌کنندگان بود و درحال‌حاضر ۹۶۰ هزارتومان است.

از سوی دیگر این کاهش قیمت‌ها در پی واردات انبوه این کالا در داخل کشور و رقابت واردکنندگان برای فروش بیشتر، به منظور واردات مواد اولیه روغن با نرخ کمتر صورت گرفته است.

دبیر کل بنکداران مواد غذایی در پایان گفت: درحال‌حاضر شاهد کاهش ۱۵ درصدی نرخ روغن هستیم.

همچنین داود فکوری، رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران تهران نیز در خصوص این موضوع اظهارکرد: اگر تولیدکنندگان به ما تخفیف بدهند ما هم با تخفیف عرضه می‌کنیم. روغن‌های موجود در فروشگاه‌ها با همان قیمت‌های قبلی به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران تهران با اشاره به اینکه انبار سوپر مارکت‌ها کوچک است، گفت: خرید‌های ما به علت انبار‌های کوچک ۱۰ روزه است. در نتیجه روغن انبار شده نداریم.

ماجرای سهمیه بندی روغن

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: توصیه ما این است که افراد از خرید غیر ضروری بپرهیزند. این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با رعایت این مسائل هیچ کمبودی در بازار نیست.
در اواخر ماه مبارک رمضان شاهد کمبود قفسه های خالی از کالاهایی مثل روغن و ماکارونی در فروشگاه های کشور بودیم. اما پس از گرانی ۴ کالا اساسی (مرغ، تخم مرع، لبنیات و روغن) که توسط دولت اعلام شد، صف های طولانی و غارت فروشگاه ها خبر ساز شد. حال مدتی گذشته است و شوک بازار از قیمت های جدید دیگر تمام شده است.

گسترش نیوز در خصوص میزان توزیع کالاهای اساسی در فروشگاه ها به گفت و گو با قاسمعلی حسنی، دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی پرداخت.

حسنی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی روغن و ماکارونی با قیمت‌های جدید توزیع می‌شود و روند عادی خود را طی می‌کند، اظهارکرد: پس از اعلام قیمت‌های جدید از سوی دولت ۴ کالای اساسی با نرخ جدید و به فراوانی در فروشگاه‌ها توزیع شد. در بخش ماکارونی اکنون فروشگاه‌ها اشباع شده‌اند و کمبودی وجود ندارد. در بخش روغن نیز کمبودی در بازار نداریم و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای روغن به اندازه کافی وجود دارد

وی در خصوص سهمیه بندی روغن نیز گفت: سهمیه بندی در فروشگاه‌ها برای فروش روغن وجود ندارد. هر فرد به هر تعدادی که لازم داشته باشد میتواند روغن تهیه کند.

خرید بی رویه ممنوع!

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پایان با توجه به ایجاد صف‌های طولانی و غارت فروشگاه‌ها قبل از اعمال افزایش نرخ یک کالا، بیان کرد: خرید بی‌رویه در زمان اعلام افزایش نرخ یک کالا کمبود ایجاد می‌کند. مردم با خرید به اندازه ومراعات بازار را به سمت بهتری حرکت می‌دهند. توصیه ما این است که افراد از خرید غیر ضروری بپرهیزند. این اطمینان را به مردم می‌دهیم که با رعایت این مسائل هیچ کمبودی در بازار نیست.

جدیدترین قیمت انواع روغن خوراکی در بازار

قیمت روغن  پس از واریز یارانه جدید به قله رسیده است. قیمت روغن سرخ‌کردنی و آفتابگردان در بطری‌های ۸۰۰ گرمی پیش از این ۱۴، ۱۵ هزار تومان بود و حالا با چهار برابر رشد به ۶۰ هزار تومان رسیده است. یارانه جدید که برای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان در نظر گرفته‌اند، تقریبا کفاف خرید دوتا بطری ۹۰۰ گرمی روغن سرخ‌کردنی یا یک بطری ۹۰۰ گرمی روغن فرابکر آفتابگردان را می‌دهد.

قیمت روغن آفتابگردان؛ حداقل ۶۰ هزار

به گزارش فرارو، قیمت روغن آفتابگردان در نیمه دوم اردیبهشت امسال بیشتر از چهار برابر افزایش پیدا کرده است. طوری که قیمت روغن آفتابگردان ویسپو در بطری ۸۱۰ گرمی از ۱۴ هزار تومان در ۱۵ اردیهشت به ۶۰ هزار تومان در روز‌های پایانی این ماه رسید. این حداقل قیمت روغن آفتابگردان در بازار است و برخی برند‌ها روغن ۸۰۰ تا ۹۰۰ گرمی را با قیمت‌های بیشتری عرضه می‌کنند. قیمت روغن ۹۰۰ گرمی آفتابگردان غنچه ۷۰ هزار تومان است و روغن آفتابگردان فرابکر ورژن با همین وزن ۱۶۳ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت روغن آفتابگردان یک لیتری هلسید ۱۲۰ هزار تومان است و در فروشگاه‌ها روغن یک و نیم کیلویی آفتابگردان بهار را ۱۰۵ هزار تومان می‌فروشند. این درحالی است که قبل افزایش قیمت روغن، بطری‌های یک و نیم لیتری روغن آفتابگردان بین ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان ارزش داشتند.

 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: