پایگاه خبری خانه فوتبال:

ریکاردو ساپینتو با هواداران استقلال خداحافظی کرد.
سرمربی استقلال با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش از هواداران استقلال خداحافظی کرد.

در پی حواشی اخیر پیرامون ادامه یا قطع همکاری ریکاردو ساپینتو با باشگاه استقلال، این مربی پرتغالی ضمن تشکر از هواداران جدایی خود را اعلام کرد.

XY51t9n7RRUC

نیاز به مداخله قانونی برای حل و فصل است

خداحافظی احساسی و تهدیدآمیز ساپینتو از استقلال

سرمربی استقلال با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش ضمن خداحافظی از هواداران، به نوعی مدیران باشگاه را تهدید به شکایت بابت عدم دریافت مطالباتش کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در پی حواشی اخیر پیرامون ادامه یا قطع همکاری ریکاردو ساپینتو با باشگاه استقلال، این مربی پرتغالی ضمن تشکر از هواداران جدایی خود را اعلام کرد.

مدیران استقلال بعد از نامه‌ای که ساپینتو منتشر کرد و از علاقه خود برای ادامه همکاری پرده برداشت، ایمیلی به این مربی پرتغالی فرستادند و اعلام کردند که با مبلغ 720 هزار یورویی که در قرارداد قبلی او برای دستمزد سال دوم ثبت شده حاضر به ادامه همکاری هستند.

در شرایطی که استقلالی‌ها منتظر پاسخ ساپینتو به این پیشنهاد بودند، سرمربی پرتغالی با انتشار متنی احساسی در صفحه اینستاگرام خود پایان همکاری‌اش را اعلام کرد.

ساپینتو ویدئویی را در صفحه‌اش منتشر کرده که با عبارت «Thank You» شروع می‌شود و در ادامه صحنه‌هایی از دوران تلخ و شیرین یکساله در استقلال مرور می‌شود.

او در قسمت کپشن پست نامه خداحافظی خود را منتشر کرده و نوشته است:

«خانواده محترم استقلال

امروز با استقلال خداحافظی کردم، باشگاهی که تبدیل به خانه دوم من شده است. سفر ما با پیروزی‌هایی همراه بود که مهم‌ترین آن اولین قهرمانی ما در سوپرجام در طول 75 سال(قدمت باشگاه استقلال) بود. فوتبال نفس‌گیر و هجومی ما میراثی ماندگار بابت از خودگذشتگی و مقاومت به جا گذاشت، میراثی که امیدوارم در سال های آینده همچنان بر روی آن ساخته شود.

با این حال، من با چالش هایی روبه‌رو شده‌ام که دیگر نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. بی احترامی برخی از حریفان، دشواری‌های 8 ماهه بدون پاداش (پرداخت حقوق) و تصمیمات مشکوک داوران، مسئولان مربوط و کمیته انضباطی.

برخلاف آنچه نشان داده می شود، من پیشنهاد قابل توجهی از باشگاه استقلال دریافت نکرده یا آن را رد نکرده‌ام. پیوند اعتماد من و هیئت مدیره کاهش یافته است. در نتیجه، تصمیم گرفتم به دنبال راهی متفاوت باشم.

طبق قولی که داده بودم، تا آخر برای تیممان به طور خستگی ناپذیر جنگیدم. متأسفانه، این وضعیت(احقاق حق) مستلزم مداخله قانونی برای حل و فصل است، قدمی که من هرگز نمی‌خواستم بردارم. لطفا بدانید، این تصمیم بازتابی از احساسات من نسبت به باشگاه یا هواداران وفادار آن نیست. این اقدامی است که برای اصلاح یک اشتباه و تأمین عدالت برداشته شده است.

از تک‌تک شما هواداران، بازیکنان و حامیان تشکر می‌کنم. متأسفانه به دلیل شرایط فعلی مدیریت باشگاه، ادامه کار را غیرممکن می‌بینم. این خداحافظی نتیجه تأمل جدی و اتفاقات اخیر است. امیدوارم در شرایط مختلف بتوانیم یک بار دیگر برای باشگاه فوق‌العاده خود متحد شویم.

با آرزوی موفقیت برای استقلال. باشد که همچنان به اوج خود ادامه دهد؛ تا اینکه دوباره همدیگر را ببینیم».

علاوه بر اعلام خبر جدایی، اصلی‌ترین بخش نامه ساپینتو مربوط به احقاق حق او بابت دریافت مطالباتش از استقلال است. این مربی پرتغالی به نوعی مسئولان باشگاه استقلال را تهدید به شکایت کرده تا بتواند دستمزدی که مدعی است 8 ماه از دریافت آن عاجز مانده را بگیرد.

خداحافظی ساپینتو

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: