پایگاه خبری خانه فوتبال:

بارسلونا در فصلی که گذشت بدون اینکه حتی یک گل از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند قهرمان لالیگا شد. این اتفاقی بود که در 81 سال گذشته در لیگ اسپانیا رخ نداده بود.
به گزارش "ورزش سه"، در تاریخ لالیگا تنها چهار تیم بدون اینکه حتی یک گل از روی نقطه پنالتی بزنند قهرمان این لیگ شده‌اند و بارسا امسال یکی از این چهار تیم شد. اما جالب اینجاست که آخرین باری که لالیگا شاهد چنین اتفاقی بود به سال 1942 برمی‌گردد، یعنی 81 سال پیش!
بارسلونا با شایستگی قهرمان این فصل لالیگا شد. شاگردان ژاوی در طول فصل کم فراز و نشیب ظاهر شدند و در نهایت با سبقت گرفتن از رئال مادرید جام را بالای سر بردند. اما یک آمار ویژه توسط بارسا در طول این فصل ثبت شد: بلوگرانا حتی یک پنالتی هم به ثمر نرساند.

آخرین باری که یک تیم در لالیگا بدون اینکه در طول فصل از روی نقطه پنالتی گلزنی کند فصل 42-1941 بود. بعد از آن تا امسال 81 سال گذشت و هیچ‌گاه شاهد ثبت چنین آماری نبودیم تا اینکه شاگردان ژاوی در فصل 23-2022 بدون حتی یک گل پنالتی به قهرمانی رسیدند.

بارسلونا در طول فصل در 19 بازی خانگی 15 پیروزی، 3 تساوی و یک شکست به دست آورد. بلوگرانا در 19 بازی خارج از خانه هم 13 بار پیروز شد، یک بار به تساوی رسید و 5 شکست ثبت کرد. شاگردان ژاوی در طول فصل 70 گل به ثمر رساندند که اکثر قریب به اتفاق آنها در جریان بازی به ثمر رسید. اما هیچ‌یک از این 70 گل از روی نقطه پنالتی زده نشد.


 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: