پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت سکه در چندماه گذشته به شدت بالا رفت.قیمت سکه از سال گذشته صعودی بود. قیمت سکه در کانال بالاتر.قیمت سکه باورنکردنی و با حباب قیمتی شدید است جدیدترین قیمت سکه را در سایت خانه فوتبال با هم می خوانیم.

سقوط قیمت سکه به کانال ۲۹ میلیون تومانی

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به شرایط کنونی، احتمالاً تا پایان هفته مجدد کاهش یک تا ۳ درصدی در قیمت‌ طلا و سکه داشته باشیم.

نادر بذرافشان در گفت و گو با مهر در مورد بازار طلا و سکه اظهار داشت: از اوایل هفته گذشته روند کاهشی قیمتها را در بازار طلا و سکه داشتیم؛ کاهش تقاضا، کاهش قیمت ارز و نوسانات بازار انس جهانی که حدوداً با ۳۰ دلار کاهش همراه بود، عواملی بودند که منجر به افت قیمت‌ها در بازار شدند.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران افزود: در ابتدای هفته جاری نیز انس جهانی ۱۴ دلار افزایش یافت اما نتوانست تأثیر زیادی روی بازار ایران بگذارد. انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی همچون سفر سلطان عمان به ایران، آزادی پول‌های بلوکه شده ایران و البته اخبار مثبت از مذاکرات موجب شد که بازار تحت تأثیر افزایش قیمت جهانی طلا قرار نگیرد.

وی ادامه داد: از ابتدای هفته گذشته تاکنون ۲ تا ۷ درصد کاهش قیمت را در بازار طلا و سکه داشتیم.

بذرافشان در مورد اینکه آیا ریزش قیمت تداوم خواهد داشت یا خیر نیز گفت: از حدود ۲ ماه و نیم پیش بازار طلا به ثبات رسیده بود و احتمال افزایش قیمت وجود ندارد؛ منتهی با توجه به شرایط احتمالاً تا پایان هفته کاهش یک تا ۳ درصدی در قیمت‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روال بازار خوب است و التهابی وجود ندارد، افزود: فعلاً نمی‌توان در مورد آینده بازار طلا و سکه صحبت کرد زیرا باید منتظر وضعیت انس جهانی، نرخ ارز و اخبار سیاسی- اقتصادی باشیم.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: البته از سویی دیگر باید توجه داشت که تأثیر این مؤلفه‌ها هم بر بازار طلا و سکه زیاد نیست زیرا بازار از ابتدای سال به ثبات رسیده است بنابراین اگر مردم قصد معامله طلا دارند به بازار مراجعه کنند.

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 421 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 26 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 29 میلیون و 500 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 16 میلیون و 400 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 11 میلیون تومان و سکه یک‌گرمی 6 میلیون و 450 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 10 میلیون و 491 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی 1959 دلار است.

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران، قیمت هر اسکناس دلار امروز (چهارشنبه 17 خرداد ماه) با کاهش نسبت به روز کاری قبل معادل 42 هزار و 124 تومان و قیمت حواله دلار 38 هزار و 295 تومان اعلام شد.

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادلات ارزی در روز جاری، نرخ اسکناس یورو با کاهش نسبت به روز کاری قبل معادل 45 هزار و 51 تومان، و نرخ حواله یورو 40 هزار و 955 تومان اعلام شده است.

همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ اسکناس درهم نیز 11 هزار و 470 تومان و نرخ حواله درهم نیز 10 هزار و 427 تومان اعلام شده است.

بروز رسانی: چهار‌‌شنبه 17  خرداد 11:45

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  26  میلیون و 500 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

29 میلیون و 500  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

16 میلیون و 400  هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

11  میلیون

قیمت سکه گرمی

6 میلیون و 450 هزار

منبع: تسنیم

پیش بینی قیمت سکه و طلا در صورت احیای برجام

رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره اثر احیای برجام روی بازار طلا و سکه توضیح داد.

به نقل از خبرآنلاین، نادر بذرافشان  می‌گوید: خبرهای مثبت یا منفی سیاسی و اقتصادی بالاخره در زمان‌های خود بازارهای طلا و سکه و ارز را تحت‌تاثیر قرار داده، اما هم‌اکنون شرایط مطلوب است و خبرهای سیاسی و اقتصادی مثبت است.

بذرافشان می‌افزاید: باید به زمان و مقطع اعلام خبرها توجه کرد. فعلا با این خبرها، به اعتقاد من تغییری در قیمت‌ها نمی‌بینیم؛ مگر اتفاق یا خبر خاصی اتفاق بیفتد.

وی عنوان می‌کند: به اعتقاد ما در روزهای آینده افزایش قیمتی در بازار نداریم و کاهش قیمت‌ها نیز در حدود یک تا ۳ درصد خواهد بود.

تیر سکه بازان به سنگ خورد!

اقتصادنیوز : امروز سه شنبه 16 خرداد ماه،تیر سکه بازانی که تصور می کردند با رشد قیمت اونس طلا و دلار پشت خطی ، نرخ سکه امامی هم احتمالا رشد خواهد کرد به سنگ خورد.

روز گذشته بعد از اظهارات رافائل گروسی در  نشست شورای حکام ؛ نرخ دلار در معاملات پشت خطی تا حدودی داغ کرد و در حول و حوش 400 تومان بالا رفت.

قیمت سکه/ دلار دوشنبه داغ کرد اما سه شنبه نقره داغ شد!

قیمت دلار عصر دوشنبه از کف حمایتی به سمت اولین مرز مقاومتی کانال جدید خیز برداشت اما روز سه شنبه 16 خرداد ماه در معاملات نقدی؛ بازار دلار با اخبار و سیگنال های سیاسی زیر رو رو شد .عده ای از معامله گران می گفتند دلار دوشنبه داغ کرد اما سه شنبه نقره داغ شد.

آن طور که برخی از رسانه ها مدعی بودند نرخ دلار در بازار امروز نتوانست خود را به بالای مرز مقاومتی کانال جدید برساند و با یک ادعا از سوی یکی از خبرگزاری ها داخلی حتی مرز حمایتی پله هفتم کانال پنجم را هم برای مدتی از دست داد و بر روی پله چهارم کانال مذکور ایستاد؛ با این حال عصر امروز دوباره در محدوده پله هشتم کانال پنجم به فروش رسید. 

قیمت سکه / نوسان صعودی دلار در پشت خط

نرخ حواله درهم و نرخ دلار در بازار هرات نیز امروز نزولی بود؛ همین امر نیز  باعث شد که بازیگران ارزی تهران سوخت کافی و قوی برای صعود نداشته باشند. 

قیمت سکه / یک ادعا درباره ارزهای بلوکه شده

همانطور که گفته شد امروز  ادعای جدید یکی از خبرگزاری های داخلی در بین معامله گران دلار برجسته بود. ایسنا صبح امروز مدعی شد 24 میلیارد دلار از پول‌های ایران به زودی آزاد می‌شود. طبق این خبر، از این میزان ارز، هفت میلیارد دلار منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره جنوبی و بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار آن منابع بلوکه شده ایران در عراق است که عمده آن به صادرات انرژی به این کشور همسایه بازمی‌گردد.

همچنین این خبرگزاری نوشته که در پی دیدار فرزین - رئیس کل بانک مرکزی ایران - با جورجیوا - رئیس صندوق بین‌المللی پول - در واشنگتن مقرر شد ایران بتواند به بیش از ۶.۷ میلیارد دلار حق برداشت ویژه خود دسترسی داشته باشد و پیش‌تر نیز علی شریعتی - عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق - از آزادسازی دو میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران تا روز دوشنبه (۱۵ خرداد) خبر داده بود.

البته عده‌ای هم مدعی بودند که این پول‌ها احتمالا در مورد نیازهای معین هزینه شود.عده ای هم می گفتند به نظر می رسد پمپاژ اخبار مثبت به بازار دلار باعث شده خریداران دلار در بازار نایاب شوند؛ برخی هم مدعی بودند اسکناس در بازار کمیاب شده است. 

قیمت سکه / تاکتیک فریب در بازار دلار ؟ 

برخی از معامله گران می گفتند بازار شاهد عملیات فریب برادر محسن است. آن‌ها عقیده داشتند این تاکتیک از طراحی‌های محسن رضایی، معاون اقتصادی دولت است که اعتقاد دارد می‌شود با «خبر»،  بازار  را مدیریت کرد. برخی از معامله‌گران می‌گویند عملیات فریب محسن رضایی در بازار با تزریق اخبار مثبت دنبال می‌شود. تزریق این اخبار جو فروش را افزایش می‌دهد و مانع از نوسان  قیمت دلار   می شود. 

قیمت سکه  / مرکز مبادله ساحل آرامشی برای دلار 

امروز گرچه دلار در بازار غیر رسمی شاهد جزر و مد قیمتی بود اما بازار رسمی به ساحل آرامشی برای دلار تبدیل شده است. مرکز مبادله ارز و طلا ایران امروز هم نرخ دلار و درهم را ثابت نگه داشت. 

در مرکز مبادله قیمت دلار امروز سه‌شنبه 16 خرداد همان رقم پیشین یعنی 42 هزار و 135 تومان را نشان می‌دهد.قیمت درهم امارات  در مرکز مبادله نیز مانند دلار بدون تغییر باقی مانده و امروز نیز رقم 11 هزار و 473 تومان برای آن درج شده است.

اما  قیمت یورو  در سایت مرکز مبادله با کاهش بسیار اندکی مواجه شده و امروز در سطح حدود 45 هزار و 164 تومان قرار گرفته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 38 هزار و 304 تومان، 41 هزار و 59 تومان و 10 هزار و 430 تومان درج شده است.

همچنین قیمت هر گرم  طلا 18 عیار  امروز 16 خرداد 1402 در مرکز مبادله ارز و طلا در سطح 2 میلیون و 403 هزار تومان قرار دارد که نسبت به روز شنبه تغییری نکرده است.

قیمت سکه / افت محدود قیمت طلا جهانی 

قیمت طلای جهانی دیروز بیش از 20 دلار بالا رفت و از کف حمایتی 1938 دلار تا مرز مقاومتی 1961 دلار بالا رفت. امروز هم در همین محدوده البته اندکی پایین تر به فروش رسید. 

قیمت سکه / نوسان کاهشی قیمت طلا 18 عیار 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار هم عصر امروز با کاهش 7 هزار و 600 تومانی برروی 2 میلیون و 457 هزار و 100 تومان قرار گرفت. 

قیمت سکه / تیر سکه بازان به سنگ خورد!

از سوی دیگر تیر سکه بازانی که تصور می کردند با رشد قیمت اونس طلا و دلار پشت خطی ، نرخ سکه امامی هم احتمالا رشد خواهد کرد به سنگ خورد. 

وقتی دلار حاضر به عقب نشینی شد سکه بازان به نوسانات بازار طلای جهانی تا حدودی کم توجهی کردند و به مولفه اصلی تر یعنی دلار چشم دوختند.قیمت سکه امامی امروز تا پله چهارم کانال 30 میلون تومان بالا رفت اما در ادامه معاملات به سمت ابتدای مرز 30 میلیون تومان ریزش کرد.این قیمت در مقایسه با روز یکشنبه کاهش حدود 300 هزار تومانی را نشان می دهد.

شکاف یک میلیونی قیمت سکه در بازار

نکته بازار سکه نیز در شکاف خرید و فروش بود که یک میلیون تومان شد. در زمان نگارش این گزارش نرخ خرید سکه 29 میلیون تومان بود و قیمت فروش آن در محدوده 30 میلیون تومان قرار داشت. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: