پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: تا زمانی که آدم‌های تکراری، افکار تکراری و برنامه‌های تکراری باشند، نتیجه‌ همان که بوده می‌شود.

هادی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص وضعیت مدیریتی استقلال، اظهار داشت: در چند سال اخیر استقلال دچار مشکل مدیریتی بوده و این مساله باعث شد تیم نتواند آنطور که باید و شاید نتیجه بگیرد. فوتبال فقط بازی درون زمین نیست. متاسفانه خیلی‌ها همان 90 دقیقه را می‌بینند اما خیلی اتفاقات از قبل می‌افتد. ساماندهی، تدارکات، مدیریت تیم، آرامش بازیکنان و... را متاسفانه استقلال نداشت که تیم با تمرکز کافی کارش را ادامه بدهد. در این سال‌ها یک جای کار استقلال همیشه لنگ بوده و آن هم بحث مدیریت است.

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص عملکرد مدیریت باشگاه استقلال در فصلی که گذشت، گفت: همانطور که گفتم در این چندسال، تا به حال تصمیمات خوبی گرفته نشده است. نمی‌دانم برای سال جدید می‌خواهند چکار کنند. استقلال در چندسال اخیر به تیم مدیریتی‌اش باخته، در فصلی که گذشت هم همین اتفاق افتاد. همه مشکلات مالی که به وجود آمد به مشکلات مدیریتی بر می‌گردد. وقتی کار درست مدیریت نشود شاید در آن لحظه نشان ندهد ولی در یک بازه زمانی بالاخره مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: مدیرعامل اول هر هفته از یک اسپانسر اختصاصی رونمایی کرد، در نهایت مشخص شد که باشگاه پولی هم بدهکار است. یعنی در واقع هیچ اتفاق خاصی نیفتاد. نفر دوم هم فقط حرف بود و چیز خاصی ندیدیم. باز خداراشکر در ماه‌های اخیر اتفاقی خوبی افتاد و بدهی‌های خارجی تسویه شد اما مهم، ادامه مسیر است که چه اتفاقی می‌افتد.

طباطبایی در مورد مجمع باشگاه استقلال که فردا برگزار می‌شود و قرار است مدیران جدید منصوب شوند، عنوان کرد: من هیچ اطلاعی ندارم که می‌خواهند چکار کنند. از اسم من هم استفاده کردند که در واقع فقط بازی با اسم بوده، هیچ صحبتی با من در این زمینه نشده است. امیدوارم تصمیمات‌شان مثل 5-4 سال گذشته نباشد. تا زمانی که آدم‌های تکراری، افکار تکراری و برنامه‌های تکراری باشند، نتیجه‌ همان که بوده می‌شود. 

دروازه‌بان اسبق استقلال در مورد انتخاب سرمربی جدید این تیم، اظهار داشت: باید ابتدا صبر کنیم تکلیف مدیریت مشخص شود. باید مربی انتخاب شود که بتواند واقعا به استقلال کمک کند. خارجی و داخلی خیلی مهم نیست. حرف‌های عامیانه با حرف فنی خیلی تفاوت دارد. هیچ تضمینی وجود ندارد که برای قهرمانی مربی حتما ایرانی باشد یا خارجی، در این سال‌ها مربیان خارجی زیادی به تیم‌های مختلف رفتند. آیا توانستند قهرمان شوند؟ همینطور در مورد مربیان ایرانی مختلف، پس ملاک و شرط کافی این نیست. باید با آنالیز کامل انتخاب صورت بگیرد تا اتفاق درستی بیفتد.

طباطبایی در خصوص عملکرد ساپینتو در فصل گذشته، گفت: روز اول هم گفتم مربی نیست که استقلال را به سرانجام برساند. استقلال کیفیت تیم خوبی نداشت ولی کیفیت فردی فوق العاده‌ای داشت. اگر ساپینتو تیم را به کیفیت تاکتیکی و انسجام می‌رساند، استقلال 3 هفته زودتر می‌توانست قهرمان شود. وقتی روی کیفیت فردی حساب می‌کنید، اگر بازیکن آسیب ببیند یا از نظر فرم بدنی در شرایط خوب نباشد، تیم افت می‌کند که همین مساله را دیدیم. امیدوارم فردا اتفاق خوبی برای استقلال بیفتد و تصمیمی که می‌گیرند سبب خیر باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: