پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است که سرمربی این تیم در جمع سرخ‌پوشان باقی خواهد ماند.
نبی‌الله باقری‌‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص بلاتکلیفی این روزهای تیم پرسپولیس و عدم حضور این باشگاه در نقل و انتقالات اظهار داشت:‌ اتفاقات این شکلی در پیش‌فصل در فوتبال ایران طبیعی است اگر غیر از این باشد باید تعجب کرد! به هر حال تا جایی که من می‌دانم یحیی گل‌محمدی به دنبال جذب برخی از بازیکنان است و می‌خواهد تعدادی از بازیکنان فعلی هم در تیم بمانند. فکر می‌کنم یحیی منتظر شرایط باشگاه است اما چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که قضیه حضور در آسیا برای هواداران حیثیتی است و به همین دلیل باشگاه باید به دنبال بازیکنان بهتری باشد تا این تیم بتواند هم در آسیا عملکرد خوبی داشته باشد و هم اینکه بتواند قهرمانی‌هایش را ادامه دهد. به نظر من یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس باقی خواهد ماند اما همانطور که گفتم اتفاقات این شکلی در فوتبال ما طبیعی است.

وی درباره اینکه تغییر و تحولات در پرسپولیس را مثبت ارزیابی می‌کنید یا نه، گفت: به نظر من اولین قدم باشگاه پرسپولیس باید حفظ علیرضا بیرانوند باشد چرا که او فقط یک دروازه‌بان نیست بلکه یکی از ستون‌های اصلی پرسپولیس در راه موفقیت به حساب می‌آید. او یک گلر به تمام معناست و از زمانی که از اروپا به ایران برگشته با اعتماد به نفس بیشتری کار می‌کند. از نظر من چند بازیکن باید از تیم فعلی حفظ شوند، اما جذب یک دفاع وسط مثل کنعانی‌زادگان بسیار مهم است.

مدافع اسبق تیم پرسپولیس درباره اخباری مبنی بر اختلافات بین مدیر برنامه‌های علیرضا بیرانوند و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به وجود آمده ادامه داد: این مسائل اتفاقات خوبی نیست هر چند که من اسم آن را اختلاف نظر می‌گذارم. یکی از مشکلات ساختاری در فوتبال ایران همین است چرا که یک باشگاه باید ساختار قوی داشته باشد تا قرارداد بازیکنش را بدون تبصره و بند امضاء کند، اما چون اینطور نیست این اختلافات به وجود می‌آید و به نظر من در فوتبال ما این چیزها عجیب نیست.

باقری‌ها خاطرنشان کرد: ابزار یک مربی برای موفقیت حفظ بازیکنان است و باشگاه باید این موضوع را مدنظر داشته باشد. در سال‌های اخیر و به دلیل قهرمانی‌های متعدد، پرسپولیس تحت فشار بوده و حالا هم صحبت از سقف قرارداد و منع قرارداد ارزی مطرح شده است. می‌بینیم که برخی از باشگاه ها علناً می‌گویند ما این مسائل را رعایت نمی‌کنیم. یک باشگاه می‌گوید به جای دلار با درهم قرارداد می‌بندیم و عملا می‌خواهند قانون را دور بزنند. نمی‌دانم با این شرایط قرار است چه اتفاقی در فوتبال ما رخ بدهد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه با این شرایط به موفقیت پرسپولیس در آسیا می‌شود امید داشت یا نه، گفت: با حفظ بازیکنان فعلی و جذب چند بازیکن قهرمانی دور از دسترس نیست. پرسپولیس باید یک مدافع وسط و یک مهاجم بگیرد چون این‌ها از نان شب واجب‌تر هستند، اما فکر می‌کنم محدودیت‌های مالی وجود دارد و همه این مسائل بستگی به این دارد که با شرایط مالی حال حاضر چطور می‌شود بازیکن گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: